Listopad 2011

Survivor Fiji: Epizoda 3

30. listopadu 2011 v 20:35 | James-Fairplay |  Survivor:Fiji
První dvě epizody jsou za námi a nám už dva soutěžící vypadli ( Jessica, Erica). Když se kmen Ravu vrátil z minulé kmenové rady, Yau - Man řekl, že už prostě nesmí dál prohrávat. Rocky pak v rozhovoru říkal, že nechce být v kmeni, který je nejhorší z celého Survivora. Ráno se Michelle snažila pomocí brýlí a slunce rozdělat oheň, protože ještě neměli pazourek. Prosila slunce, aby jim oheň dal. Prosba byla vyslyšena a Michelle se opravdu povedlo rozdělat oheň.

V kmeni Moto se Lisi rozhodla, že nabarví podlahu svého přístřešku modrou barvou, že to prý pomáhá proti kousnutí mravenců. Dále říkala, že kmen Ravu prohrají každou soutěž, jen aby se tyhle řeči ještě nevymstili.

V dnešní epizodě se konečně dočkáme dvou soutěží, což znamená, že teď si zasoutěžíme o odměnu. Odměna byla taková. Mohli si vybrat, buď si vezmou rybářské náčiní, předměty jako je fotbalový míč a další a nebo jídlo. Samotná soutěž spočívala v tom, že proti sobě nastoupili muž a muž, nebo žena a žena. Vystartovali a museli se doklouzat po velmi kluzké dráze. Ještě před tím, než odstartovali, jim Jeff vždycky řekne číslo míčku, který musí na dráze chytit. Až ho chytí tak musí jít na konec dráhy a strefit se do koše. Hrálo se do pěti. První kmen s pěti míčky vyhrál.

Hned ze začátku si Moto vedli dobře a nakonec už potřetí Ravu rozdrtili výsledkem 5:2. Za odměnu si vybrali rybářské náčiní a do Exilu byla už podruhé poslána Sylvia. Alespoň Ravu konečně získali pazourek.

V kmeni Moto měl však Garry problém. Začalo ho bolet u žeber, protože se na kluzké dráze narazil. A právě na žebra. Kmen tedy zavolal zdravotníky, aby se mu na to podívali, ale nenašli nic neobvyklého a proto odjeli. Alex řekl Garrymu, aby ráno, když mu bude zle, to řekl a nehrál si na hrdinu.

A teď je čas na soutěž o imunitu. V ní museli nastoupit opět dvojice, ale tentokrát to bylo jedno jestli muž a muž, nebo muž a žena. Přišel vždycky jeden ze svého kmene a Jeff vytáhl nějakou Fijiskou specialitu, což byli samozřejmě nechutnosti. První kmen, který bude mít čtyři body vítězí.

Ravu si ze začátku získali dva body, ale Moto je potom už po čtvrté znovu rozdrtili s výsledkem 4:2. Ravu se tak opět museli vydat na kmenovou radu. Už po třetí.

Jednomyslně se opět shodli na Sylvii, ale později Rocky řekl, co když našla skrytou imunitu. Proto se rozhodli, že rozdělí hlasy mezi Sylvii a Anthonyho, pro případ, že by Sylvia opravdu vytáhla skrytou imunitu. Jenže ta ji neměla, věděla, že má hlavu na špalku a proto se jí vydala hledat, jestli našla, no to zatím nevíme.

Na kmenové radě však Sylvia skrytou imunitu nevytáhla a o jeden hlas nakonec vypadla a stala se tak třetí vyloučenou ženou.

Survivor Fiji: Epizoda 2

30. listopadu 2011 v 15:02 | James-Fairplay |  Survivor:Fiji
Máme za s sebou první epizodu. Sylvia se vrací ke kmeni Ravu, ale je hodně překvapena, že ti nemají ani oheň, natož pak vodu, kterou museli olizovat z listí. Dokonce neměli, ani jídlo, ale to do té doby, než Erica našla ananasy. Když však Sylvia přišla do tábora, Yau - Man ji objal, ale zároveň se stihl podívat do její tašky, jestli našla skrytou imunitu. Nic však nenašel.

Sylvia, stejně jako v první epizodě ihned začala rozkazovat, což možná nebyl, tak dobrý nápad. V táboře Moto panovala dobrá nálada. Jen do té doby, než si Boo udělal něco z okem. Alex mu do oka nalil vodu, a potom ho to přestalo bolet, ale měl to oko pěkně červené. Aby to nestačilo, když Boo sekal dříví, sekl se sekerou do prstu. Do třetice všeho dobrého se s Booem utrhla houpací síť.

Moto nemají žádný problém s jídlem, když Garry a Dreamz nasbírali plno ovoce. Ve kmeni Ravu se Erica, Earl a Rocky snažili prohledávat ostrov, jestli nenajdou další jídlo. Našli jen manga, která byla pěkně zelená, takže nebyla uzrálá. Vrátili se s prázdnou.

Pak už kmeny čekala další soutěž o imunitu/odměnu. V ní museli pádlovat až k bójce, pak se otočit a zaháknout po cestě zpátky na břeh čtyři bedny na lano. Až přepádlovali na břeh museli pomocí toho lana ty bedny vytáhnout z vody. Pak je otevřít a z nich vyndat kusy skládačky. Skládačku sestavit. První kmen, který to bude mít vyhrává imunitu a odměnu v podobě sprchy, a dalším potřebám. Kdyby vyhráli Ravu, tak by získali oheň. Moto už oheň získali v minulé epizodě.

I když ze začátku si Ravu vytvořili dobré veslařské tempo a později byli rychle s bedny na břehu, při skládačce se kmen Moto opět ukázali jako lepší a celou soutěž nakonec vyhráli. Z toho byli Ravu pěkně frustrovaní. Čekala je tedy znovu cesta na kmenovou radu. Aby to nestačilo Moto poslali Earla do Exilu, který dostal nápovědu, že imunita je v jejich táboře.

Jednomyslně se v táboře Ravu shodli, že vyřadí Sylvii. Později však začalo Rockymu a Mookiemu vrtat hlavou jestli radši nevyřadí Ericu, která na ně při skládačce hodně řvala a všechno pokazila. K jejich nápadu se přidala Rita a samozřejmě i Sylvia, která se snažila zachránit. Řekli to ještě Anthonymu, který z toho neměl dobrý pocit a byl na vážkách. Na kmenové radě nakonec víc hlasů dostala Erica a i přesto, že pro ostatní našla ananasy, stala se druhou vyřazenou ze Survivor Fiji.

Survivor Fiji: Epizoda 1

30. listopadu 2011 v 14:54 | James-Fairplay |  Survivor:Fiji
Na jednom z ostrovů Fiji připlouvá 19 soutěžících ( ano 19, ptáte se proč ? Vzrušení a nervozita byla tak velká, že těsně před odjezdem, jedna ze soutěžících zpanikařila a štáb už takhle narychlo nikoho jiného sehnat nedokázal ). Mezi soutěžícími jsou různé rasy, černoši, hispánci, běloši, ale i občané úplně jiného státu, než je USA. Je tu počítačoví programátor, po architekta, až po bezdomovce.

Jakmile všichni přijeli, nikdo nevěděl, co mají dělat. Někteří se začali seznamovat, jiní prozkoumávali ostrov a ostatní se dívali po nějakém jídle. Třeba takový malí, starý a vychrtlí mužík Yau - Man pro všechny sehnal hodně vody z kokosů.

Brzy po té nad ostrovem proletělo letadlo s Jeffem Probstem, moderátorem Survivora. Do moře shodil bednu, ostatní byli zvědaví, proto nasedli na člun a přepádlovali zpět i s bednou. Dva nejsilnější chlapíci Boo a Edgardo vzali bednu a začali s ní práskat o zem, aby se otevřela. Marně. To přišel Yau - Man, dvakrát bouchl na roh bedny a ta se otevřela. Jak snadné, že ?

V bedně byl dopis a jídlo. V dopise byla mapa a instrukce k tomu, že na mapě mají vyznačeno, kde mají hledat materiál na stavění přístřešku, ale i kuchyně a dokonce i záchodu. Nějak moc přepychové, nemyslíte ?

Architekta Sylvia se ihned dala do práce a začal rozkazovat, jako ty běž tam a ty zase tam. Všechno postavili a večer se uložili ke spánku. Pokud tedy usnuli, protože bezdomovec Dreamz začal povídat svoje historky, což dalším lezlo na nervy, zejména Rockymu, který se s Dreamzem pohádal a potom vzbudili ostatní.

Další ráno šli na svojí první soutěž. Před ní však Jeff řekl, kdo je nejvíce panovačný, nebo kdo dává hodně rozkazů. Všichni vybrali Sylvii. Jeff jí řekl, ať vybírá členy jednotlivých kmenů a tak vznikli kmeny - Moto a Ravu. V každém kmeni 9 soutěžících. Zbyla pouze Sylvia, která byla přespočet a musela se tak vydat do Exilu. Měla, ale štěstí, když jí Jeff řekl, že se připojí ke kmeni, který dnes prohraje soutěž a někoho vyloučí. Měla další výhodu na Exilu, jak již víme, může najít skrytou imunitu. Zároveň si však musí dávat pozor na spoustu jedovatých hadů.

Když Sylvia odešla, vysvětlil Jeff pravidla k první soutěži o imunitu a zároveň o odměnu, která se skládala z pobytu v táboře, který postavili a z příborů a dalších přepychových věcích, dokonce i pohovku.

V soutěži museli vybrat dva členy, které si stoupli na malý tahací vůz. Ostatní je měli táhnout. Ti dva, kteří byli na vozech museli po cestě odvazovat tři pytlíky se skládačkou. Až dojeli na konec dráhy, museli skládačku sestavit. Ta obsahovala tři čísla, ty čísla sečetli a vyšlo jim další číslo. Pomocí toho pak měli točit kolečkem až na to číslo narazili. Až ve správném váčku našli nůž, přeřízli jim provaz, který vyzvedl vlajku jejich kmene.

Oba kmeny vyrazili bok po boku, ale při odvazování prvního pytlíku, kmen Ravu zaostal a Moto měli náskok. Moto si náskok udrželi, až ke skládačce. Moto jako první sestavili skládačku a na první pokus přesekli provaz. Moto tak vyhráli svoji první soutěž.

Ravu prohráli, ale čekalo je ještě něco dalšího, co je zdrcující. Budou muset jít do nového tábora, kde bude jen kotlík a mačeta. Žádný přístřešek, žádný záchod a kuchyně a žádné přepychové věci. Nakonec se také museli vydat na kmenovou radu, kde vyloučí někoho ze svého kmene.

Hned ze začátku si Rocky udělal spojenectví s Ericou, kterou následovala Jessica a potom i Earl. Shodli se na vyřazení Rity. Jenže, co radši nevyřadit slabého Yau - Mana ? Ne, s takovouto myšlenkou, žádný z nich nepřišel a cílem byla Rita. Ostatním však začalo vrtat hlavou jestli radši nevyřadit Jessicu, která taky nepředvedla žádný výkon, navíc překážela u skládačky.

Na večerní kmenové radě dostala jeden hlas Rita, jeden Yau - Man, jeden Mookie a šest Jessica, která se tak stala první vyřazenou ze Survivor Fiji.

Survivor 4: Marquesas

13. listopadu 2011 v 14:06 | James-Fairplay |  Survivor
Survivor Marquesas
Celkově čtvrtá řada. Poprvé v historii soutěže, soutěžící neměli žádné zásoby, takže si všechno museli opatřovat sami. Tato řada byla také poslední, kterou TV Nova vysílala. Po nepříliš oblíbené Africe, se mi tahle moc líbila. Poprvé tu uvidíme soutěžícího, který bude ještě v dalších třech sériích a také jiných soutěžích. Je to Boston Rob Mariano. Kdo nakonec přežije 39 dní a vyhraje 1 milión dolarů ?

http://www.youtube.com/watch?v=GsdFJmKtVuI - představení soutěžících a intro soutěže

Nemusím říkat, kolil bylo kmenů, jmenovali se Rotu a Maraamu. Při sloučení se kmen nazval Soliantu.

