Říjen 2012

Survivor Amazon: Epizoda 1

30. října 2012 v 17:30 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Brazílie, Amazonie. Právě tady se bude odehrávat další řada. Tentokrát to bude velice nebezpečné prostředí, kmeny budou žít u řek, ve kterých žijí krokodýli, anakondy, nebo třeba piraně. Po řece Rio Negro právě pluje loď s 16 Američany, kteří, o nevidět započnou svoje největší dobrodružství života. 39 dní, 16 soutěžících, jen jeden přežije!

Na lodi už všechny přivítal Jeff Probst, který jim také řekl, s kým, kdo bude ve kmeni. Nařídil jim, že vždycky řekne jméno někoho a ten dotyčný, musí slézt do jedné z lodi, která jsou dole na vodě. Byli tam dvě, pro každý kmen jedna. Do prvního kmene vyvolal Jeff hned čtyři ženy, jenže pak vyvolal i pátou a šestou a všem bylo jasné, co se právě stalo. Jsou rozděleni na muže a ženy. A to byla taky pravda. Ženy se okamžitě začali navzájem vítat, zatímco muži jen mysleli na jedno - tahle hra bude lehká, ženy nevyhrají ani jednu soutěž. Potom jim Jeff řekl nějaký příběh o Amazonii. Ženský kmen se jmenuje Jaburu, zatímco mužský kmen se nazývá Tambaqui. Potom jim Jeff poradil směr do jejich táborů a oba kmeny vyrazili. A skutečně, zatímco muži už dávno vyrazili, ženy teprve rozmotávali lano, aby vůbec mohli vyrazit.

Muži také našli svůj tábor jako první. Stále ale všichni říkali, že oni jsou nepřemožitelní, ženy v tomhle prostředí prý nepřežijí a nevyhrají žádnou soutěž. Pochvalovali si, že nikdy nepůjdou na kmenovou radu. V táboře také našli bedničku s některými užitečnými věcmi. Jakmile otevřeli bednu, začali všechny vytahovat a dívat se co tam je. Později začala i stavba přístřešku. Také okamžitě rozdělali oheň, protože v krabici měli křesadlo. Večer už byl přístřešek hotový. Butch pověsil svůj luxusní předmět na přístřešek nápis - Věř v sebe sama, protože učí děti ve škole.

Později do tábora dorazili i ženy. Jakmile přijeli, všechny ženy si svolala Christy a na rovinu jim řekla, že je hluchá, že slyší jen částečně. Všechny ženy tedy požádala, aby na ni mluvili pomalu, protože neslyšela nic z toho, co si povídali v lodi. Některé ženy řekli, že to pro ni bude velký problém, protože nemusí slyšet něco, co by někdy slyšet měla. Potom se pokusili o oheň, ale bezúspěšně. Potom začali plány na přístřešek, čemuž šéfovala Deena. Ale ani to jim moc nešlo. Večer se jim nakonec podařilo rozdělat oheň, jenže stále neměli žádný přístřešek. Potom si povídali u ohně - Christy neměla vůbec páru o čem to tam mluví.

Ráno se ženy vzbudili a naprosto všechny přiznali, že si vedou strašně. V džungli se totiž nemá spát na zemi - o tom se mohli přesvědčit, hned první noc po nich prý pořád něco lezlo a kousalo je. Potom všechny někam odešli - Christy opět nevěděla, kam to jdou, tak radši zůstala v táboře a hlídala oheň. Později se ale dohodli, že už skutečně potřebují nějaký přístřešek, ale sotva věděli, jak na to. Ale samozřejmě udělali to, co jim šlo - vyprali si oblečení. Smějící se Jediná, kdo s tímhle nesouhlasil byla Deena a možná Christy. Jenna, Heidi a Janet vyjeli rybařit - bezúspěšně, ale jak taky mohli, když je stará Janet pořád zdržovala.

Ve kmeni mužů, začal všem lézt na nervy Roger, který všechny jen komandoval, hlavně, když stavěli přístřešek. Roger samozřejmě začal hlavně komandovat dva lidi, kteří podle něj pracují nejmíň - to prý byli Ryan a Daniel. Všem se přístřešek moc líbil (i mě se docela líbil) a pochvalovali si (opět), jak jsou silní. Rob si sebou přivezl svoji magickou kuličku a začal si s ní hrát, protože prý byla nuda a také ji půjčil ostatním. Mladí kluci - jako je Rob, Alex, Daniel, nebo Ryan si začali povídat o třech holkách z druhého kmene, které se jim líbi - to byli Jenna, Heidi a Shawna.

Ale nyní už nás čeká první soutěž o imunitu. Začnou jako kmen, který je svázán různými pouty. Musí proběhnout celou dráhou, aby získali klíče a tím se odemkli. Nejdřív musí získat první klíč, čímž se odemknou čtyři lidi. Potom se musí ti čtyři lidé dostat přes síť a rozluštit hádanku, tím získají další klíč. Tím se čtyři rozdělí na dva páry. Potom je čeká úzká kladina, kterou musí přejít, jenže všichni z kmene, to může chvíli trvat. Získají další klíč, čímž budou všichni uvolněni. Dva členové pak musí složit skládačku, tím získají poslední klíč. Jeden člen z kmene vezme ten poslední klíč, vyleze s ním po žebříku, odemknout kladku a sjet s ní až dolů, kde čeká poslední klíč, tím osvobodí všechny členy a pak už jen doběhnout do cíle.

Rychleji samozřejmě začali muži, kteří si udrželi tempo, až ke kladině. Tam se ale zadrhli, protože někteří z nich nemohli vůbec kladku přejít - například Daniel a Ryan. Tím si získali ženy tempo, které už ale nečekaně muži nedohonili a vítězi první soutěže se nakonec stali ženy.

Kam se nyní poděli ty řeči, že vyhrají všechny soutěže a nikdy nepůjdou na kmenovou radu. Zatímco ženy si připadali, že překonali bohy, muži si zase připadali jako největší idioti na světě. Dave ovšem řekl své - chovali jsme se jako arogantní blbci. Také byl naštvaný, protože Daniel ženám zalhal, že chytili spoustu ryb. Někteří byli hodně naštvaní, že Ryan a Daniel pořád padali z kladiny a tím muži prohráli, takže někteří chtěli vyřadit jednoho z nich. Jenže někoho zase napadl panovačný Roger, který pořád jen komanduje. Rob vzal okamžitě všechno do svých rukou a společně s ostatními se dohodl, koho dnes vyřadí.

Na první kmenové radě se samozřejmě probíralo to, že je hned u první soutěže porazili ženy. Daniel se pak otevřeně přiznal, že je to jeho chyba, že prohráli, jenže Jeff sám řekl, že Ryan si nevedl o moc lépe. Potom se všichni bavili o tom, jak je Shawna, Heidi a Jenna sexy (na kmenové radě). Pak už se šlo hlasovat. První vyřazenou osobou se nakonec stal Ryan.

V příštím díle nás čeká: první velká bouře a něco co rozdělí kmen žen

Zbývající trosečníci:
Jaburu: Heidi, Shawna, Jenna, Christy, Deena, Joanna, Janet, Jeanne
Tambaqui: Rob, Alex, Butch, Roger, Dave, Dan, Matthew

Survivor Thailand: Finale

28. října 2012 v 18:55 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

A je to tady! Před třiceti šesti dny začalo pro 16 američanů jejich největší dobrodružství života. Nyní už zbývají jen čtyři. Helen, Jan, Brian a Clay. Kdo z těchto čtyřech zvítězí a odnese si domů 1 milion dolarů a titul Poslední trosečník. To se dozvíme v dnešním posledním díle Survivor: Thailand.

Pro všechny byla poslední kmenová rada docela tvrdá, protože museli vyloučit někoho z jejich aliance, nyní už zbývají jen čtyři, tak si pogratulovali, že to dotáhli až tak daleko. Ráno jim přišla pošta, že musí nazdobit dvanáct malých lodiček a poslat je na moře - mají tak vzdát čest všem vypadnutým hráčům. O zábavu tak měli po celý den postaráno. Na lodičkách se snažili znázornit to, co se daným hráčům líbilo, nebo podle čeho je vždycky poznali. Všichni si to užívali, kromě Briana, který už se nemohl dočkat, až vyloučí dalšího člena - jen, aby to nebyl on.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu. Je to soutěž smíchaná z těch předchozích. Nejdřív museli vyhrabat z písku míček, přeběhnou s ním přes bambusovou kladinu. Pak musí protáhnout míček rybářskou sítí. Potom odloží míček a složí skládačku, tak, aby z ní mohli vzít nůž. Pak musí přeseknout lano, tím získají materiál, ze kterého se dá vytvořit tyč. Tou tyčí, musí přes mříže získat klíč. Díky klíču, musí otevřít mříže a potom sníst něco nechutného. První, kdo to zvládne, získá imunitu.

