Červenec 2012

Survivor Australia: Epizoda 13

2. července 2012 v 14:35 | James-Fairplay |  Survivor: Australia
Ráno si Rodger přivstal a uklidil z koryta všechny věci, které tam ještě zůstali. Všichni byli ráno mokří, protože pršelo. Elizabeth si myslela, jestli se náhodou nepočůrala. Tině se stýskalo po rodině.

Ale teď už nás čeká soutěž o zatím nejlepší odměnu. Byl tam totiž počítač. A právě díky tomuto počítači si mohli povídat online s rodinami. Trosečníci museli svým blízkým klást otázky. Ti blízcí, kteří zodpoví nejvíc správných otázek, vyhrají. A vyhrají hovor na půl hodinu se svým trosečníkem. Ale všichni si mohli dát koláček a kafé a také mohli něco svým blízkým koupit přes internet. Ale ostatní se ještě mohli rozloučit.

Nejdřív šla Tina, pak Elizabeth, ti byli dojati asi nejvíc. Pak šel na řadu Rodger, který dokonce brečel. Pak šel na řadu Keith. A nakonec i Colby a ani ten se nepodal tomu, že taky brečel. A pak už se tedy přešlo na soutěž. Vyhrála Tina. Ale ostatní se předtím ještě rozloučili. A Keith dokonce požádal svoji přítelkyni o ruku a ta to přijala. A pak už přišel čas pro Tinu.

Pro všechny to byla zatím nejlepší soutěž. Všichni byli šťastní. Keith se pomodlil bohu. Když šli však spát, opět silně pršelo. Keith a Rodger opět ráno přivstali a když se šli projít, našli kus doutnajícího stromu a ten si odnesli do tábora. Měli štěstí, mohli rozdělat oheň. Koryto opět bylo rozvodněné, ale teď už jim to nevadilo, měli přístřešek a věci jinde. Colby pak řekl, že Keith znovu plítvá rýží. A pak se s ním dokonce pohádal.

Ostatní se nudili, celý den jen seděli, seděli, seděli, seděli, seděli, seděli a seděli. A proto pozorovali oheň. Colby si všiml, že Rodger, který je nejstarší ze všech, zatím dělá nejvíc práce.

Čeká nás soutěž o imunitu, která se tentokrát bude odehrávat večer. Všichni měli pouta. Jeff jim řekl příběh a oni pak museli běhat po poli, kde je osm stanic. Na každé stanici byla otázka z toho příběhu. Když odpověděli správně, získali klíč, kterým museli odemknout zámek. Těch zámků bylo celkem pět. Ten, kdo měl všechny zámky otevřené a doběhl do cíle, získal imunitu.

Keith byl první a málem by vyhrál, doběhl do cíle, jenže měl otevřené jenom čtyři. Hned po něm přiběhl Colby a ten už to měl správně a imunitu znovu vyhrál Colby.

Rodger řekl Tině, že pokud chtějí vyřadit jeho, nebo Elizabeth, tak ať první vyřadí jeho. A řekl to i Keithovi a Colbymu. Ale Keith řekl, že klidně můžou vyřadit i jeho, protože naštval Colbyho s tou rýží.

Teď už tedy ke kmenové radě. Probíralo se to, že hra nabírá obrátky, protože, už zbývá jen šest dní a blíží se to ke konci. Taky se probíralo to, že Elizabeth nazývá Rodgera svým Australským otcem. Taky se probíralo to, že Keith ztratil ten zámek při soutěži. Pak už se šlo hlasovat. Hlasy rozhodly, že pátým porotcem se stává Rodger.

Survivor Australia: Epizoda 12

1. července 2012 v 18:08 | James-Fairplay |  Survivor: Australia
Nic se nezměnilo. Kucha stále vypadávají jeden po druhém a vypadá to, že sen Michaela se asi nevyplní. Zbývá jen Rodger a Elizabeth.

Chtěli si dát rýži, ale měli tak malou porci, že chtěli ještě, ale museli šetřit, nesměli znovu přijít o rýži. Rodger a Elizabeth věděli, že musí vyhrát následující soutěž o imunitu, aby nevypadli.

Ale teď nás čeká soutěž o odměnu. Bylo tam takové lanové bludiště. Bylo tam pět bodů, od každého bodu vedlo mnoho cest. Všichni byli k lanu připojeni dvěma karabinami. Kdo jako první přešel všech pět bodů a dostal se do cíle, vyhrál odměnu v podobě hostiny. Ale k té hostině pojede na koních.

Během soutěže začlo hodně, ale opravdu hodně silně pršet. Nakonec velkou odměnu vyhrál Colby a pak už vyrazil. Spolu s pěti kovbojemi projížděl Australskou buší. Cesta se Colbymu trošku znepříjemnila. Cestou však viděl několik rozvodněních řek.

