Srpen 2012

Survivor Thailand: Epizoda 5

29. srpna 2012 v 11:29 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand
Clay byl naštvaný, že pro něj Jan hlasovala a proto se rozhodl, že ji příště vyloučí. Helen řekla, že zradila ženy, ale pokud ji to dostane dál, tak ji to nijak nevadí. Clay pak chtěl nachytat kraby, ale našel jen jednoho, protože je prý nevidí pod vodou. Proto vyjeli Brian a Ted na moře s rybářskou sítí a zkusili něco chytit. Brian pak řekl Tedovi, že s ním počítá až do konce a Ted samozřejmě taky. Brian si totiž řekl, že je na čase začít jednat a skládat aliance. Když se ráno všichni vzbudili, naskytl se jim hrůzný zážitek. Loď byla pryč. Uplavala někam na moře. Ale kamery nám ukázali, že ve skutečnosti tak daleko nebyla.

Ve druhém kmeni všechny probudili slepičky a tak si řekli, že si jednu slepičku sní. Všichni se na to velice těšili, takže když to bylo hotové, všichni se do toho pořádně zakousli. Robb si všiml, že Shii Ann jí i plíce a všechno možné a řekl, že je to prý nechutné. Jenže ta řekla, že vyrůstala na Thaiwanu a tam jsou srdce, krk, plíce a další takové věci pochoutky, proto řekla, ať se Robb nediví. Pak si šli zaplavat. Najednou začal Robb řvát a křičet, ale nikdo mu nevěnoval pozornost, protože on prý vždycky křičí. Jenže pak si všimli, že Robbovi teče krev z nohy. Něco ho prý v moři kouslo. Jake mu přinesl horkou vodu, aby si do ni strčil nohu. Pak to začalo fialovět a udělala se mu tam také pořádná modřina. Robb se začal vztekat, takže Shii Ann ho zase začala pomlouvat.

Ale nyní už nás čeká soutěž o odměnu. Bude to tradiční Survivor aukce, ale tentokrát v kmenech. Ale ještě předtím, jim Jeff položil opravdu velikou otázku. Jestli někdo chce změnit kmen. Shii Ann a Stephanie o tom velice přemýšleli, ale nakonec bohužel nikdo nepřešel. Všichni se skvěle pobavili a najedli a pak už aukce skončila.

Když se ráno vzbudili, Erin se prý cítila hrozně příjemně, že to byla prý nejlepší noc, kterou tu zažila. Ale i Stephanie už začala na lidi být milejší. Pak si všichni dali jejich banány, které tenkrát vyhráli. Stephanie řekla, že je teď v početní nevýhodě a snaží se k lidem chovat hezky, aby tu ještě chvíli zůstala a také, aby nejdřív šel Robb, než ona.

V druhém kmeni zjistili, že jim došla voda. Pro vodu vždycky museli pomocí člunu doplout, protože voda byla daleko. Jenže teď nejen, že jim došla voda, mají ji daleko a musí pro ní doplavat. A pak se s ní táhnout celým mořem zpátky do tábora. Pak tedy Brian a Helen plavali pro vodu. A Brian pozval do svojí aliance dalšího člena, Helen.

Ale nyní již soutěž o imunitu. V této soutěži budou třídit opravdu velikou hromadu ryb. Byly tam čtyři druhy - Barramundi, Trivoli, Oliheň a stříbrá rybka. Musí všechny ryby roztřídit, ale aby byli správně roztříděné. Třeba v prvním koši musí být jenom Barramundi, v druhém jen Trivoli, v třetím jen Olihně a v posledním jen stříbrné rybky. První, kdo roztřídil všechny ryby vyhrál.

Soutěže se neůčastní Erin a Ken. Byla to velice vyrovnaná soutěž, ale nakonec vyhráli Chuay Gahn.

Stephanie řekla, že pitomec. Myslela si, že jí chtějí vyloučit a proto prý měla přestoupit do druhého kmene. Jenže někteří jako třeba Erin a Robb chtěli zase vyřadit Shii Ann, která prý nepřemýšlí hlavou a chová se divně, třeba jak jedli tu slepičku. A někteří zase chtěli vyloučit Robba , nebo právě Stephanii, protože byli v alianci s Jedem.

Na kmenové radě se Jeff ptal na otázky tipu, jaký dojem máte s druhého kmene, nebo jestli jste silnější, než druhý kmen. Robb se opět choval arogantně, že jsou stejně lepší, přitom mu Jeff připomněl, že právě sedí na kmenové radě, protože prohráli, takže nijak lepší nejsou. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byla přecejen vyřazena Stephanie.

Survivor Thailand: Epizoda 4

25. srpna 2012 v 12:37 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand
Robb byl pěkně šokován výsledkem kmenové rady a teď věděl, že spolu se Stephanií jako jediní dva nehlasovali pro Jeda, ale s Jedem, takže teď mají oba dva hlavu na špalku. Potom se strhla opravdu veliká bouře. Ráno když se probudili, byla Stephanie vážně naštvaná, za to, koho vyloučili a proto šla na pláž, sesbírala mrtvé olihně, hodila je do kyblíku a odešla bez jediného slova. Potom se Stephanie bavila s Robbem, že mají olihně přímo pod nosem a říkají, že nemají potravu.

Ve druhém kmeni byli všichni opravdu unavení. Alespoň nálada se od toho incidentu s Tedem a Ghandií zlepšila. Ghandia byla na Teda ovšem pořád velice naštvaná a Ted teď s ní vůbec nemluvil. Dělal jako by ani neexistovala. Jenže Ted nebyl jediný, kdo s Ghandií nemluvil. I ostatní si s ní moc nepovídali. Clay řekl, že by ji měli poslat domů. Jedině Helen se s Ghandií bavila.

Pak oběma kmenům přišla zpráva ve které byl obrovský panák. Oni ho měli nazdobit a dát mu jméno. Bude to nějak souviset s další soutěží o odměnu. Tak se oba kmeny dali do práce. A teď už k té zmiňované soutěži. V dnešní soutěži budou muset stokilového panáka nosit okolo ostrova. Samozřejmě po cestě je čekala spousta překážek. Hrálo se o takovou tyč, na které bylo navázáno snad milión banánů. A také je prý ještě bude něco čekat v táboře.

Soutěže se nezůčastní Shii Ann. Sook Jai začali rychleji a brzy si získali velký náskok. Vítězi se tedy stali Sook Jai.

Chuay Gahn byli velmi sklamaní, protože nejen, že prohráli o velký kus, ale přišli o banány. Navíc Clay řekl, že Ghandia a Jan byli v polovině dráhy hotové a už nemohli dál a proto je zbrzdili. Ted, Brian a Clay se dohodli, že musí vyloučit slabé ženy jako je Ghandia a Jan, protože už si nemohou dovolit další prohry. Zato Ghandia řekla Helen a Jan, že se musí spojit a vyloučit někoho z mužů.

Druhý kmen si opravdu hodně užíval výhry. Banány pro ně byli veliké požehnání. Jenže těch banánů snědli až moc. Také našli slepičky a nějaké krmení. Všichni byli velice šťastní, že mají slepičky. Rozhodli se, že jestli slepičky nesnesou vajíčka, tak je podříznou, zabijou a sní. Všichni byli velice šťastní.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu. Tato soutěž bude vyžadovat jen jedno a to dobrou mysl. Každý kmen měl sedm různých kusů skládačky, ze kterých mohli vytvořit milióny obrazců. V dnešní soutěži budou kmeny skládat dva obrazce - oheň a chrám. První kmen který složí oba obrazce vyhrává.

Soutěže se nezůčastní Stephanie. Soutěž vyhráli Sook Jai.

Teď se museli rozhodnout koho pošlou domů. Muži měli jasno půjde buď Ghandia, nebo Jan. Z fyzického hlediska by bylo lepší vyloučit Jan, jenže muži chtěli Ghandii. Ghandia zase veděla, že musí říct Helen a Jan, aby se spolčili a hlasovali pro Teda, nebo Claye. Proto se dala do práce a začala ženy přesvědčovat.

Na kmenové radě se Jeff opět ptal na otázky, jako co tu bylo za dvanáct dní nejtěžší, nebo, jaký to je pocit, když někdo sedí na kmenové radě, může být vyloučen a ani o tom neví. Pak se probíralo to, že ne všichni v tomhle kmeni pracují. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec se Helen přidala k mužům a vypadla Ghandia.

Survivor Thailand: Epizoda 3

24. srpna 2012 v 12:24 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand
Hned jak přišli z kmenové rady, Clay řekl, že sice prohráli všechny soutěže, ale stále jsou jedna velká rodinka, i když už vyloučili dva členy svého kmene. Ghandie se stýskalo po domově a proto si k ní Ted sedl a začal ji utěšovat o tom, že všechno je v pořádku. Ghandia řekla, že je to její přítel - asi proto, že jsou oba černoši.

V druhém kmeni neměl nikdo žádnou energii, aby dělali cokoliv jiného, než jen seděli v přístřešku. Jakemu se dokonce začala loupat kůže a všude měl opravdu velké puchýře. Sice v předchozí soutěži o odměnu vyhráli rybářské načinní, kde byla i velká síť, ale nevěděli, jak se s ní zachází a ještě do ní nechytili žádnou rybu. Nakonec se jim podařila chytit malinečká rybička.

Když se Ghandia ráno vzbudila, Ted už ji tak dobře nepřipadal. Večer si na ni prý položil ruku a začal ji přitahovat k sobě. Podle Ghandie se s ní Ted chtěl vyspat. Proto šla Ghandia za Tedem a začala mu vysvětlovat, co to mělo znamenat. Ted jí řekl, že někdy spí v polospánku a že si asi představoval, že vedle něho leží jeho žena. Ted se ji omluvil. Ghandia to vzala celkem dobře, ale pak se rozbrečela a přiznala se, že na vysoké byla znásilněna. Tedovi tedy odpustila.

Ale nyní už k další soutěži o odměnu a tentokrát to bude tvrdá soutěž. Bude to závod přes takovou úzkou bambusovou dráhu, která byla na hladině moře. Na konci dráhy byli dva čluny, každý pro jeden kmen. První kmen, který dostane deset věcí z nepřátelské lodi na svojí, vyhrává. Ale má to dvě pravidla, na trati mohou být vždy jen dva lidi. Druhé pravidlo bylo, že když byl někdo v útočném pásmu a v tom pásmu byl i někdo z druhého kmene, mohli na sebe zaútočit a pokusit se shodit nepřítele. Když ale někdo na někoho zaútočil a nebylo to v útočném pásmu, vypadnul ze soutěže a jedna věc přešla ke druhému. A teď k odměně. Na dvacet čtyři hodin do jejich tábora přijedou nějací vojáci a ti jim ukážou všechno možné, co se dá jíst a tak dále.

Soutěže se nezůčastní Jake a Erin. Sook Jai začali velmi dobře a brzo měli velký náskok. Brzo už měli Sook Jai osm věcí. Jenže potom se to stalo. Ken vypadl ze soutěže, za to, že zaútočil na Helen, ale nebyl v útočném pásmu. Jenže to neskončilo. Robb zaútočil na Claye, když nebyl v útočném pásmu. Potom vypadla i Stephanie a Jed. Sook Jai tak rychle začali ztrácet jak věci, tak členy a nakonec celou soutěž vyhráli Chuay Gahn.

Sook Jai tomu nemohli uvěřit. Celou soutěž vedli a potom prohráli, protože čtyři členové od nich byli vyloučeni ze soutěže. Robb začal kecat něco o tom, že to bylo nefér a tak dále. Shii Ann řekla, že až moc kecá. Robbovy kecy ovšem pokračovali a vypadalo, že vážně nechce přestat. Pořád něco mluvil, že jsou to balící z venkova a tak dále. Potom šli všichni odpočívat. Jenže když se Jed s Robbem vzbudili, uviděli, že síť je pryč, někde na moři a proto ji museli nutně jít hledat. Pak se dozvěděli i ostatní. Všichni byli velice naštvaní na Jeda, protože to on dohlížel na tu síť. Jenže Jed nemá v pořádku oči, protože když ji hledal tak prošel přímo vedle ní a ničeho si nevšiml.

Druhý kmen už jen netrpělivě čekal na vojáky, kteří přijeli za okamžik. Ukázali opravdu spoustu užitečných věcí a snad všechno dělali jen z bambusu. Když už si mysleli, že je to všechno, vojáci nepřestávali a stále jim něco ukazovali. Když si všichni připadali dobře, Ghandia se zbláznila, šla za Helen a Jan a začala jim říkat o tom jak na ní Ted včera ležel a prý že mu to ještě neodpustila. A potom se mezi Ghandií a Tedem strhla jedna z největších hádek v Survivorovi. Celou dobu se tam tedy probírala jenom ta věc mezi Ghandií a Tedem. Potom už se Ghandia skutečně zbláznila, začala řvát a bouchat do stromů.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu. Každý člen měl takovou skládačku v podobě chrámu a tři podložky. Jejich cílem bylo nejdříve dostat chrám na druhou podložku a potom na třetí. První, kdo měl chrám na třetí podložce vyhrál imunitu.

Soutěže se nezůčastní Ken a Penny. Byla to velmi vyrovnaná soutěž, ale nakonec vyhráli Chuay Gahn.

Sook Jai prohráli a poprvé musí na kmenovou radu. Nikdo z toho nebyl moc nadšený. Jenže nemohli uvěřit tomu, že prohráli. Shii Ann a Jake jsou prý ve skládačkách dobří. Robb začal všem říkat, že mu Shii Ann leze na nervy a že ji chce vyloučit. Jenže Ken a ostatní zase navrhli vyřadit Jeda.

Na kmenové radě se Jeff ptal jednotlivých lidí, co je za těch devět dnů tady, překvapilo nejvíc. Pak jim také Jeff připomněl, že jsou poprvé na kmenové radě, že poprvé někoho vyloučí a že to není lehké. Potom se zeptal Jakého, jestli je pro něj těžké, že lidi do tohoto kmene vybíral, a teď je vyloučí. Pak už se šlo hlasovat. Jed, Stephanie a Robb hlasovali pro Shii Ann, ale ostatní pro Jeda, který se tak stal první osobou vyloučenou z tohoto kmene.

Survivor Thailand: Epizoda 2 + ANKETA

22. srpna 2012 v 14:15 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand
Když se ráno Chuay Gahn zbudili, nebo spíš Ted se vzbudil, uslyšel jak Clay chrápe. Ale chrápal tak hrozně, že vzbudil i ostatní a ti se tomu smáli. Pak ovšem opět museli jít pro vodu, což pro ně byla noční můra. Navíc zjistili, že do člunu se jim dostává voda a písek a začíná být pěkně těžký. Pro vodu nakonec jeli Helen a Jan, jenže si s sebou nevzali mapu a řekli, že tu cestu prý znají. Jenže oni zabloudili. Navíc tam kam přijeli bylo plno hadů. Clay si s sebou jako svůj luxusní předmět vzal golfovou hůl a míč a proto on, Brian a Ted vytvořili na pláži golfové hřiště a začali hrát golf. Mezitím, co se s v táboře skvěle bavili, Jan a Helen stále bloudili a pak se dokonce dostali i do proudu.

V Sook Jai opět pokračovalo stavění přístřešku, který ještě stále nebyl hotový. Všichni pracovali. Kromě Stephanie a Jeda. Ostatní si toho samozřejmě všimli. Robb ovšem řekl, že sice Jed nepomáhal s přístřeškem, ale zase udělal spoustu jiných věcí, třeba šel pro vodu a převařil ji.

V Chuay Gahn se už začali strachovat, kde ty dvě jsou. Přece už měli být zpátky. Clay ovšem řekl, že to prý trvá dlouho a že se nemusí strachovat. Ty měli ještě větší problém. Helen už sice našla jejich studni, ale jejich člun byl plný vody a Jan tu vodu musela celou vylévat. Jenže potom Helen našvalo, že ona se tam dře s vodou, zatímco Jan se koupe v moři. Pak už přijeli ke svému táboru, jenže je Ted musel přitáhnout, protože jim to trvalo pět hodin.

Přístřešek byl konečně hotový. Jake řekl, že teď zase potřebují jídlo. Tak teda šli na konec pláže a začali hledat měkkýše. Jed opět řekl, že na to stačí dva lidi a ne pět lidí. Proto tedy Jed, Stephanie a Robb zůstali v táboře. Našli jich docela hodně, hlavně Erin a Penny. Jakmile je přinesli do tábora, ti tři, co zůstali v táboře je nechtěli jíst. Jed dokonce ani nechtěl spát v přístřešku, který oni postavili. Proto on, Stephanie a Robb spali na písku. Jenže se večer strhla veliká bouře.

V minulém díle soutěž o odměnu nebyla, ale v dnešním díle už bude. Každý kmen vybere jednoho člena, který bude ostatní vést. Ostatní budou mít zavázané oči. Ten člen, který je povede bude sedět na nosítkách a ostatní ty nosítka musí nést. Podle jejich příkazů, musí zavázaní členové projít celkem osm stanovišť. Na stanovištích byli vždycky sáčky pro jejich kmen. Vedoucí člen musí nasbírat všech osm sáčků. Kdo jako první dorazí do cíle s osmi sáčky, vyhrává rybářské načinní.

Soutěže se nebude účastnit Stephanie, její kmen má totiž o jednoho člena navíc. Sook Jai vedla Penny, za druhý kmen to byla Tanya. Soutěž byla velmi vyrovnaná, každou chvíli vedl někdo jiný. Kmeny se také několikrát na trase překřížili, takže nebyli nouze o nějaké bolestivé narážení. Nakonec odměnu vyhráli Sook Jai.

Chuay Gahn si řekli, že už musí vyhrát, protože ze dvou soutěží, prohráli dvě. Ovšem si věřili, že další soutěž už konečně vyhrají. Helen měla zrovna dvacáté vyročí se svým manželem a tak se ostatní nastrojili a udělali si takovou oslavu, pro Helen, která nemůže být se svým manželem. Večer si všichni sedli k ohni a Brian si vzal svoji kytaru a začal hrát. Vypadalo to jako na nějakém táboře. Tanya pak ovšem opět musela zvracet. Ráno uviděli na pláži plno mrtvých olihní.

Ale teď už k soutěži o imunitu. Každý kmen má velkou květinu, která plave na hladině moře. Jenže není celá. Chybí k ní části. Celkem šest kusů tam chybí. Ty kusy jsou připevněné na dně moře. Pokaždé jeden člen z kmene poplave pro jeden kus a musí se potopit 3 metry, aby ho odháknul. Vždycky jeden člen z kmene může stát na květině a navigovat, kam díly patří. Kam už jen tedy museli květinu dostavět. První kmen, který dokončí květinu a sedne si na ni, vyhrává.

Soutěže se neúčastní Shii Ann. Opět to byla velmi vyrovnaná soutěž, jako ta předchozí. Rychleji ovšem začali Sook Jai a náskok si udrželi, opět vyhráli.

Opět jsme prohráli. To měli všichni v hlavě. Jan se začala všem omlouvat, protože svůj kmen zdržela. Někteří chtěli vyloučit Jan za to, že je zdržela při soutěži. Ghandia zase chtěla vyloučit Helen, protože ji prý štve. A někteří zase chtěli vyloučit Tanyu, protože pro ní tahle soutěž prý není.

Na kmenové radě se probíralo to, že prohráli tři soutěže ze tří a proto se také probíralo, jaká je v táboře zrovna nálada. Ted řekl, že pomalu klesá, ale stále se všichni mají rádi a jsou jako jedna velká rodina. Ghandia ovšem připomněla, že vždycky prohráli jen o kousek. Pak už se šlo hlasovat. Soutěž nakonec musela opustit Tanya.

Survivor Thailand: Epizoda 1

19. srpna 2012 v 12:44 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand
V jedné z Thajských rybářských vesnic jménem Hutsiyell, právě začne pro šestnáct američanů největší dobrodružství jejich života. Z vesnice vyjedou na člunech jako skupina mužů a žen. Jejich cílem je ostrov Taratell, krásná, ale velmi nebezpečná džungle. 39 dní, 16 soutěžících, jen jeden přežije!

Poté už oba členy dorazili na pláž, kde soutěžící přivítal Jeff Probst. Poručil jim, aby si ženy sedli na jednu položku, muži na druhou. Všem to připadalo divné, snad přece nebudou kmeny žen a mužů. Jeff jim řekl, že se nejdřív všichni představí. Každý měl říct svoje jméno, věk a co dělají za práci. Jakmile se všichni představili, Jeff jim řekl, ať vystoupí dva nejstarší soutěžící. Z žen to byla Jan, z mužů to byl Jake. Pak jim Jeff řekl, že si musí vybrat barvu kmene a také pláž, každá má svoje výhody a nevýhody. V jednom táboře bude těžší postavit přístřešek, v druhém zase těžší získat vodu. Jan si vybrala oranžovou barvu, zatímco Jake si vybral fialovou barvu. Jakův kmen se jmenuje Sook Jai. Janin kmen se jmenuje Chuay Gahn. Potom jim Jeff řekl, že asi myslí na kmeny mužů a žen, ale to není pravda. Jake a Jan budou vybírat vlastní členy do jejich kmene, vždycky muž a žena. Za chvíli už byli hotové dva kmeny. Ovšem to dopadlo velmi zajímavě. Sook Jai se spíš skládal z těch mladších lidí, zatímco v Chuay Gahn byli vybraní spíš starší lidé. To si samozřejmě všichni hned uvědomili. Pak oba kmeny dostali čluny, ve kterých byli malé zásoby a vydali se na cestu ke svým táborům.

Chuay Gahn byli velmi pomalé. John si stěžoval, že nikdo z nich nevěděl, jak se takový člun řídí. Všichni si hned všimli, že John jim bude určitě rozkazovat. Sook Jai pádlovali velmi dobře, než si uvědomili, že plují zádí lodě dopředu.

Sook Jai dorazili ke svému táboru jako první. Shii Ann chtěla, aby ihned začali stavět přístřešek a rozdělovat co kdo bude dělat. Nic takového, ale neřekla, protože viděla, že ostatní z jejího kmene se začali radovat, že přístali a začali bláznit. Rozhodla se tedy, že tuto chvilku radši nebude ničím kazit. Robb našel takovou liánu a okamžitě se na ní začal houpat. Všichni si všimli, že Robb má asi hodně energie.

Chuay Gahn do svého tábora za chvíli připluli také a když uviděli velkou jeskyni, ve které se dalo krásně spát, ihned věděli, že jsou v táboře, kde se dá hůř sehnat voda. Clayovi ta jeskyně připadala jako čtyřhvězdičkový hotel. Potom už začali pracovat. Ted si všiml, že tu mají plno kokosů a také se jim skvěle sbírají mušle.

První večer v Thajsku, se šli Sook Jai vykoupat do moře. Všichni byli vděční Jakovi, že si je vybral do tohohle kmene. Někteří šli do moře oblečení, někdo jako třeba Stephanie šla do moře úplně nahá. Všichni si hned mysleli, že je to blázen. Když už chtěli jít spát, uvědomili si, že nemají žádný přístřešek. Robb tedy navrhl, že se prostě vyspí na zemi a s přístřeškem začnou další den.

V Chuay Gahn se ráno všichni vzbudili a cítili se velmi příjemně, kromě Tanye. Tanya byla tak dehydratovaná, že dokonce zvracela. Všichni si uvědomili, že potřebují vodu. Naneštěstí pro ně, měli zdroj vody až na úplném konci ostrova a buď tam museli dopádlovat, nebo vylézt velkou skálu. Toho se ovšem všichni báli, až na Johna, který okamžitě začal lézt na skálu. Nakonec se mu podařilo vylézt až nahoru, ale ostatní to radši nezkoušeli a museli pádlovat. Ostatní na cestě, ovšem také narazili na skálu a mysleli si, že to je jediná cesta, proto tedy začali na skálu lézt taky. Brian je vedl dál, ale Helen řekla, že jestli se každý den musí táhat s kanistry vody do skály, tak umřou. Proto šli zpátky. Setkal se s nimi John. Nakonec se John, Tanya a Helen vydali hledat vodu dál, zatímco ostatní se vrátili do tábora. Ale nakonec se rozhodli, že půjdou s nimi, nicméně, museli plavat. Byla to velká hloubka a plavali vážně dlouho. Nakonec se jim tu vodu najít podařilo.

I v Sook Jai se Erin a Ken vydali hledat vodu. Také ji našli. Jenže jim to netrvalo ani pět minut. Ostatní pracovali na přístřešku. Ovšem Jed řekl, ať s ním také někdo jde pro vodu, ale nikdo s ním nešel, všichni chtěli, aby už byl přístřešek hotový. Takže zatímco ostatní stavěli přístřešek, Jed se snažil chytit nějaké ryby. Pak se Shii Ann trošku pohádala s Robbem o tom, že všichni nemusí dělat jen na přístřešku. Nakonec se ukázalo, že měl Robb pravdu. Začalo hustě pršet a přístřešek nebyl hotový, oni se tak museli krčit pod stromem.