Nejrychleji začal Clay, který vyhrabal svůj míček jako první. Pak ale celou dráhu rychle proskákal Brian a dokonce předehnal i Claye. Na konci Briana čekala tarantule. Tu, ale rychle snědl a nakonec imunitu vyhrál Brian.

Brian se rozhodl, že společně s Clayem vyřadí Helen. Clay samozřejmě souhlasil. Brian řekl, že ji chce vyřadit, protože tak trochu spolupracovala s Tedem, což se mu nelíbilo. Navíc by určitě oba dva radši vzali do poslední trojky slabou Jan, než Helen, která je může v soutěži porazit. Teď, ale záleželo, jestli bude Jan volit s Helen a bude to remíza, nebo se Jan přidá k Brianovi a Clayovi.

Na kmenové radě se mluvilo o tom, jak podrazili Teda a také se připomnělo, že to určitě každému z nich uškodí při hlasování poroty. Pak se opět mluvilo o tom, jestli někdo z nich už někdy v této hře lhal. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec se Jan přidala k mužům a do poroty byla poslána Helen.

Když poslední trojice přišla z kmenové rady, rozdělala oheň, sedla si k němu a začala si povídat. Jan se cítila tak trošku sama, protože už tu nemá Helen. Proč si tedy pro ni proboha hlasovala? Brian pak řekl, že pokud se dostane do finále, tak hlas od Helen asi nedostane, jelikož ji slíbil před kmenovou radou, že se vrátí do tábora. Potom jim přišla pošta, aby udělali další lodičku a poslali ji na moře, tentokrát pro Helen. Ráno se všichni tři zbláznili, protože začali jíst imaginární snídani. Ve skutečnosti lodičky zatím nikam neposlali, takže tam později do tábora přijel Jeff a řekl jim, ať jedou na určené místo a tam ty lodičky vypustí. Pak už na ně čekala jen poslední soutěž o imunitu.

Nyní už tedy k poslední soutěži o imunitu. V ní museli vydržet stát v thajské poloze (skoro, když děláte dřep) a mezi prsty si vzít jednu minci, celkem měli šest mincí. Ty mince museli udržet, když jim spadli všechny mince, tak skončili. Poslední, kdo zůstane, vyhrává imunitu.

Jako první samozřejmě odpadla stará Jan. Brian a Clay se nakonec dohodli, Clay odstoupil a imunitu vyhrál opět Brian.

A nyní už rovnou ke kmenové radě (protože v táboře se opravdu nic zajímavého nedělo). Na té se probíralo vypouštění lodiček a taky ta poslední soutěž o imunitu. Potom se také připomnělo, že jediný, kdo dnes bude volit je Brian. Pak už se šlo hlasovat. Nebylo žádným překvapením, že poslední porotcem se stala Jan.

Když oba dva přišli z kmenové rady, navzájem si pogratulovali, že se dostali až do poslední dvojky. Potom rozdělali oheň a spálili všechno, co se dalo, hlavně svoji loď, kterou tolik nenáviděli. Jediné, co nespálili, byl tentokrát přístřešek, protože samozřejmě žádný neměl - kdo si to už nepamatuje, spí v jeskyních. Ráno se ještě ohlédli naposledy po svém táboře a pak už zamířili na svoji poslední kmenovou radu.

Jako vždycky nejdřív oba dva řekli, proč by měli vyhrát. Clay řekl, že sice někteří vypadli díky němu, ale kdo by to neudělal v této hře. Brian zase řekl, že hrál dobrou hru - hodně pracoval v táboře, vyhrával imunity a po strategické stránce hrál prý také dobře. Pak už přišli na řadu otázky porotců. Většina z nich vytýkala Brianovi to, že hodně lhal, Clayovi zase vytýkali to, že se celou dobu vezl s Brianem. Pak už se šlo naposledy hlasovat. Hlasy ovšem zůstali zavřené a přečetli se až o půl roku později v USA. Ty nakonec rozhodli, že se vítězem stává Brian Heidik.

Potom se ještě konalo Reunion Show - poprvé s Jeffem Probstem. Na ní se všichni pobavili. Nakonec už se jen čekalo, kde se bude odehrávat další řada. Další řada se bude odehrávat v zajímavém, ale nebezpečném prostředí. Potkáme se u další řady - Survivor: Amazon! (Amazonie)

Survivor Thailand: Epizoda 13

27. října 2012 v 14:56 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

Helen nemohla uvěřit tomu, celý druhý kmen je naprosto pryč, navíc byli ze začátku takoví smolaři, ale od 12. dne prý neprohráli soutěž. Jenže teď už to bude ta nejzajímavější fáze hry. Všichni se obrátí proti sobě. Brian dokonce řekl, že se všemi skončil a celé to vyhraje, říkal něco o tom, že při podrazu musíte být ledově klidný a to on prý je. V poště dostali zrcadlo, takže se všichni podívali, jak teď vypadají a nemohli tomu uvěřit. Ted pak přišel za Brianem a začali se spolu domlouvat, kdo vypadne jako další. Brian pak slíbil Tedovi, že spolu budou držet až do konce. Ted pak začal před Helen kreslit do písku a naznačoval tím, že by měli vyřadit Claye.

Ale nyní už nás čeká poslední soutěž o odměnu v této sezóně. Jakmile přišli na místo, přijel tam Jeff v autě a to naznačilo všechno. Bude se hrát o auto, navíc je před soutěží nechal Jeff, aby se mohli svézt. Druhá část odměny je den v lázních. Byla to opět soutěž na myšlení. V soutěži musí nasbírat a dešifrovat písmena, která znamenají nějakou činnost. Na začátku budou mít jedno písmeno, potom musí běhat od stanovišti ke stanovišti a najít další jejich písmena. Z těch písmen pak museli složit určitou činnost.

Málem odměnu vyhrál Brian, jenže nechtěně vykřikl slovo a to stačilo k tomu, aby nakonec vyhrál Ted. Ale jako obvykle si někoho mohl vzít sebou a rozhodl se, že s sebou vezme Helen.

Než dojeli oba do lázní, okamžitě vymýšleli strategii, že nejlepší by bylo k sobě ještě přibrat Jan a potom vyřadit Claye. Pak uvidí, co bude s Brianem. Potom už dojeli na místo a tam na už na ně čekali lázně, masáže, sprchy a samozřejmě velká hostina. Jenže při hostině měli takový menší problém - byl tam alkohol, jenže ani jeden z nich alkohol nepil. Ale nakonec to zkusili. Bohužel se Helen opila, jenže to nemělo na Teda, který byl tak opilý, že řval na celé okolí, až jsem si myslel, že ho museli slyšet i v Bangkoku, dokonce řval i na masérky, až se masérky a Helen smáli. Do tábora jim ale opět ukradli trošku jídla.

Jenže i v táboře se konala určitá strategie. Clay byl samozřejmě naštvaný, že nevyhrál auto a že to vyhrál Ted, tak Brianovi řekl, že společně vyloučí Teda. Brian byl na Teda taky naštvaný, protože díky němu Ted vyhrál auto a ani prý nepoděkoval. Také se bavili o tom, jak si Ted s Helen psali na zem a společně s Jan se rozhodli, že vyřadí jednoho z nich.
Ale nyní už k soutěži o imunitu. Začnou dole na začátku desetistupňového schodiště, které není dokončené. Byla to taková skládačka, protože museli dodělat schody, tím, že tam přidávali jednotlivé díly schodů, jenže každý schod pasoval jen na jedno místo. Kdo jako první dodělá schodiště a vyjde po něm nahoru, vyhraje imunitu.

Imunitu nakonec vyhrál Brian.

Co teď bude. Brian a Clay chtějí vyřadit Teda. Ten zase chce vyřadit Claye, s tím se věřil Helen, ta ze začátku souhlasila, ale nyní si připadala nejistá a společně s Jan nevěděli pro koho budou volit. Všichni ovšem chodili po celém táboře a se všemi mluvili a samozřejmě mluvili jen o jedné věci - koho budeš volit? Ve skutečnosti to všechno vypadalo tak, že rozhodující hlas bude mít stará Jan.

Na kmenové radě se mluvilo o tom, že těhle pět členů se dostalo až na konec, že systematicky vyřadili druhý kmen jednoho po druhém a to, že ze začátku prohrávali všechny soutěže. Potom každý odpovídal na různé otázky, jestli je těžké vyloučit někoho s kým byli po celou dobu hry v alianci. Pak už se šlo hlasovat. Jedenáctým vyloučeným se nakonec stal Ted.

V příštím díle nás čeká: Finále!