Anketa 3

13. listopadu 2011 v 13:53 | James-Fairplay |  Ankety
Hlasujte ! Usmívající se

Survivor 3: Africa

13. listopadu 2011 v 13:50 | James-Fairplay |  Survivor
Survivor Africa
Celkově třetí řada. Nevím jak vy, ale mě se tato řada moc nelíbyla. Někteří říkají, že na téhle řadě byly hrozné soutěže, ale podle mě to byli soutěžící. Objeví se zde pouze dva, kteří budou v All Stars výběrech. Je to Lex a Tom. Soutěžící budou v Keni, kde bude děsné horko. V televizi jsme ji mohli vidět na TV Nova. Po prvních dvou skvělích řadách mě tahle nenadchla asi proto, že předchozí řady byli prostě lepší. Ale posuďte sami, třeba se vám bude líbit. Kdo nakonec přežije 39 dní ve vyprahlé poušti ? Kdo zvítězí a odnese si 1 milión dolarů ?

http://www.youtube.com/watch?v=pZd4vrdy2f4 - představení soutěžícíh a intro soutěže

Není žádnou novinkou, že kmeny jsou opět dva - kmen Samburu a kmen Boran. Při sloučení vznikl kmen Moto Maji.Anketa 2

13. listopadu 2011 v 10:30 | James-Fairplay |  Ankety
Viděli jste Survivor Australia ? Komu jste fandili ? HLasujte !

Survivor 2: Australia

13. listopadu 2011 v 10:19 | James-Fairplay |  Survivor
Survivor Australia
Celkově druhá řada Survivora. Survivor Australia nese podtitul The Austalian Outback. V České republice jsme ho mohli vidět před zhruba deseti lety na TV Nova. I v téhle řadě se objeví pětice vyznamných soutěžících, které ještě uvidíte. Jsou to Colby, Tina, Jerry, Amber a Alicia. Tahle řada je pěkně drsná, protože se tu stane nejhorší zranění z celé soutěže. Jeden soutěžící totiž spadne do ohně a popálí se na tolik, že musí odstoupit. Kdo nakonec přežije 42 dní a vyhraje 1 milión dolarů ?

http://www.youtube.com/watch?v=0EHykEo85Ew - představení soutěžících a intro soutěže

Kmeny jsou opět rozděleny na dva, kmen Ogakor a Kucha. Když se kmeny spojily znikl kmen Barramundi.


Anketa 1

12. listopadu 2011 v 18:21 | James-Fairplay |  Ankety
Viděli jste Survivor Borneo ? Jakého favorita jste měli ? Hlasujte !

Survivor 1: Borneo

12. listopadu 2011 v 18:14 | James-Fairplay |  Survivor
Survivor Borneo
Starý dobrý Survivor Borneo, je celkově první řada celého Survivora. Podle mě je to jedna z nejlepších řad, protože soutěžící ještě vůbec nevěděli do čeho jdou, a proto to bylo pěkně zajímavé sledovat, co budou dělat a jak budou hrát. V téhle řadě se nám představí hned čtyři soutěžící, kteří později budou v All - Stars výběrech. Jsou ro Richard, Rudy, Susan a Jenna. Kdo nakonec všechny přelstí a přežije 39 dní ? Kdo získá titul první trosečník a 1 milión dolarů ?
http://www.youtube.com/watch?v=OxQHec5NmGI - představení soutěžících a intro této řady

Kmeny jsou rozděleny na dva a to Pagong a Tagi. Když soutěžích bylo deset spojili se v kmen zvaný Rattana.Survivor/Kdo přežije/Trosečník

12. listopadu 2011 v 17:58 | James-Fairplay |  Survivor
Znáte super reality show, Survivor ? Možná ho znáte jako Kdo přežije, nebo Trosečník. Je to Americká soutěž, ke které vzniklo už několik řad, celkem 23. Můžeme ho sledovat na Prima Cool od pondělí do pátku v 19:20, nebo na internetu, před 11 lety ho dávala TV Nova, můžete ho vidět i na AXN.