Ale nyní už nás čeká první Thajská soutěž o imunitu. Nedjřív proplují bójkami, až doplují ke stanovišti, kde je čeká lano s bludištěm. Jeden člen z kmene, vyřeší bludiště, tak aby vyjel lanem z bludiště a uvolnil vlajku. Vezmou vlajku a pádlují dál. U dalšího stanoviště se další člen potopí do hloubky tří metrů a odhákne další vlajku. V poslední části se koná skládačka. Jeden člen musí posunovat části skládačky tak dlouho, až kus s nožem, může propadnout ven ze skládačky. Potom rozvázat nožem provaz, tím získají třetí vlajku. První kmen, který bude v cíli se všemi třemi vlajky, vyhrává imunitu.

U prvního stanoviště byli dříve Chuay Gahn a získali opravdu velký náskok. Chuay Gahn byli také první u druhého stanoviště, kde měli ještě větší náskok. Jenže u skládačky, začala Ghandia panikařit a vůbec nevěděla, co dělá. Nejenže je Sook Jai dostihli, ale také i předstihli. Imunitu tedy nakonec vyhráli Sook Jai.

Ghandia se cítila hrozně kvůli tomu, že svému kmeni podělala tu soutěž. Ostatní ji ale utěšovali. Dokonce se i rozbrečela. John navrhl, že potřebují silné členy a chtěl tedy vyloučit Ghandiu. Helen zase navrhla Tanyu, protože pro ni je to tady těžké. Někteří zase chtěli vyloučit Johna, protože prý moc rozkazuje.

Kmenová rada se v tété řadě bude odehrávat v takovém Thajském chrámu, který je na molu. Probírala se ta soutěž, jak měli velký náskok a potom to Ghandia podělala na posledním stanovišti. Jeff řekl, že někdo vždycky bude vyloučen jako první a potom už se šlo hlasovat. První osobou, která opouští Thajsko se stal John.

Survivor Marquesas: Finale

18. srpna 2012 v 11:42 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
A je to tady. Finále. Před třiceti-šesti dny se na ostrově Nuka Hiva pro šestnáct soutěžící svoje největší dobrodružství svého života. Nyní už zbývají pouze čtyři. Neleh, Paschal, Kathy a Vecepia. Kdo z těchto posledních čtyřech vyhraje jeden milion dolarů a titul Poslední trosečník? To se dozvíme v dnešním díle.

Po minulém vyloučení Seana si Vecepia uvědomila, že je poslední člen z kmene Maraamu. Když přišli z tábora, rozdělali oheň a Kathy řekla, že lituje, protože vyloučila Seana. Teď prý nebude vědět, jestli udělala správnou věc. Paschal si uvědomil, že je 37. den. Ještě dva dny a bude to pro ně konec. Paschal už věděl, že kdyby tady měl vydržet ještě týden, tak by umřel. Neleh se teď opravdu začala kamarádit s Kathy, protože ta ji na minulé radě zachránila života. Vecepia měla jediný cíl. Vyhrávat imunity, aby se zachránila.

No a to se dozvíme právě teď. Soutěž se ovšem konala na kmenové radě, protože hned potom se bude hlasovat. Byla to tradiční soutěž. Jeff soutěžícím položil otázky, které se týkali soutěžících, kteří už byli vyřazeni. První, kdo bude mít deset bodů, vyhrává soutěž.

První otázka zněla "Kterou soutěž o imunitu Rotu poprvé prohráli a koho vyloučili?" . Všichni dostali jeden bod, pouze Neleh dva, protože odpověděla na obě otázky. Další zněla: "Jak se jmenuje Seanova přítelkyně?". Všichni dostali bod, kromě Neleh a bylo to tedy vyrovnané. Potom zněla otázka: "Kdo sní o tom, že bude pracovat v New York Times?" . Tady bod získali všichni. A tak to šlo pořád dál. Nakonec imunitu vyhrála Vecepia. No a pak už se konala kmenová rada. Kathy pak řekla Vecepii, že pro ní má návrh. Ten spočíval v tom, že když Vecepia dnes nebude hlasovat pro Kathy, Kathy pro ni nebude hlasovat na zbývajících kmenových radách. Vecepia se s ní dohodla a pak před všemi vymýšleli, koho ty dvě budou volit. Paschala, nebo Neleh. Pak už se tedy šlo hlasovat. Byla to remíza mezi Kathy a Neleh. Jeff jim řekl, aby se dohodli, koho vyloučí, ale na to oni přistoupit nechtěli a proto se tahali kameny. Kdo vytáhl červený skončil. Všichni tahali, kromě Vecepii, ta měla imunitu. Červený kámen nakonec vytáhl Paschal a musel se odebrat domů. Podle mě je ale tahání kamenů velice nespravedlivé, protože Paschal na oné kmenové radě nedostal ani jeden hlas a přesto byl vyloučen. Dokonce i Jeff Probst uznal v budoucnu, že to byla chyba. Poprvé v poslední trojici byli samé ženy.

Ve tři hodiny ráno do tábora přišel Jeff a vzbudil soutěžící. Vysvětlil jim, že se bude konat soutěž o imunitu, ale nejdřív si vyzkouší nějaký Markézský rituál a potom vzdají čest všem vyloučeným hráčům. Nejdřív si ale museli poskládat vor. Pak si vyzkoušeli ten rituál a vzdali čest všem vypadnutým soutěžícím. A potom už přišli na poslední soutěž o imunitu. Na soutěž se ale vyzdobili. Konala se známá soutěž. Obě dvě nohy byli na kůlech a rukou se museli dotýkat sošky imunity. Kdo se jí držel nejdéle vyhrál imunitu.

Neleh věděla, že musí vyhrát, protože Vecepia a Kathy jsou dohodnuté z minulé kmenové rady. Všechny tři ženy vydrželi už tři hodiny. Po čtyřech hodinách a půl vypadla Kathy. Potom ovšem Vecepia udělala něco, co naštvalo Kathy. Vecepia se dohodla s Neleh, že seskočí dolů, Neleh vyhraje imunitu a vezme Vecepii do finále. To se také stalo, imunitu vyhrála Neleh.

A teď už ke kmenové radě. Když přišla porota, všichni si všimli, že Paschal chybí. John je doktor a tak to vysvětlil. Paschal zkolaboval a teď je v bezpečí, ale nemohl se dostavit. Pak se probírala ta poslední soutěž o imunitu. A potom se probírala ta nová dohoda. Pak už šla Neleh hlasovat. Ta nakonec rozhodla, že se posledním porotcem stává Kathy.

Když přišli do tábora, obě dvě ženy si pogratulovali, že to dotáhli až jsem. Pak obětovali poslední kuře. Pak si šli zaplavat. Jak už je tradicí, spálili svůj přístřešek, rozloučili se s táborem a vydali se na poslední kmenovou radu.

Nejdříve obě řekli, proč by jim měli porotci dát ty peníze. Neleh řekla, že si to tady velmi užila a na to, že je tak slabá se dostala docela daleko. Vecepia řekla, že o této soutěži se dozvěděla nedávno a pak říkala, že nebyla slabá, pracovala, byla dobrá v soutěžích a byla ke všem upřímná. Potom už přišli na řadu otázky porotců. Potom už se šlo naposledy hlasovat. Ovšem hlasy zůstali zavřené a otevřeli se o půl roku později v USA. Než však Jeff přečetl hlasy, otravoval všemi otázky a opět to napínal. Pak už přečetl hlasy. Vítězem se nakonec stala Vecepia Towery.

Večer ovšem nekončil a konal se Reunion. Tam dostali všichni účastníci této řady nové auto. Pak už se jen netrpělivě čekalo, jak se bude jmenovat nvoá řada. Ukázka napověděla, že nová řada se jmenuje Survivor: Thailand! (Thajsko)

Survivor Marquesas: Epizoda 13

16. srpna 2012 v 11:16 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
Ráno si Sean přál, aby získal nějaké jídlo. Všichni teď věděli, že Kathy je rozhodující hlas, protože Sean je s Vecepií a Paschal s Neleh. Proto si Vecepia vzala stranou Kathy a začala ji říkat, že je to nějaký rasový problém. Paschal a Neleh byli samozřejmě naštvaní. Stranou si ji ovšem vzali i Paschal a Neleh.

Ale teď už k souboji o odměnu. Dnešní soutěž je smícháná z těch předchozích. Nejdřív museli najít všechny části své sošky a poskládat ji. Potom příjdou k bambusové trubičce. Musí rozbíjet kokosy a do trubičky vylívat šťávu z kokosů, aby byla plná. Potom musí rozvázat uzly na chůdách. Pak pomocí chůd překonat dráhu. Jakmile to dokončili, museli rozbíjet kokosy, až vypadl klíč, který otevřel truhlu. V truhle byl prak. Pomocí něho museli střílet do velkých přesýpacích hodin, přesněji do dlaždic. Když zasáhli dlaždici, z přesýpacích hodin se začal sypat písek na jejich sošku. Kdo jako první zasypal celou svoji sošku, vyhrál. Hrálo se o velkou odměnu, o auto.

Sean a Vecepia začali opravdu rychle. Nejrychleji sestavit sošku udělala Vecepia a potom Neleh a Sean. Nakonec se to povedlo Kathy. Paschal ze soutěže naprosto vypadl. Na kokosech všechny předběhl Sean. Nejrychleji i zvádl chůdy. Potom už ostatní začali opravdu zaostávat. Nové auto tedy vyhrál Sean. Po soutěži se všichni šli podívat na nové Seanovo auto.

V táboře se Paschal opravdu začal cítit, že zemře. Sotva dokázal vstát. Ale nebyl sám, kdo měl problémy. Nejvíc ze všech se blbě cítil právě Paschal. Skoro nic nedokázal dělat. Potom šli všichni hledat měkkýše. Později šla Vecepia k Paschalovi a začala ho přesvědčovat, že se s Seanem nepokouší přemluvit Kathy. Večer si všichni sedli k ohni a začali se bavit o počtech a o hře. Neleh pak začala přesvědčovat ostatní, že Sean a Vecepia jsou v alianci a tak dále a Seana se to dotklo a začal se s Neleh hádat. Sean řekl, že není s Vecepií v žádném spojenectví, jen si jsou blízcí, protože jsou oba černoši, ale Sean řekl, že ho Vecepia už párkrát zradila (např. vyloučení Roba). Neleh věděla, že ti dva budou hlasovat pro ní a proto šel Paschal za Kathy a opět jí začal říkat, že Sean a Vecepia jsou manipulátoři a že by je měli vyloučit. Takže celý den se všichni snažili Kathy přesvědčit, aby se přidala na jejich stranu.

Teď už nás čeká soutěž o imunitu. Byla to opět známá soutěž. Konala se večer. Okolo v pralese bylo rozmístěno šest stanovišť. Na každém stanovišti je otázka, tykající se příběhu, který trosečníkům řeknou. Když odpověděli správně získali malou sošku. Kdo jako první překročí cíl s pěti soškami, vyhrál imunitu.

Všechno záleželo na tom, jak dobře poslouchali příběh. Nakonec imunitu vyhrála Kathy.

Kathy vyhrála imunitu. Paschal a Neleh hlasují pro Seana, Sean a Vecepia hlasují pro Neleh. To je remíza. Rozhodující hlas má Kathy. Ta se musí do večera rozhodnout na jakou stranu se přidá.

Na kmenové radě samozřejmě Kathy řekla, že před ní stojí velká, ale opravdu velká zodpovědnost. Buď se přidá na stranu Paschala a Neleh a vyloučí Seana a nebo se přidá na stranu dvou černochů a vyloučí Neleh. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec se Kathy rozhodla, že domů pošle Seana.

A příště už nás čeká finále!

Survivor Marquesas: Epizoda 12

15. srpna 2012 v 11:10 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
Nálada byla ve kmeni strašná. Také se v táboře začalo hovořit o svých blízcích. Například Kathy se teď každé ráno rozbrečela. Sean pak zpravoval s Paschalem střechu a když slízal, tak se málem zabil, nebýt Roberta. Seana, Vecepii a Paschala, pak začala hrozně pálit pusa. Robert věděl, že teď musí vyhrávat imunity, protože je poslední, kdo zbyl z Johnové aliance.

Ale nyní už nás čeká souboj o zatím největší odměnu. Jeff jim chtěl půjčit telefon, aby si zavolali domů, ale to neudělal. Všichni si začali říkat, jak to od něj bylo kruté. Ale potom se začali vynořovat blízcí trosečníků, což se stalo vůbec poprvé, že by jejich rodiny přišli za nimi. Hrála se velmi známá soutěž. Bylo to takové velké hrací pole. Když hráč stál na jedné plošině a přesunul se na druhou, tak tu předchozí musel obrátit a už se na ni nesmělo stoupnout. Postupně tak zbývalo čím dál míň místa. Kdo vydržel jako poslední vyhrál. Až na to, že nebudou soutěžit naši trosečníci, ale jejich blízcí. Na soutěžním poli bylo ovšem pár chytáků a speciálů. A hrálo se samozřejmě o čas strávený s jejich blízkými.

Jako první ze hry vypadla Pascalova manželka Beverly. Seanův kamarád Darryl stoupl na plošinu a když ji obrátil bylo tam napsáno, že někoho musí vyřadit. Nebylo to lehké, ale nakonec se rozhodl pro Vecepiiného manžela. Jako další vypadl právě Darryl. Potom vypadla matka Neleh, Becky. Nakonec i Robertova sestra Diane a vyhrál tak syn od Kathy, Pete. Kathy samozřejmě skákala radostí. Pete totiž půjde s ostatními do tábora a stráví tam s nimi noc.

V táboře se všichni přivítali s Petem. Hlavně Kathy se ho pořád ptala, co je doma nového. Pak Kathy učila svého syna, co tady každý den dělají, rozbíjení mušlí, sbírání kokosů atd. Ten na to moc zvyklí nebyl, protože prý má rád svůj gauč doma a jídla, které tady oni jí, by prý on nikdy nesnědl. Pak všichni vzpomínali na svoje blízké, jak je viděli a že to byl skvělí zážitek. Potom Kathy probírala se svým synem strategii. Kathy navrhla, že by se mohla spojit s Robertem, Seanem a Vecepií. Ale pak by byla za velkou svini a proto dál probírali. Pak už Pete přežil noc a těšil se až odjede, protože se mu tam prý nelíbilo. Rozloučil se s mámou a potom už odešel. Robert věděl, že musí příští imunitu vyhrát, nebo je po něm.

A to se dozvíme právě teď, čeká nás soutěž o imunitu. Každý měl takové velké přesýpací hodiny, naplněné pískem. Na Jeffův pokyn museli vystřelit z praku na soupeřovi hodiny, když zasáhli dlaždici na přesýpacích hodinách, písek se začal valit ven na sošku. Kdo měl zasypanou celou sošku vypadnul, kdo zůstal jako poslední, vyhrál.

Ačkoliv se Robert velmi snažil vyhrát, nepovedlo se a imunitu vyhrála Vecepia.

Robert teď opravdu začal litovat, že se spojil s Johnem, Tammy a Zoe, protože teď je hlavní terč. Věděl to moc dobře, ale už nic nedělal, jen čekal, až vypadne. Ovšem Kathy chtěla vyloučit někoho z dvojice Paschal a Neleh. Protože ti dva jsou si blízcí a Kathy je ta lichá. Nemusí to tedy být Robert.

Na kmenové radě se probíralo, to jak kdo tuhle hru hraje a jestli už všichni vyložili svoje karty na stůl. Pak se Jeff ptal jestli tady někdo někoho podcenil, například Seana, ale ten řekl, že nikoho. Jen řekl něco, nad něčím se někteří zamysleli. Neleh není ta holčička ze sousedství. Neleh je prý velmi nebezpečná hráčka. Pak už se šlo hlasovat. Žádná změna nebyla, vypadl Robert.

Survivor Marquesas jde do finále!

13. srpna 2012 v 16:56 | James-Fairplay |  Ankety
Hlasujte v anketě, komu ze zbývajících trosečníků fandíte! :-)

Survivor Marquesas: Epizoda 11

13. srpna 2012 v 13:17 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
11 dní a je konec. Na to teď všichni v táboře mysleli. Hra už jde pomalu do konce. V noci se nikdo nevyspal, protože byla hrozná zima. Vecepia měla narozeniny a proto jí všichni popřáli. Seanovi už lezlo na mozek to, že každý den jí jenom kokos a taro (taro je jihopacifické jídlo, něco jako brambory). Pak všechny holky vzpomínali na dobrá jídla. Kathy viděla, že všichni pořád leží a proto se vydala do moře a chytat mušle.

Nyní už nás čeká soutěž o odměnu. Soutěž byla na kola. V prvním kole se museli potopit na dno moře a vytáhnout ústřici, která byla označená. Kdo vyplave nad hladinu bez mušle, je vyřazen. V dalším kole se potopí šest lidí, pro pět mušlí a tak dál, až zbydou jen čtyři. Ti se v posledním kole musí ukat ve běhu. Od plošiny v moři, musí běžet až na pláž s těžkým kamenem. Kdo jako první byl na pláži s kamenem, vyhrál odměnu. Hrálo se o pobyt na luxusní lodi.

Do posledního kola se dostali Kathy, Tammy, Paschal a Robert. Odměnu nakonec vyhrál Paschal.

Potom už do tábora přijela luxusní loď a vyzvedla si Paschala. Ale mohl si vzít někoho s sebou. Ani na chviličku nezaváhal a vzal Neleh. Sean s tím ovšem nesouhlasil. Podle něho by s Paschalem měla jít Vecepia. Ti dva se pak málem z toho luxusu zbláznili. Opravdu si odměnu užili.

V táboře všichni pomlouvali Neleh, zatímco Neleh a Paschal jedli, jedli, jedli, jedli, až se přejedli. Pak v táboře večer všichni netrpělivě čekali, když už ti dva přijdou a jestli jim donesou nějaké jídlo. Neleh samozřejmě ženám vykládala různé "ženské věci". Potom jim vykládala všechno jídlo, co tam snědli a ostatní to samozřejmě štvalo. Ráno Neleh opět vykládala o své kůži a Sean chtěl vzít nůž a zabít ji. Také si všiml, že Neleh vůbec nepracuje. Robert si všilm, že každou noc do jejich tábora chodí prasátko a proto začal pracovat na pasti.

Ale teď už soutěž o imunitu. Byla to večerní soutěž, tedy celá se konala ve tmě. Nejdříve musí v okolí nasbírat dřevo. Musí rozdělat oheň a dát nad oheň kukuřici. Jakmile jim pukne první zrno, můžou na další kolo. Tam museli rozdělat oheň a podpálit oheň. První, kdo podpálí oheň, vyhrává imunitu.

První, kdo rozdělal oheň byla Vecepia. Potom to byl Robert. Ostatním moc nešlo rozdělávání ohně. Imunitu nakonec vyhrál Robert.

Pro Roberta to nemohlo být lepší. Kdyby dnes nevyhrál imunitu, tak by určitě vypadl. Nyní na ostrově zůstane další tři dny. Takže pokud Robert vyhrál imunitu, takže aliance teď má pouze jeden cíl a to je Tammy. Tammy se ovšem nechtěla tak vzdát a všichni si mysleli, že má něco za lubem. Tammy a Robert si uvědomili, že by na svoji stranu mohli přetáhnout Seana a Vecepii. Sean pak řekl Vecepii, že by mohli vyřadit Neleh, protože je prý nebezpečná a mohli by oslovit Tammy a Roberta, jenže pak si uvědomili, že ti dva to mohou říct právě Neleh a proto se rozhodli, že s tím ještě počkají.

Na kmenové radě se Jeff všech zeptal, co je za těch 30 dní nejvíc otravuje. Neleh řekla špínu, Kathy zase řekla pláž, když se zeptal Paschala, tak ten vyjmenoval opravdu hodně věcí, na to, že byl na té luxusní lodi. A právě tato odměna se také probírala. Pak už se šlo hlasovat. Žádné překvapení se nekonalo, vyřazena byla Tammy.

Survivor Marquesas: Epizoda 9 a 10

12. srpna 2012 v 12:12 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
Devátá epizoda byla pouze rekapitulační a proto pokračujeme hned desátou.

Sean se cítil, že zvítězil. Ještě před třemi dny byl první kandidát na vyřazení a teď je ve výborné pozici. Proto se jejich pětka vydala k vodopádu a užili si tam odpoledne. I Neleh a Paschal byli radostí bez sebe. To ovšem neplatilo u Roberta, Tammy a Zoe, protože věděli, že jsou v háji. Nejen, že jsou v početní nevýhodě, ale dokonce je ta pětka vůbec nemá ráda. Tammy a Robert se, ale shodli, že je to Johnova chyba. Tammy věděla, že příště určitě půjde ona a pak Robert. Zatímco ti dva už to vzdávali, Zoe se ještě snažila a proto pořád pracovala. Navíc začala Zoe tvrdit, že s nimi nikdy nebyla spolčená, což samozřejmě není pravda.

Ale nyní už nás čeká souboj o odměnu. V soutěži budou soutěžící rozděleni na dvojice. Dvojice už byli rozlosovány: Sean a Paschcal, Tammy a Vecepia, Kathy a Robert, Neleh a Zoe. V soutěži museli, rozbít kokos a naplnit kokosovou šťávou trubičku. Kokosy mohli získat dvěma způsoby. Buď si pro ně doplavali, nebo budou sbírat kokosy na pláži. První, kdo naplní trubičku, vyhrává. Hrálo se o výlet vrtulníkem. Ten je zaveze na nějaké místo, kde na výherce budou čekat dva koně. Na koních budou pokračovat, až dojdou na místo, kde se koná originální Markézská slavnost.

Všechny dvojice, kromě Tammy a Vecepie, si vybrali, že pro kokosy doplavou. Ačkoliv to bylo velmi vyrovnané, vítězi se nakonec staly Sean a Paschal. Pak se vrátili do tábora s tím, že na ně příští den čeká odměna.

Další den už se Sean a Paschal připravili a pak už si pro ně přijel vrtulník. Vecepia to Seanovi opravdu přála, protože tím, čím se Sean v posledních dnech musel projít, tak si to prý zasloužil. Potom už pro ně přišli nějací domorodci a dovedli jim dva koně. Sean se jich bál, protože na nich nikdy nejel a jakmile na koně naskočil, začal kůň běhat a bylo to docela komické. Sean se tak bál, že musel na koni jet s náčelníkem. A přitom si prý mačkal koule. Jakmile přijeli na slavnost, Sean se okamžitě začal bavit s dvěma hezkými holky. Když zjistili, co se pro ně chystá, málem se zbláznili. Čekalo na ně prasátko, brambory a pečená husa. Mezitím co ti dva jedli, domorodci tancovali nějaký jejich tanec. Později jim začali tancovat mladé slečny, což se líbilo, samozřejmě Seanovi. A pak nenápadně oba dva získali nějaké jídlo pro ostatní v táboře. Pak šli tancovat s domorodci a Sean opět šel za mladými slečnami.

Jakmile se vrátili do tábora, všichni je s radostní přivítali, ale jakmile jim ukázali jídlo, tak to bylo ještě lepší. Ráno se všichni najedli jídla, které pro ně Sean a Paschal ukradli. Tammy a Robert věděli, že jsou v háji. Proto oba dva zkusili na svou stranu přetáhnout Paschala a Neleh. Paschal se prý, ale přesvědčit nenechal. Robert a Tammy věděli, že jeden z nich musí vyhrát imunitu, aby se zachránili. Potom jim v poště přišli chůdy a všichni s nimi začali trénovat.

Teď už je pro nás přichystána soutěž o imunitu. Byl to tradiční souboj na chůdách. Do ringu se proti sobě postaví dva soupeři, první, kdo spadne je vyřazen. Hrálo se vylučovací metodou.

Jako první šli na souboj Vecepia a Robert. Postoupila Vecepia. Další byla Kathy a Paschal. Postoupil Paschal. Potom Neleh a Tammy. Postoupila Tammy. Poslední souboj byl Sean a Zoe. Postoupila Zoe. Další kolo byla Vecepia proti Paschalovi. Postoupila Vecepia. Další souboj byla Tammy a Zoe. Postoupila Tammy. Ve finále se utkali Vecepia a Tammy. Imunitu nakonec vyhrála Tammy.

Teď všichni věděli, že to bude Robert, nebo Zoe. Neleh řekla, že by měla odejít Zoe, protože má větší šanci na výhru imunity, ale Robert jí prý štve a proto Neleh chce vyřadit právě Roberta. Robert a Zoe věděli, že mají hlavu na špalku, ale nijak se nesnažili to ještě odvrátit. Je jasné, že domů půjde Robert, nebo Zoe.

Na kmenové radě jim Jeff připomenul, že už tu jsou skoro měsíc a snad každého se zeptal, co si ze hry bude pamatovat. Robert řekl, že jsou tu lidi, kteří ze začátku tu někteří lidé vypadali jako nuly a teď prý vedou celou hru. Jeff ovšem řekl nové pravidlo. Tammy mohla imunitu někomu dát. Ovšem není blbá a imunitu si nechala. Pak už šlo hlasovat. Nakonec vypadla Zoe.

Survivor Marquesas: Epizoda 8

11. srpna 2012 v 11:58 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
Sean byl naštvaný. Hodně naštvaný. Jeho spojenec byl vyřazen a on je teď sám, protože i Vecepia hlasovala pro Roba. Samozřejmě aliance John, Robert, Tammy a Zoe se cítila jako vítězové, že vyřadili Roba. Sean byl tak naštvaný, že šel do přístřešku a začal tam prdět. Paschal večer nemohl spát a proto si sednul k ohni a vzpomínal na rodinu. Pak ale Paschal uslyšel nějakou ranu. Ráno zjistili, že foukal vítr a spadli dva stromy, měli štěstí, že to nebylo na jejich přístřešek. Zoe pak zalhala Kathy, že neměli v plánu ji vyhodit, což byla lež a Kathy to věděla. Pak jim v poště přišla zpráva, že si s materiálu musí vytvořit draky. Mezitím, co dělali na dracích, Kathy přišla z brilantím plánem. Ona, Paschal, Neleh se spojí se Seanem a Vecepiou. Pak by měli početní převahu proti alianci Johna.

Ale nyní už nás čeká soutěž o odměnu. Byla to celkem "nudná" soutěž. První, kterému postavený drak vyletěl do výšky 90 metrů, vyhrává. A teď k odměně. Nejdříve dal Jeff všem ochutnat tyčinku Snickers. Vítěz dostane vychlazenou tyčinku Snickers a vydá se na výlet pod moře.

Velmi dobře začala Kathy a Zoe. Některým to vůbec nešlo. Vítězem se nakonec stala Kathy. Kathy se vydala na výlet, zatímco ostatní do tábora. Nejdříve Kathy vysvětlili pokyny a co jak se má dělat. Pak jsme mohli vidět krásné záběry na mořské dno a plno ryb, dokonce třeba i murény a žraloci, nebo rejnoci.

V táboře si aliance Johna pro jistotu řekli, že zkusí ještě přemluvit Neleh a Paschala, aby měli většinů hlasů a vyřadili Seana. Sean se ovšem nechtěl jen tak vzdát a napadlo ho to samé, co Kathy. Potom už Kathy přišla do tábora. Řekla si, že by možná měla zajistit nějaké hlasy od poroty a proto jim přivezla Snickers. Sean se tedy se svým plánem svěřil s Vecepiou a rozhodl se, že ještě kontaktuje Kathy, aby přemluvila Paschala a Neleh. Kathy samozřejmě souhlasila a ihned šla za Neleh a pak i za Paschalem. Naneštěstí pro Kathy a Seana, Paschal chce vyřadit právě Seana. Potom šel Paschal za Johnem a řekl Johnovi, že ho nezradí. Sean věděl, že má opravdu na mále.

Teď už k souboji o imunitu. Byla to v budoucnu už hodně známá soutěž. Jeff se jich ptal na jednotlivé otázky, týkající se přežití. Kdo odpověděl správně, mohl někomu přeseknout provaz. Jeden provaz znamenal jeden život. Každý měl tři životy. Kdo zůstal nejdéle, alespoň s jedním životem, vyhrál.

Jako první samozřejmě odpadl Sean, protože po něm šli čtyři lidi. Potom Vecepia a Kathy. Pak John a Paschal. Potom to byla Zoe. Nakonec Neleh a zbyli jen Tammy a Robert. Imunitu nakonec vyhrála Tammy.

Všichni si všimli, jak při soutěži John, Robert, Tammy a Zoe byli nafoukaní a tak. Dokonce si to uvědomili i Neleh a Paschal, že by se skutečně měli připojit ke Kathy, Seanovi a Vecepií. Paschal ale stále neveděl jestli skutečně má hlasovat pro někoho ze čtveřice, ikdyž ho Neleh přemlouvala. Sean věděl, že je připraven a také věděl, že všechno bude záviset na Neleh a Paschalovi.

Na kmenové radě se probírala ta soutěž, jak všichni odpadli po sobě a jak byl John, Robert, Tammy a Zoe nafoukaní. Pak se Jeff ptal jednotlivých lidí, pokud dnes vypadnou, jestli jsou na sebe hrdí, že se dostali tak daleko. Pak už se šlo hlasovat. První porotcem se nakonec stal John, který tomu vůbec nemohl uvěřit.

Survivor Marquesas: Epizoda 7

9. srpna 2012 v 11:37 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
V Maraamu šli ráno pro dřevo. Kathy našla lidskou lebku a všichni se divili, co tam dělá. Pak našli i hrudní koš. Všichni teď ve kmeni byli smutní, protože už jsou ve kmeni jen tři. Kathy řekla, že pokud v blízké době nebude sloučení a oni znovu prohrají soutěž, tak to bude Kathy, kdo půjde jako další.

John navrhl, aby zkusili chytit prase. Rob řekl, že toto je kmen debilů a že má tohoto kmene až po krk. Pak začal Rob říkat Seanovi, že ta aliance se je možná pokusí vyloučit. Také řekl, že asi už deset dnů si připadá, jako kdyby byl v koncích a věděl, že vážně v koncích je.

Pak oběma kmenům přišla pošta, že musí vyslat jednoho zástupce a ten dostane mapu. Potom se setká z druhým zástupcem. Za Rotu byl vybrán Rob, za Maraamu byla vybrána Kathy. Oba se setkali s Jeffem. Ten jim řekl, že už kmeny neexistují, oni tu do rána musí vytvořit nové jméno kmene. Ovšem na ně byla připravená velká hostina. Rob se pak dohodl s Kathy, že při sloučení se pokusí obrátit hru.

Ráno oba dva přišli ke Pascalovi a Neleh a řekli jim, aby naložili nejnutnější věci na vor a odjeli do tábora Rotu. Vzali toho opravdu hodně, až by jste si mysleli, že se ten vor potopí. Potom už přijeli do tábora Rotu, kde se všichni přivítali a vyndali věci z voru. Kathy řekla, že už nevěří nikomu z bývalého kmene. Nový kmen se jmenuje Soliantu. Robertovi to bylo divný, že chlapy dostali růžový buffy. Kathy pak šla za Paschalem a řekla mu, že tu Robert, John, Tammy a Zoe vytvořili nějaké spojenectví a a proto si popovídali, že by se měli spojit ještě třeba s Robem, Seanem a Vecepiou. Pak by měli početní převahu. Pak si Rob zkusil popovídat s Kathy a Zoe.

Ale nyní už nás čeká první soutěž o individuální imunitu. Byla to velmi prostá soutěž. Každý se postavil na plošinu, která byla na hladině oceánu, takže se kívala. Kdo se na ní udržel nejdéle, vyhrál imunitu.

Všichni odpadávali, jeden za druhým. Poslední čtyři zbyli jen Rob, John, Tammy a Kathy. Potom vypadl Rob a Tammy. Nakonec imunitu vyhrála Kathy.

Rob si všiml, že Kathy to, co ji řekl Rob, vykecala Johnovi. Aliance John, Tammy, Robert a Zoe se tedy rozhodli, že musí vyřadit Roba. Ten samozřejmě se Seanem teď bude hrát o život. Pak se ale Rob pohádal s Johnem a tím si jen ublížil. Ostatní to nemohli poslouchat a radši šli jinam. Pak se ale do toho vložil i Sean a ten Johnovi pořádně nandal a John se tedy se svojí aliancí rozhodl, že to bude Rob, nebo Sean.

Na kmenové radě si všichni popřáli, že už se dostali do sloučení. Jeff jim připomněl, že ten, kdo přežije tohle hlasování se může dostat do poroty. Pak se ptal jednotlivých lidí, jestli se ta hra změnila, když je teď sloučení. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byl vyřazen "Boston" Rob.

Survivor Marquesas: Epizoda 6

6. srpna 2012 v 15:49 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
John, Robert, Zoe a Tammy si ráno slíbili, že půjdou do poslední čtyřky. John se prohlásil, že bude vůdcem této aliance. Robert řekl, že mu to nevadí, protože to dává na záda terč Johnovi. Pak se šel John vykoupat do moře úplně nahý. Rob a Sean věděli, že další souboj o imunitu musí vyhrát, nebo jsou v háji. Věděli, že Vecepia leze Rotu do zadku. Rob pak řekl, že se chce zbavit Johna.

Paschal si pochvaloval, že je teď v Maraamu, protože se nemusí tolik honit za potravou, mají ji před nosem. Kathy si uvědomila, že bude těžké vyhrát. A pak se opět vydali na lov krabů. A pak jim málem jeden opravdu velký krab utekl. Gina už se těšila, jak půjdou na soutěž, aby viděla, jestli Rob, Sean a nebo Vecepia jsou pryč. Ale všichni věděli, že to bude spíš Rob, nebo Sean.

Ale teď už tedy k té soutěži o odměnu. Maraamu něvěřícně zírali. Rob, Sean i Vecepia tam jsou. Pryč je Gabriel a to nejvíc zasáhlo Paschala. Byla to tradiční štafeta. Štafeta byla na tři kola. V prvím kole musel jeden člen najít zavázané pádlo. Museli ho vzít. Cestou se k němu připojil druhý člen. Potom společně rozvázali další pádlo. Druhé kolo bylo, že měli na hromádce spoustu kokosů. Museli rozbíjet kokosy, tak dlouho, až jim vypadl klíč. Klíč a pádla pak museli dát dalším dvou členům kmene. V posledním kole ti dva členové, klíčem musí odemknout loďku, pak odpádlovat k vlajce, vzít ji a pádlovat zpátky. Pak umístit loďku na správné místo, tak, aby se přes ní dal přechodit řetěz. Nakonec umístit vlajku na svou sošku. Kdo to bude mít jako první vyhrál odměnu. Hrálo se o jídlo a studenou limonádu.

Rob získal pro Rotu vedení, hned ze začátku, protože rychle běžel. Vedení měli Rotu i, když začínali třetí kolo. Jenže potom John a Robert začali zmatkovat. Ale nakonec u vlajky byli první. Jenže potom je Maraamu dorovnali a vypadalo to na vyrovnaný konec. Nakonec ale vyhráli Rotu. Jenže Jeff si všiml, že Rotu nedali přes loďku řetěz a vítězi se tedy stali Maraamu.

Když Maraamu došli do tábora, čekala už tam na ně velká hostina. Paschal byl pořád šokován z toho, že vyloučili Gabriela. Jenže pak se až moc přejedli. Pak spolu Neleh a Paschal vzpomínali na Gabriela a četli si básničku, kterou Gabriel napsal pro Paschala. Kathy si pak uvědomila, že pokud prohrají, nejspíš půjde jako další.

Rob byl naštvaný, protože dal klíč dvěma pitomcům, kteří jim pokazili soutěž. Johnovi to ale nevadilo. Má pevnou alianci a padlo jeho, ho nikdo nevyloučí. Ovšem Rotu to takovou starost nedělalo. John pak udělal nějaké jídlo a všichni si pochvalovali. Až na Seana a Roba. Rob si chtěl něco ověřit. Zeptal se Zoe, jestli má alianci s Johnem, Robertem a Tammy. A ta mu zalhala, že nemá, jenže on věděl, že má alianci. Pak se Rob trošku pohádal s Johnem. Potom se Rob zeptal Johna, jestli je homosexuál a on řekl, že je.

Ale nyní už k souboji o imunitu. Oba kmeny budou soutěžit v bludišti. Každý kmen měl v bludišti celkem pět příček. Museli získat všechny příčky a donést je do středu bludiště, kde z nich měli sestavit schodiště. Pak vylézt nahoru po schodišti.. Ale byli všichni svázaní k sobě. Kdo byl první nahoře vyhrál.

Rob skvěle vedl svůj kmen, takže nakonec vyhráli Rotu.

Kathy cítila, že dnes vypadne. Pak se Kathy pohádala s Ginou kvůli ohni. Protože ten oheň jim zhasl. Pak šla Kathy za Neleh a Paschalem, koho vyloučí, jenže ti radši mlčeli. Ale všichni si uvědomovali, že buď Gina, nebo Kathy dnes vypadnou. Všichni totiž věděli, že Neleh a Paschal proti sobě nepůjdou.

Na kmenové radě se probíralo, jak v tomhle kmeni stojí při sobě. Jestli stále budou spolu i ve sloučení, nebo ne. Pak se probíralo to, jak prohráli soutěž o imunitu. Neleh pak řekla, že například vůbec neví, koho dnes bude volit. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byla vyloučena Gina.

Survivor Marquesas: Epizoda 5

1. srpna 2012 v 13:35 | James-Fairplay |  Survivor: Marquesas
Rob si stále uvědomoval, že jsou v početní nevýhodě. Všiml si, že Sean už vůbec nic nedělá, protože je připraven na vypadnutí. Rob se pak pokusil proniknout do jejich aliance. John, Tammy a Robert si uvědomovali, že nový návštěvníci jsou velmi chytří. John se pak trochu pohádal s Gabrielem.

Gina si teď připadala jako vítěz, protože vypadla Sarah a ona tu stále je. Dost si všichni věřili, že teď už další soutěže vyhrají. Paschal slyšel kraby a proto se vydali na lov krabů. Nachytali jich plno. Nachytali jich asi dvanáct. A pak se všichni najedli. Opravdu si věřili, že další soutěž vyhrají.

Teď už je tedy pro nás připravena soutěž o odměnu. V okolí jsou rozmístěni části soch. Tři členové kmene budou mít zavázané oči a ten další člen je musí navádět, aby vždycky vzali jednu část a donesli ji na podložku. Až budou mít všechny části, tak musí sestavit tu sošku. Kdo jako první měl složenou složku, vyhrál. Odměna byla hodně veliká. Vítězný kmen pojede do tábora poraženého kmene a bude ho moct vyrabovat.

Gabriel za kmen Rotu opět skvěle navigoval, jako v předchozích soutěžích. Pak je ovšem Maraamu dorovnali a stalo se to, co se ještě nikdy nestalo, Maraamu vyhráli.

Pak už Maraamu přišli do tábora Rotu. Jeff jim ovšem řekl, které věci tu musí nechat - jeden nůž, jeden kotlík, jeden kanistr na vodu a také lupu. A pak také nesmí brát osobní předměty. Měli na to dvě minuty. Rozutekli se a vzali všechno možné. Rotu se to samozřejmě moc nelíbilo. Robert řekl, že jim vzali všechno, co vyhráli.

V Maraamu měli takovou radost. Gina tomu nemohla uvěřit. Je tady už třináct dní a teprve poprvé vyhrála. Kathy řekla, že oproti tomu, co vyhrála v Rotu je tohle boží.

Gabriel řekl, že má rád Roba, Seana i Vecepiu. Ostatní si všimli, že s nimi tráví, až moc času, než ostatní. John se pak opět pohádal s Gabrielem. Ale Gabriel mu řekl, že s nimi stále drží a že je nezradí. Jenže ostatní už mu moc nevěřili. John si uvědomil, že se musí Gabriela zbavit. Proto si vytvořil alianci s Robertem, Tammy a Zoe.

Pak oběma kmenům přišla zpráva, že je čeká soutěž o imunitu. Musí na pláži vytvořit něco, co zachytí loď, které poletí okolo. Kapitán pak zváží, který kmen udělal lepší signál. Oba kmeny tedy rychle začali vymýšlet různé plány na signál. A pak už oba kmeny začali stavět. Nakonec soutěž vyhráli Maraamu. Maraamu si věřili, že konečně vyhodí někoho z nové trojice.

Rob a Sean věděli, že jeden z nich půjde. Jenže pak za nimi přišli John, že chce vyhodit Gabriela, protože je prý zradil. Oba dva se samozřejmě připojili. Jenže Rob nemá rád Johna a proto zkusili naverbovat pár lidí, které by Johna vyřadili, protože je to on, kdo vytvořil tu novou alianci.

Pět lidí na kmenové radě muselo zapálit svoji pochodeň. Jeff řekl, že pět lidí odsud tu jsou poprvé. Probíralo se, jak tento kmen byl ze začátku hodně rozjetý, ze začátku všechno vyhrával, ale teď prohrál hned dvě soutěže. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byl přecejen vyřazen Gabriel.