Zbývající soutěžící: Helen, Jan, Brian, Clay

Mimochodem tohle je stý článek mého blogu v tomto roce. :-)

Survivor Thailand: Epizoda 11 a 12

26. října 2012 v 21:18 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

Epizoda č. 11 byla pouze rekapitulační a opět připomínám, že rekapitulovat rekapitulaci je docela zbytečné, pokračujeme tedy rovnou 12. epizodou.

Clay byl docela naštvaný, že Jake řekl při kmenové radě větu: "V táboře pracuju hodně". Naštvalo ho to natolik, že řekl, že už ví, kdo za tři dny vypadne. Je to docela i logické, protože Jake je poslední z kmene Sook Jai. Helen ovšem přiznala, že Jake pracuje víc, než Clay a řekla, že Claye to naštvalo, protože to řekl. Ted řekl, že ty Clayovi řeči byli příliš zbytečné a dětinské. Všem začala hodně chybět jejich rodina, někteří s nimi mluvili, jako kdyby tam byli, někteří vzpomínali a někteří si do svých deníčků (které si přinesli) psali, jako kdyby byli na Facebookovém chatu.

Ale nyní už soutěž o odměnu. Když jim Jeff ukázal odměnu, všichni mysleli, že tohle nemohl být lepší den. Postupně tam totiž nákračeli jejich blízcí. Vítěz stráví jeden den se svým blízkým. Okamžitě jim Jeff naznačil, že budou jíst hmyz. Jenže to nebudou jíst oni, ale jejich blízcí. Kdo hmyz nesní, vypadává. Poslední, kdo zůstane stráví se svým trosečníkem jeden den na ostrově.

Všichni odpadávali, jeden po druhém. Byli tam různé druhy hmyzů - brouci, vodní šváby, živé larvy a nakonec i tarantule. Nakonec to vyhrál Helenin manžel Jim.

Helen byla samozřejmě hodně šťastná. Všichni Jima v táboře hodně přivítali a pak mu ukazovali všechno možné, prováděli ho táborem a vyprávěli o tom, co tady Helen už udělala a ten na ní byl hodně pyšný. Večer samozřejmě oba spali pryč od ostatních, aby si mohli pěkně popovídat a možná i něco jiného (to jsme se ale nedozvěděli). Ráno si také oba dva vyjeli na moře. A potom šli oba společně pro vodu. Pak se svým manželem probírala strategii, co by měla udělat dál. Ještě si toho společně hodně užili. Pak už ale její manžel musel odjet.

Ale nyní už k soutěži o imunitu. Každý měl celkem osm částí, ze kterých se dala sestavit kostka. Samozřejmě ji museli sestavit, ale tak, aby na každé straně, byla zelená a jeden a ten samí znak. Kdo jako první sestavil správně svojí kostku vyhrál imunitu. To ovšem nebylo všechno, za okamžik tam opět přílítli jejich blízcí. Jejich blízcí totiž budou partnery pro tuto soutěž. Budou totiž muset spolupracovat.

Imunitu nakonec vyhrál Ted s pomocí jeho bratra Awana. Pak už se museli se svými blízkými skutečně rozloučit a to byl konec.

Když všichni přišli ze soutěže, pořád tomu nemohli uvěřit, že ještě jednou uviděli své blízké. Potom všichni probírali, že tuhle soutěž si hodně užili. Ale teď, kdo půjde dnes ven? Jake potřeboval vyhrát imunitu, málem se mu to podařilo, ale nakonec ne. Takže teďka vypadne, protože aliance určitě bude držet při sobě. Ale Helen napadlo, co kdyby vyhodili Claye, který je prý slizký had.

Na kmenové radě se samozřejmě mluvilo o tom, jak tam přišli jejich blízcí, dokonce dvakrát a že to byli určitě zatím tři nejemocionálnější dny na ostrově. Helen také dostala slovo mluvit o tom, jaké to bylo, když tam měla svého manžela. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec nebylo žádným překvapením, že byl vyřazen Jake.

V příštím díle nás čeká: konec aliance a autíčko

Zbývající soutěžící: Helen, Jan, Brian, Ted, Clay

Survivor Thailand jde do finále!

25. října 2012 v 12:25 | James-Fairplay |  Ankety
Hlasujte!

Survivor Thailand: Epizoda 10

25. října 2012 v 12:21 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

Po dlouhé době opět rekapitulace, jsou prázdniny a tak mám víc času. Snad si to vynahrazujete tím, že se díváte na Survivora na COOLu.

Tedovi bylo hned jasné, od koho dostal ty tři hlasy. Od Jaka, Penny a Kena. Pořád si ale říkal, proč volili pro něj. Jake mu pak ale vyžvanil, že těm třem to řekli jeho vlastní spojenci, ale neřekl Tedovi, kdo přesně to udělal. Ted mu to, ale moc nevěřil, spíš si myslel, že z něho asi mají strach nebo ho nemají rádi. Stejně si šel promluvit s Brianem a Clayem, ale ti ho ujistili, že nic takového neudělali, v hlavě si přitom pořádně oddychli, že Ted to Jakemu neuvěřil. Jediné, co teď všem ve kmeni připadalo v úvahu jíst, byli hlemýždi a podobné nechutnosti z moře. Naštěstí měli krmení pro slepice.

Ale nyní už soutěž o odměnu. Byla to opět taková překážková dráha. V první části si museli rychle najít partnera. Jenže jich je sedm, což znamená, že jeden člověk hned vypadne. Ostatní tři páry se museli dostat pomocí dvou prken, přes věže. Když spadnou, musí se vrátit na začátek. Do druhého kola postoupili dva páry. Tam se páry oddělují, a nejrychlejší tři, kteří podlezou pod bambusem, postoupí do dalšího kola. Ve třetím kole byla velká zeď, kde museli spolupracovat dva lidi, aby se dostali přes zeď. V posledním kole, kde postoupili dva, museli běžet po bambusových tyčkách až do cíle. Hrálo se o opravdu velkou odměnu. Bude na výherce čekat loď, která ho odveze k heliportu. Potom si užijí jízdu na slonovi a pak opravdu velkou thajskou večeři.

Ze hry okamžitě vypadl Jake, protože neměl žádného partnera. V první fázi, také vypadli Helen s Jan. Pod bambusem se nedokázala podplazit Penny. U zdi tedy byli tři - Ted, Brian a Clay. Samozřejmě si tam pomohli Brian a Clay. Odměnu nakonec vyhrál Brian. Mohl si někoho vzít sebou a to byl samozřejmě Clay.

Teda to teď docela vytočilo, protože má alianci s Brianem, ale i přesto si Brian na odměnu vybral Claye. Brian se Tedovi omluvil a slíbil mu, že příště si vezme jeho. Brian se teď nemohl cítit lépe - měl alianci s Clayem, měl alianci s Tedem a Helen a Jan mu také důvěřovali. Potom už pro ty dva přijeli loď a oni odjeli. Užili si výlet lodi a vrtulníkem, pak i malým autobusem, ale nakonec na ně čekal slon. Clay si to pořádně užil, ale Brian se slona docela bál, protože pořád byl vystrašený, jestli náhodou nespadne a celou cestu čekal na to, kdy může seskočit. Potom na ně čekala opravdu velká hostina, ale to se v táboře říct nemohlo. Jake se snažil přesvědčit Helen, že ti dva jsou zrádci, ale ani ona mu neuvěřila. Ti dva pak ukradli nějaké jídlo a taky pivo a vzali to do tábora.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu, která se tentokrát bude odehrávat v noci. Jeff se jich ptal na otázky, které se týkali Thajska. Každý měl tři pochodně. Ty představovali životy. Když někdo odpověděl zprávně, mohl někomu zhasnout pochodeň. Kdo zůstane jako posledí, vyhraje.

Imunitu nakonec vyhrála Helen.

Penny si řekla, že už s Jakem nemůže být, protože by pro ni mohli ostatní hlasovat, proto při soutěži okamžitě zhasla pochodeň Jakemu. Ten byl trochu podrážděný, protože nevěděl, proč to udělala. Na ostatních pěti členech teď bylo rozhodnutí, koho pošlou domů - bude to Jake, nebo Penny? Penny řekla, že tím, že Jakemu zhasla pochodeň, vyslala těm ostatním signál, že už s ním není a ať hlasují pro Jaka.

Na kmenové radě se probíralo to, že hra už je v plném proudu, skoro se už chýlí ke konci. Připomnělo se, že po této kmenové radě už bude vyřazen desátý soutěžící a bude jich zbývat jen šest. Potom se také mluvilo o tom, jestli někdo z nich už někdy podváděl v této hře (někdo by si mohl říct, že je to docela blbá otázka). Pak už se šlo hlasovat. Penny si byla hodně jistá, že vypadne Jake. Jaké bylo její překvapení, když to byla ona, kdo byl vyřazen.

V příštím díle nás čeká: rekapitulace Usmívající se

Zbývající soutěžící: Helen, Jan, Brian, Ted, Clay, Jake

Survivor Thailand: Epizoda 9

6. října 2012 v 14:25 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

Chuay Gahn opět čekali, koho druhý kmen vyloučili. Nyní si připadali velice dobře, když mají o dva členy navíc. Nikdo si prý nemyslel, že budou tak silní. Pak si začali dělat srandu ze Sook Jai a představovali je, jak jsou na kmenové radě. Těsně před táborem se Sook Jai opět zastavili, aby si opět řekli, že musí zůstat silní, ikdyž jsou už jen tři proti pěti.

Jake si řekl, že jestli se dostane do sloučení, musí se snažit zapůsobit na ně, aby ho nechali dál a s někým z Chuay Gahn se spřátelit, ovšem také řekl, že se chce stále pokusit o zvrat. Začal tedy vykládat svoje historky, ale ty, aby někoho ohromili, tak spíš všechny otravovali, čímž ze sebe udělal terč. Večer se poté bavili, jestli jím chybí jejich rodiny. Helen pak začala zpívat nějakou písničku, až mi lezlo na nervy a musel jsem si vypnout zvuk.

Ale teď už k soutěži o odměnu. Tam už na ně čekala veliká obrazovka. Jeff všem pustil video jejich blízkých. Někteří brečeli, ještě než vůbec Jeff zapnul video. Brečeli všichni, kromě Briana a Kena. Odměna byla jasná, kdo vyhraje, zhlédne svoje video celé. A pak jim řekl něco, na co všichni čekali. Byla to individuální soutěž, takže všem rozdal nové zlaté šátky a řekl, že kmeny se spojili. No ale nyní už k soutěži. První část je běh přes překážky. Musí dostat proutěný míč, z jedné strany dráhy na druhou. Budou soutěžit ve dvojici. Vítězná dvojice, pak bude soupeřit proti sobě.

Do finále se nakonec dostali Brian a Helen. Zvítězit mohl jen jeden a to byl v závěrečné skládačce nakonec Brian. Pak už se všichni podívali na Brianovo video, kde byla jeho manželka, která byla docela kus, ale možná to neměla v hlavě trošku v pořádku. Když však jeho spojenci uviděli, jaký má doma luksus, řekli si, že milion nepotřebuje, tak proč by ho neměli vyřadit, stále by měli převahu nad druhým kmenem.

Když se vrátili do tábora, začali dělat na nové vlajce kmene. Kmen opět pojmenovali Chuay Jay. Tři vyděděnci teď ovšem měli problém, byli jen tři, takže ostatní je teď můžou v pohodě všechny vyloučit. Helen pak opět začala řeči o jídlu a začalo to už štvát i Teda, takže v Chuay Gahn jsou možná nějaké trhliny. Ted chtěl být chvíli o samotě, tak si vzal loďku a vyjel si někam na moře. Ostatní ovšem začalo štvát, že si dělá, co chce.

Ale nyní už k soutěži o první individuální imunitu. Byla to soutěž na dvě části. V první části byli tabulky, nakterých byli čísla od jedné do devíti anglicky a thajsky. Dostali třicet sekund na to, aby si zapamatovali thajské číslice. Poté řekne Jeff jedno číslo anglicky a oni museli ukázat, jak se píše to číslo thajsky. Do finále postoupili Clay a Ken. Ve druhé části bylo velké pole písku, ve kterém byli zapíchnuté vlaječky, pod každou vlaječkou byli destičky. Byli na ní instrukce, kde mají kopat dál. Každá správná hromádka bude mít také jednu kartičku. Kdo bude mít jako první deset kartiček vyhrál, byl to Clay.

Pro spojenectví pěti lidí, to teď vypadalo velice dobře, imunitu získal Clay, z druhého kmene tedy může vypadnout Jake, Penny i Ken. Oni se teď museli rozhodnout, kdo z těch tří vypadne. Opravdu se nemohli cítit lépe. Kdopak asi tušil, že spojenci Teda řekli těm třem, aby hlasovali pro Teda.

Na kmenové radě se opět dlouho kecalo, pak už se šlo hlasovat. Byl vyřazen Ken, který byl považován za fyzickou hrozbu.

V přištím díle nás čeká: naštvaný Ted a velká odměna

Zbývající trosečníci: Brian, Ted, Helen, Jan, Clay, Jake, Penny

Survivor Thailand: Epizoda 8

5. října 2012 v 16:58 | James-Fairplay |  Survivor: Thailand

Po opravdu dlouhé době opět další rekapitulace, skoro ani nevím, kde jsem to skončil. Bohužel nemám tolik času a rekapy tedy stále čekejte spíš o víkendu.

Chuay Gahn netrpělivě čekali až se vrátí druhý kmen, nechtěli jít spát. Chtěli totiž vědět, jestli tu Shii Ann stále je, nebo vypadla. Upřímně, ale spíš doufali, že zůstane, aby jim mohla ve sloučení (pokud tedy nějaké bude) pomoci. Pro Sook Jai to bylo jak dobré, tak špatné - mají o jednoho člena míň a musí tedy vyhrát, aby to byli počty ve kmenech vyrovnané, dobrá věc je ta, že vypadla Shii Ann a oni už si nemusí dělat starosti s tím, jestli by ve sloučení přeběhla. Těsně před táborem si tedy vyjasnili, že musí zůstat silní a budou stát při sobě. Potom už přišli do tábora, obavy druhého kmene se samozřejmě vyjasnili hned, jak viděli, že s nimi není Shii Ann. Ted pak položil zajímavou otázku, proč vlastně Shii Ann vyloučili, Ken na to odpověděl tím, že je chtěla zradit.

Ráno si Ted sedl na okraj moře a začal si v duchu povídat se svou rodinou v tom přišla Penny a začala se ho ptát jestli bude cvičit a jestli může cvičit s ním. Jakmile odešla, Ted jen koulil očima, jak je nesnesitelně otravná. Ted ovšem věděl, že začala být na všechny milá, jen proto, aby tu vydžela déle, pokud se dostane do sloučení. Dokonce si toho všimla i stará Jan, u které jsem myslel, že má krátké vedení. Pak si ovšem Ken všiml jedné docela nepříjemné věci. Všichni z Chuay Gahn "čůrali" hned u jeskyní, dalo by se říct, že čůrali před přístřeškem, nebo dokonce v něm, protože to tam pěkně smrdělo. Připadalo jim divné, že chodí na záchod tam, kde spí. Dívky si pak vykládali o jídle, hlavně Helen. Jake myslel, že se z toho zblázní a proto radši odešel pryč.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu, kterou Sook Jai tak nutně potřebují vyhrát. Byla to vlastně podobná soutěž, jako v první řadě, až na to, že to nebylo pro jednotlivce, ale pro kmeny. Všichni z kmene skočili do vody, kde už pro ně byli vyrobené bambusové šnorchly. Kdo vydrží jako poslední pod hladinou, získává pro svůj kmen imunitu. Soutěže se nezúčastní Helen.

Ačkoliv to pro Sook Jai nezačalo dobře, když na začátku odpadli hned dva členové, hned potom odpadli z druhého kmene hned tři, až zůstal jen Brian. Poté odpadl další ze Sook Jai a zůstal jen Jake. Bohužel Jake to nevydržel a imunitu tak znovu získali Chuay Gahn.

Sook Jai byli pěkně naštvaní, že opět prohráli po dnešní kmenové radě už budou jen tři. O to naštvanější byli i s druhým kmenem, když zjistili, že v táboře opět kradla opička. Sebrala všechny banány a všechno krmení pro slepice. Helen přísahala, že jestli tu opičku ještě někdy uvidí, tak ji zabije. Jake se připadal provinile, protože jim prohrál tu soutěž, ale Erin ho začala utěšovat, že on za nic nemůže. Společně si všichni slíbili, že poslední tři, kteří tu po kmenové radě zůstanou, se dostanou až na konec. Potom si snědli slepičku, to už Jan zase začala brečet a připadala její hlavu a nohy na svůj zvířecí hřbitov. Sook Jai se dohodli, že toho koho vyloučí se dohodnou až na kmenové radě.

Na kmenové radě se stále mluvilo o tom, jak jim připadá nový domov. Ken řekl, že je to velice zvláštní, když mluví s někým a žije s někým, proti komu bude zítra soutěžit v soutěži. Potom se mluvilo o tom, že po této radě už budou jen tři proti pěti, přitom zezačátku hry si vedli docela dobře. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byla vyřazena a prvním porotcem se stala Erin.

V příštím díle nás čeká: něco z domova, jiskření v Chuay Gahn a pokus o zvrat

Zůstávající trosečníci: Chuay Gahn: Helen, Brian, Ted, Clay, Jan
Sook Jai: Jake, Ken, Penny