Ti co šli zpátky z odměny uviděli velkou rozvodněnou řeku. A proto se začali bát, aby to jejich suché koryto, kde mají přístřešek nebylo zaplaveno. Mezitím jsme viděli záběry na suché koryto, které ale nebylo ani zdaleka suché. Pak už přišli do tábora a uviděli velkou spoušť. Celý jejich přístřešek byl doslova a dopísmene na sračku. Všechny jejich věci byli promočené a co bylo nejhorší, uviděli kbelík rýže, jak plave v řece. Většina jejich věcí byla také pryč, háčky, rybářské náčiní, nože, jako kdyby tak bylo tornádo. A zatímco pět členů v táboře byli bezradní, Colby si užíval velkou hostinu s kovbojemi.

Tina a Keith šli proti proudu, jestli by nenašli něco a uviděli plechovku s rýži, jak je v pořádku, zachycená mezi větvemi. Chtěl jít do toho velkého proudu. Proto mu Rodger podal lano. Vypadalo to, jak v nějakém akčním filmu, ale nakonec se Keithovi podařilo získat rýži zpátky. To je aspoň trochu povzbudilo. Jenže Keith měl sirky v kabátě a ten se namočil a proto neměli čím rozdělat oheň. Všichni mrzli a proto se tulili k sobě.

Když se ráno probudili, věděli, že to byla jejich nejhorší noc v životě. Museli postavit nový přístřešek, ale tentokrát už se poučili a postavili přístřešek na vyvýšeném místě. Pak se do tábora vrátil Colby a nemohl uvěřit co viděl.

Čeká nás soutěž o imunitu. Každý měl tři talíře a prak. Cílem hry bylo rozbít všechny talíře a zůstat naživu. Komu jako poslednímu zbýval nějaký talíř, vyhrál.

Kdo si myslíte, že vyhrál imunitu? Kdo jiný, než Colby.

Ale teď bez jakéhokoliv stratégování nás čeká kmenová rada. Probíralo se hlavně, to co se stalo. Ta velká spoušť. Připomnělo se, že se hra čím dál víc přiostřuje. Pak už se šlo hlasovat. Ale ten, kdo byl vyřazen bylo naprosto nečekané. Vyloučen byl člen kmene Ogakor, Amber.

Survivor Australia: Epizoda 11

1. července 2012 v 14:36 | James-Fairplay |  Survivor: Australia
Amber si připadala, že je sama. Její nejlepší kamarádka je pryč a teď věděla, že už jí ostatní nevěří, protože ji ani neřekli, že budou volit pro Jerri. Všiml si toho Keith. Když Amber zkontrolovala rýži, byla tam rýže pro jednu porci. Proto museli jít na ryby. Keith se vydal na lovení cvrčků a podařilo se mu jednoho dostat. Colby dělal to samé. Ale tomu se nedařilo, jako Keithovi.

Čeká nás soutěž o odměnu. No vlastně ne o odměnu, ale konala se tradiční Survivor aukce. Jako první položka byla burritos. Koupil je Nick. Dále to byla čokoláda a krémový koláč. Koupila to Elizabeth. Dále limonáda, kterou koupila Amber. Keith si koupil pizzu. A tak to šlo dál a dál a dál. Pak už Jeff oznámil konec a proto se vydali zpátky do tábora.

Jenže jak se všichni vrátili do tábora, všichni letěli na záchod, protože na to nejsou zvyklí. Večer začala silná bouřka. Ráno si všichni všimli, že stoupla voda a pokud by to tak šlo dál, tak by brzo měli po přístřešku. Proto museli přesunout přístřešek, ale stále je v korytu a oni si všimli, že pokud ta řeka stoupne ještě víc, tak se to koryto zaplaví a všechno bude pryč. A pak všichni viděli, že jim došli zásoby rýže a oni byli hladový a připadali si, že brzo zemřou. Někteří šli chytat ryby a požádali, aby s nimi šel i Nick, jenže ten odmítl a potom stejně ty ryby jedl, což si moc nezasloužil. Nick věděl, že opět musí vyhrát imunitu, jinak je po něm.

V soutěži o imunitu dostal každý ohnivou váhu. Na jednom konci váhy byl kotel pro oheň, na druhém děravé vědro pro vodu. Cílem bylo, že v kotli na oheň museli ten oheň rozdělat. Pak museli nosti vodu z řeky do děravého vědra, aby voda převážila druhý kotel a ten se vznesl nahoru a zapálil by provaz. S tou vodou, ale museli být rychlí, protože jak bylo vědro děravé, voda z něj neustále odkapávala pryč.

Byla to opravdu vyrovnaná soutěž, ale nakonec to byl Colby, kdo vyhrál imunitu a zajistil si další tři dny ve hře.

Nick byl v háji. Věděl, že jde domů. Jenže ostatní měli větší problém. Nemají žádné jídlo a všem bylo špatně, hlavně Elizabeth. Když chtěli chytat ryby, tak Rodger nechtěně ztratil háček a teď už mají jen jeden. Ale pak do jejich tábora přišel Jeff Probst s plechovkou rýže. Dal jim nabídku. Dá jim rýži na dva týdny, ale na oplátku mu musí něco dát. A on chce tábor. Jejich celty a taky vlajku, která je chránila před deštěm. Ale pak jim ještě dal 25 háčků a oni to přijmuly.

Vypadalo to na bouřku a proto museli ihned postavit nový přístřešek. Proto se rozhodli, že ho postaví trošku dál od řeky, ale stále v korytu. Použili na střechu všechno možné. Listy, dřevo, trávu, jehličí, prostě cokoliv. A pak už začalo zase pršet. Amber cítila, že je další na řadě. Colby, Keith a Tina si uvědomili, že je může zradit a přidat se k Elizabeth, Nickovi a Rodgerovi. Takže Amber bude mít rozhodující hlas na kmenové radě.

Na kmenové radě se probíralo ta dohoda, jak jim dal jídlo a háčky za tu celtu a vlajku. Pak se taky probíralo to, že byli všichni vyčerpaní. Pak už se šlo hlasovat. Amber se ale nakonec ke Kucha nepřidala a vyřazen byl Nick.

Survivor Australia: Epizoda 9 a 10

1. července 2012 v 10:25 | James-Fairplay |  Survivor: Australia
Devátá epizoda byla pouze rekapitulační, takže pokračujeme další desátou epizodou.

Colby se moc nevyspal. Protože spí na konci stanu a tam zrovna pršelo. Navíc jim ráno zhasl oheň. Všichni si připadali zesláblí a líní. Elizabeth připomněla, že nastalo období dešťů. Keith se staral o oheň. Nickovi otekl jazyk, takže když polknul tak mu doslova hořel krk. Tina řekla, že už skoro nemůžou chytat ryby, navíc už jim zbývali jen dva háčky na rybaření. Colby řekl, že jí rýže víc, než by měli a řekl, že jim ta rýže dojde do dvou dnů.

V poště jim přišlo, aby si rozlosovali dvojice. Jerri si losnula Colbyho. Amber si losnula Keitha. Elizabeth si losnula Nicka a Rodger si losnul Tinu.

Čeká nás tedy soutěž o odměnu. Hrálo se o let vrtulníkem, který je donese na Velký Bariéroví Útes. Byla tam překážková dráha. Takže proti sobě vždy soupeřili dva tými a vyhrál ten tým, který udělal dráhu dřív.

Ve finále se utkali Keith a Amber a Colby a Jerri. Vyhráli Colby s Jerri a potom už odletěli. Jerri se splnil sen, protože nabalovala Colbyho už od prvního dne. Všichni z tábora opět záviděli, že oni letí a oni ne. Ti dva si to nesmírně užili. Colby ji však řekl, že se nebudou bavit o hře.

Zatímco ti dva si užívali velkou hostinu, ostatní v táboře opět jedli rýži a dělali tipické věci.

Jakmile si užili hostinu, šli se potápět. Představte si, na co asi myslela Jerri. No přece na to, že je to první rande s Colbym. A pak už se museli vydat zpátky do tábora, což se jim vůbec nechtělo.

Když přiletěli do tábora, tak jim to všechno museli vyprávět. A pak všem rozdali mušle, které nachytali. Další obětí na kmenové radě na odstřel má být Nick. Takže ten nesmí vyhrát soutěž o imunitu.

Pojďme už na tu zmiňovanou soutěž o imunitu. Bude se hrát vylučovací metodou. V prvním kole museli vylézt na dvě věže a pomocí provazů se museli zbavit protivníka, který musel spadnout. V dalším kole byl houpavý trám. Tam mohli soupeře shodit jen houpaním a kýváním noh. V posledním kole se musí postavit na plošinu a hrála se přetahovaná.

Do posledního kola se nakonec dostal Nick a Colby. Nick nesměl vyhrát, musel totiž vypadnout na kmenové radě, jenže právě to byl Nick, kdo vyhrál imunitu.

A kdo teď bude vyřazen. Takže buď Elizabeth, nebo Rodger. Ale vypadalo to, že spíš chtějí vyhodit Elizabeth. Jenže Elizabeth nechtěla vypadnout a začala Tině říkat, že bude hlasovat proti Jerri. S tím přišel i Colby. Přidal se i Keith. Chtěli vyhodit radši Jerri, než Elizabeth. Takže Jerri, nebo Elizabeth.

Na kmenové radě se probíralo to, že kdyby Nick nevyhrál imunitu, tak by určitě vypadl. Pak se také probíralo, jestli někdo má strach, že by mohl vypadnout, protože už se to blíží ke konci. Elizabeth řekla, že je připravena na nejhorší. Potom už se šlo hlasovat. Na kmenové radě se Ogakor skutečně obrátili proti svému členovi a vyloučena byla Jerri.