A teď něco o hře .....

PRAVIDLA:
Soutěžící, počet
V první sérii Survivora, bylo 16 soutěžících. Jsou většinou rozděleny na dva kmeny. V pozdějších sériích bylo někdy 18 soutěžících, nebo dokonce 20. Jednou se stalo, že soutěžících bylo 19. V pozdějších sérií se stalo, že kmeny byli rozděleny podle etnik, nebo věku a pohlaví. Byli rozděleny na dva kmeny, někdy na čtyři. Soutěžící jsou různého původu, bývají tam běloši, hispánci, asiati, černoši a další rasy.

Život
V prvních třech sérií, později i v některých dalších, se soutěžící vydali po lodi, kde měli 2 minuty na to, aby sebrali, co nejdůležitější potřebují. V pozdějších sérií byly bez ničeho a potravu, nebo potřeby k prežítí si musely vyhrát v soutěžích o odměnu.

Soutěže
Soutěže jsou asi tím nejlepích v Survivorovi. V prvních epizodách každé řady byli rovnou soutěže o imunitu ( Co je imunita, si vysvětlíme potom ), v pozdějších epizodách byli nejdřív soutěže o odměnu a až pak soutěže o imunitu.

Imunita
Imunita je ve hře hodně potřeba, když ji máte, jste v bezpečí, před kmenovou radou ( Co je kmenová rada si vysvětlíme potom ). Imunitu můžete získat, když vyhrajete nějakou soutěž, v pozdějších sérií jim imunity schovávali, takže je soutěžící mohli najít. Imunita dokáže zvrátit celou hru. Když ji máte a nikdo to neví, budou pro vás na Kmenové radě třeba hlasovat, aby jste vypadli. Když Imunitu použijete, vypadne člověk, který dostal nejvíc hlasů, hned po vás. Díky tomuto, vypadli soutěžící, kteří to čekali úplně nejmíň.

Kmenová rada
Tým, který prohraje soutěž o imunitu, musí na Kmenovou radu. Na Kmenové radě ze začátku probírají, co se stalo a proč tady jsou. Pak po jednom jdou soutěžící na hlasovací místnosti, kde na papír napíšou jméno toho, kterého by chtěli vyřadit. Osoba, která dostane nejvíc hlasů, vypadává. Kmenová rada, je asi to nejhorší, co pro soutěžící znamená. Ale co by to bylo za souutěž, kdyby se nevyhazovalo.

Doplňky
V pozdějších řadách byly vytvořeny Exile Island ( Ostrov vyhnanství ) a Redemption Island ( Ostrov vykoupení ).
Exile Island
Když se dostanete na Exile Island, není to nic hezkého, musíte tam strávit, třeba tři dny a to sami. Ale má to jednu výhodu. Na ostrově je vždy zakopaná tajná imunita, pokud ji už před vámi někdo nenašel.
Redemption Island
Tohle je úplná novinka, která byla zatím jen ve dvou řadách. Ten, který vypadl na Kmenové radě, nešel domů, ale na Redemption Island, kde zůstal. Když byl vyloučen další, utkali se ti dva, kteří vypadli, na Redemption Island, v nějakém tom duelu. Ten který prohraje, vypadá. Ten, který vyhraje zůstává na Redemption Island. Z Redemption Island se dostanete jen tak, že budete vyhrávat souboje, dokud nezbude posledních pár. To se pak Redemption Island zruší a už tam nikdo nebude. Ti, co tam budou se vrátí zpět do hry, a můžou to pěkně zavařit hráčů, kteří je nemilosrdně vyřadili.

Tohle by bylo asi tak všechno. Doufám, že se zkusíte podívat na nějakou tu epizodu a snad se vám to bude líbit. Usmívající se