Survivor/Kdo přežije/Trosečník

12. listopadu 2011 v 17:58 | James-Fairplay |  Survivor
Znáte super reality show, Survivor ? Možná ho znáte jako Kdo přežije, nebo Trosečník. Je to Americká soutěž, ke které vzniklo už několik řad, celkem 23. Můžeme ho sledovat na Prima Cool od pondělí do pátku v 19:20, nebo na internetu, před 11 lety ho dávala TV Nova, můžete ho vidět i na AXN.

A teď něco o hře .....

PRAVIDLA:
Soutěžící, počet
V první sérii Survivora, bylo 16 soutěžících. Jsou většinou rozděleny na dva kmeny. V pozdějších sériích bylo někdy 18 soutěžících, nebo dokonce 20. Jednou se stalo, že soutěžících bylo 19. V pozdějších sérií se stalo, že kmeny byli rozděleny podle etnik, nebo věku a pohlaví. Byli rozděleny na dva kmeny, někdy na čtyři. Soutěžící jsou různého původu, bývají tam běloši, hispánci, asiati, černoši a další rasy.

Život
V prvních třech sérií, později i v některých dalších, se soutěžící vydali po lodi, kde měli 2 minuty na to, aby sebrali, co nejdůležitější potřebují. V pozdějších sérií byly bez ničeho a potravu, nebo potřeby k prežítí si musely vyhrát v soutěžích o odměnu.

Soutěže
Soutěže jsou asi tím nejlepích v Survivorovi. V prvních epizodách každé řady byli rovnou soutěže o imunitu ( Co je imunita, si vysvětlíme potom ), v pozdějších epizodách byli nejdřív soutěže o odměnu a až pak soutěže o imunitu.

Imunita
Imunita je ve hře hodně potřeba, když ji máte, jste v bezpečí, před kmenovou radou ( Co je kmenová rada si vysvětlíme potom ). Imunitu můžete získat, když vyhrajete nějakou soutěž, v pozdějších sérií jim imunity schovávali, takže je soutěžící mohli najít. Imunita dokáže zvrátit celou hru. Když ji máte a nikdo to neví, budou pro vás na Kmenové radě třeba hlasovat, aby jste vypadli. Když Imunitu použijete, vypadne člověk, který dostal nejvíc hlasů, hned po vás. Díky tomuto, vypadli soutěžící, kteří to čekali úplně nejmíň.

Kmenová rada
Tým, který prohraje soutěž o imunitu, musí na Kmenovou radu. Na Kmenové radě ze začátku probírají, co se stalo a proč tady jsou. Pak po jednom jdou soutěžící na hlasovací místnosti, kde na papír napíšou jméno toho, kterého by chtěli vyřadit. Osoba, která dostane nejvíc hlasů, vypadává. Kmenová rada, je asi to nejhorší, co pro soutěžící znamená. Ale co by to bylo za souutěž, kdyby se nevyhazovalo.

Doplňky
V pozdějších řadách byly vytvořeny Exile Island ( Ostrov vyhnanství ) a Redemption Island ( Ostrov vykoupení ).
Exile Island
Když se dostanete na Exile Island, není to nic hezkého, musíte tam strávit, třeba tři dny a to sami. Ale má to jednu výhodu. Na ostrově je vždy zakopaná tajná imunita, pokud ji už před vámi někdo nenašel.
Redemption Island
Tohle je úplná novinka, která byla zatím jen ve dvou řadách. Ten, který vypadl na Kmenové radě, nešel domů, ale na Redemption Island, kde zůstal. Když byl vyloučen další, utkali se ti dva, kteří vypadli, na Redemption Island, v nějakém tom duelu. Ten který prohraje, vypadá. Ten, který vyhraje zůstává na Redemption Island. Z Redemption Island se dostanete jen tak, že budete vyhrávat souboje, dokud nezbude posledních pár. To se pak Redemption Island zruší a už tam nikdo nebude. Ti, co tam budou se vrátí zpět do hry, a můžou to pěkně zavařit hráčů, kteří je nemilosrdně vyřadili.

Tohle by bylo asi tak všechno. Doufám, že se zkusíte podívat na nějakou tu epizodu a snad se vám to bude líbit. Usmívající se

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama