Survivor Amazon: Finale

15. listopadu 2012 v 17:01 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Před třiceti šesti tady u řeky Rio Negro v Amazonii začalo pro šestnáct Američanů, jejich největší dobrodružství svého života. Začali jako kmeny mužů a žen a nyní už zbývají jen čtyři. Jenna, Rob, Matt a Butch. Jeden z těch čtyř soutěžící v tomto posledním díle vyhraje jeden milion dolarů a titul poslední trosečník.

Nikdo z nich nemohl uvěřit, že to dotáhli až do poslední čtyřky. Jenna pak řekla, že zítra končí, protože je to poslední žena. Jenna řekla, že si to tu hodně užila a její jediná šance na výhru je vyhrát imunitu. Ráno se všichni rozhodli, že trochu uklidí tábor, proto rozbourali jejich starý přístřešek, který byl z části spálen a k ničemu. Také však opět začalo zásobování dřeva, aby na ty poslední tři dny nemuseli chodit pro dřevo, tak si udělali slušnou zásobu. Butch jim pak opět začal tancovat jeho tanec. Potom ale začalo pršet.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu, která se bude konat v krásném lijáku. Bylo tam takové velké bludiště. Jejich cílem bylo získat čtyři náhrdelníky na čtyřech stanovištích, která jsou v bludišti. Náhrdelníky však mají znaky vody, ohně, země a větru. Jenže to má háček - budou mít zavázané oči. Tudíž vždycky podle ukazatele - pokud ho najdou - musí pomocí prstů zjistit o jaký znak živlu se jedná, aby dvakrát nesebrali náhrdelník vody. První člověk, který se vrátí do středu se čtyřmi náhrdelníky, vyhrává imunitu.

Jenně se docela v soutěži vedlo - to se vůbec nedalo říct o Butchovi, který byl úplně zmatený. Bohužel pro tři muže - imunitu vyhrála Jenna.

Jenna tomu nemohla uvěřit - právě se zachránila před vyloučením na kmenové radě. Tím to pevné alianci mužů pěkně ztížila, teď budou muset vyřadit někoho z nich. Nejtěžší to asi bylo pro Roba, který neustále říkal, že prý Matt a Butch budou držet při sobě, protože jsou spolu už dlouho v alianci. Jenže i Butch si myslel, že by ho Matt s Robem mohli vyřadit, tak Jenně navrhl, že by on, Jenna a Matt mohli být poslední trojice. Rob pak skutečně řekl Mattovi, že by mohli dnes vyřadit Butche, Matt souhlasil. Jenže k tomu ještě potřebovali Jennu, aby to nebyla remíza - Jenna by ovšem ráda vyřadila Roba, který ji už tolikrát podrazil - to Butch a Matt neudělali ani jednou. Nepochybně to tedy bude volba mezi Butchem a Robem.

Na kmenové radě se probíralo to, že už tu vydrželi 37 dní - což je docela pěkný výkon. Potom všichni museli odpovídat na otázky typu - jakým způsobem ses dostal až takhle daleko? Potom se také mluvilo o tom, jak je imunita důležitá. Pak už se šlo hlasovat. Dalším porotcem se nakonec skutečně stal Butch.

Večer, když přišla poslední trojice z kmenové rady, si sedli k ohni a mluvili. Potom je začal otravovat různý hmyz. Hlavně můry. Nejdřív si mysleli, že už konečně přestalo pršet a pak do nich začali narážet můry - Rob řekl, že do nich naráželi jako kamikadze. Ráno se přejedli natolik, že to skoro vyzvraceli - protože už jsou jen tři, tak si řekli, že si udělají o to víc manioku. V poště jim potom přišla váha - tak se všichni mohli zvážit. Například Matt zhubl 16 kilogramů, což je opravdu hodně. Robovi to zase vyšlo tak, že každý den zhubl jednu libru. Nejméně z nich zhubla Jenna. Jenna řekla, že to bude docela sranda, zase to všechno nahánět zpátky. Později toho dne do tábora přišel Jeff Probst. Ten jim řekl, že už tady v Amazonii moc dlouho nebudou, tak jim řekl, že nastoupí do letadla a mohou se podívat, jak to vlastně vypadá seshora. Po letu půjdou na určené místo, kde se nazdobí. Potom je čeká poslední soutěž o imunitu.

Pojďme tedy na ni. Bude se odehrávat, kde jinde, než na kmenové radě. Všichni tři si musí stoupnou na úzké dřevěné prkno. Nad hlavou budou držet čelenku, která jim bude provazy připoutána k tělu, takže se nebudou moct hnout. Když někdo spadne z prkna, vypadl. Poslední, kdo zůstane stát vyhraje imunitu.

Jako první vypadl Matt. Rob pak navrhl Jenně, ať seskočí a Rob ji vezme do finále, ale Jenna řekla, ať je to spravedlivý. Poslední imunitu nakonec skutečně vyhrála Jenna. Pak už se šlo hlasovat. Jenna se nakonec rozhodla, že si sebou do finále vezme Matta a posledním porotcem se tak stal Rob.

Další ráno, tedy spíš poslední ráno pršelo, tak Mattovi a Jenně nezbývalo nic jiného, než jen sedět v přístřešku - potom si ještě zavzpomínali na vypadnuté hráče, tím jim tedy vzdali čest. Jenna ale nemohla uvěřit - že před dvěma dny si myslela, že je venku a najednou vyhrála dvě imunity a aliance mužů se musela rozpadnout. Matt si pak naposledy vyjel rybařit. Potom, jak už je tradicí spálili všechno, co jim přišlo pod ruku. A pak už se vydali na poslední kmenovou radu.

Jako vždycky nejdřív oba dva dostali možnost říct, proč by si zasloužili vyhrát. Jenna toho moc neřekla, pouze řekla, že si myslí, že hrála čestně. Matt zase řekl, že hodně pracoval v táboře - donášel dřevo, staral se o ryby. Také řekl, že hrál čestnou hru a vyhrál pár soutěžích, takže byl i dobrý hráč po soutěžní stránce. Pak už přišli na řadu otázky porotců. Nevím co se stalo, ale když chtěl Butch položit otázku, těsně vedle něj spadla velká větev, která by mu určitě ublížila. Pak už se šlo naposledy hlasovat. Hlasy ovšem zůstali zavřené. Potom jsem však uviděl jednu z největších hovadin v historii téhle show, kde bylo ukázáno, jak Jeff odjíždí z Amazonie do USA na vodním skútru. Potom už se přečetli hlasy. S počtem šesti hlasů se vítězem této řady stala Jenna Morasca.

Večer pokračoval Reunion show, ve které se všichni pobavili. Potom jsme jen čekali, kde se bude odehrávat další řada. Další řada se bude odehrávat na Perlových ostrovech. Těším se s vámi u další řady, Survivor: Pearl Islands!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama