Survivor Pearl Islands: Epizoda 1

16. listopadu 2012 v 21:34 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Nacházíme se v oblasti kousek od Panamy - na Perlových ostrovech. Těmito vodami se nyní plaví šestnáct Američanů, kteří nevědí, že hra začala. Myslí si, že se jedou fotit pro společnost - proto na sobě mají velice drahé obleky a s těmi obleky půjdou do hry. Další zvrat - na ostrov si vezmou jen to co mají na sobě - tentokrát žádné luxusní předměty. Perlové ostrovy však mají také temnější historii. Na těchto ostrovech hodně drancovali a vraždili piráti. 39 dní, 16 soutěžících, jen jeden z nich přežije!

Poté co se loď ukotvila kousek od malé vesničky, Jeff jim sdělil tu strašnou novinu. Naštěstí ale dostanou sportovní boty. Také jim řekl, že je rozdělí do dvou kmenů a po cestě na rohožku barvy svého kmene, musí odevzdat všechny nezbytnosti, co si chtěli vzít sebou. Například takový Osten musel odevzdat dvě láhve vína a MP3. Kmeny jsou pojmenovány podle dvou neblaze proslulých pirátů - Drake a Morgan. Potom se dozvěděli, ještě horší věc. V táboře nebude vůbec nic. Skutečně nic, ani žádná mačeta, prostě nic. Naštěstí jim řekl, že ve vesnici, u které zakotvili, je trh, takže oběma kmenům rozdal 100 balboa (panamské peníze) a řekl jim, ať si za to koupí, co potřebují. Také si ale určitě musí najmout loď, která je doveze do tábora (dostali mapu). Ostatním tedy nezbývalo nic jiného, než v drahých oblecích skočit do vody a doplavat do vesnice.

Drakeovci dorazili do vesnice jako první. Rupert byl tak vyčerpaný, že si sedl na záchranný kruh a chvíli si odpočinul. Zanedlouho dorazili i Morganovci a položili svoje krásné botičky, které si vyměnili za sportovní, vedle Ruperta. Rupert si řekl, že tohle bude pirátská řada, tak všechny ty boty ukradl a vydal se je prodat za užitečné věci. Drakeovcům se také lépe dařilo vyjednávat s vesničany - k tomu pomáhala i Sandra, která uměla stejný jazyk jako lidé z vesnice. To se ale vůbec nedalo říct o Morganovcích, kteří po vesničanech neustále jen křičeli a dokonce jim kradli zboží, s tím, že už zaplatili. Oba kmeny však nakoupili, to co potřebovali a nakonec získali i loď a vyrazili ke svým táborům.

Morganovci dorazili do tábora jako první a tam se stalo totéž, co ve vesnici. Každý si dělal, co chtěl, každý pořád někam běhal a všude panoval chaos a zmatek. Nejvíc za vše asi mohl Osten, který pořád běhal od místa k místu a hledal vhodné místo pro přístřešek a pořád říkal, že potřebují oheň a ostatní samozřejmě za ním. Do ohně se nakonec pustila vedoucí skautů Lillian, která dokonce měla i skautskou uniformu na sobě. Podařilo se jí rozdělat oheň. Andrew a Ryan O. se dohodli, že by mohli postavit přístřešek o skálu, kterou tam na ostrově mají. Moc toho ale nestihli, protože se začalo stmívat a tak jediné co měli, byla jen konstrukce střechy, pokrytá celtou.

Drakeovci dorazili o trošku později - ale to bylo jedno, protože toho měli tolik a připadali si jako dobrý kmen, protože ve vesnici všichni spolupracovali a měli skutečně vše na pěkné bydlení tady na ostrovech. Burton a Shawn se okamžitě pustili na plány k přístřešku. Všichni se tedy opřeli do stavby přístřešku. Při stavbě však skvěle spolupracovali a za deset minut měli krásný přístřešek. Potom se ale objevila první trhlinka, kdy Burton našel kokos a podělil se jen se Shawnem a Michelle. Všichni si okamžitě všimli, že se Burton a Shawn pasují do role vůdců. Všichni věděli, že chodit pro vodu bude ta nejotravnější věc, protože všude kolem studny bylo hrozně moc moskytů.

Morganovci museli řešit další problém - koupili docela dost lahví vody, jenže všechny už byli vypité. Navíc totiž nenašli svoji studnu, takže žádnou jinou nemají. Proto po celém ostrově hledali vodu, která nevypadá podezřele. Večer litovali, že postavili přístřešek u skály, protože slyšeli jak padá, naštěstí to nebylo na jejich přístřešek. Také to postavili (nevěděli o tom) v hnízdě krabů, takže je kousali do zadku. Večer proto nikdo nespal, ale spíš si z toho dělali srandu. Najednou Osten uviděl hada a začal panikařit a utíkat a všechny odtahovat pryč a zjistilo se, že to byl list, ne had, tudíž se opět měli čemu smát. Andrew řekl, že když se mu jen něco otře o nohu, tak hned začíná panikařit. Určitě to byla jejich nejšílenější noc v životě. Ráno tedy začala nová stavba přístřešku na novém místě. Jenže ihned po začátku stavby se Tijuana a Darrah rozhodli, že nejdříve potřebují vodu, takže opět nikdo nevěděl, co vlastně dělat dřív. Potom si uvědomili, že v mapě je ukázáno, kde se studna nachází - čímž ze sebe udělali pěkné idioty. Ryan S. a Lillian se tedy vydali hledat studni. Oba dva po cestě vytvořili takové malé spojenectví. A také se jim konečně podařilo najít tu studnu.

U Drakeovců se tohle nedělo, ti si večer popíjeli vínko - díky Jonovi, který ho vyměnil za ukradené boty. Jinak, kdo to nevíte Jon je "Jonny Fairplay". Všichni si ale hodně užívali svoji první noc. Jon pak začal pořád něco kecat o holkách, o cigaretách, o alkoholu - ostatní se tomu smáli a Jon si tak usmyslel, že tu může zůstat tím, že se bude starat o zábavu. Ale ne všichni si ho oblíbili - například taková Sandra, kterou jeho vtipy štvali. Jon se pak už docela hodně opil - byl docela sprostý a začínal to přehánět. Ráno litovali toho, že si ve vesnici nekoupili žádné jiné oblečení - tudíž museli žít v tom, co měli, nebo, co si dokázali vyrobit - navíc se jím to ztížilo, protože celou noc propršelo. Například takový Rupert věděl, že v jeho riflích nemůže soutěžit, tak tedy Christa ustřihla svoji dlouhou sukni a Rupert si jí vzal - sice to vypadalo dost nechutně, ale řekl, že se teď rozhodně cítí lépe. Všichni tedy začali obchodovat s oblečením. Shawn neměl na výběr a musel si rozstříhat svůj velice drahý smoking. Přátelská dvojice Shawn a Burton poté vzali harpunu (kterou si koupili) a zkusili něco ulovit. Všichni oslavovali, že chytili jednu jedinou rybu. Rupert si řekl, že to dokáže taky a taky že ano, ještě dokonce lépe, chytil tak aspoň šest ryb najednou, ale potom měl hodně spálené záda.

Pojďme na naši první pirátskou soutěž o imunitu. V této první soutěži budou muset přemísťovat pirátská děla. Nejdřív ho musí rozebrat, aby se dostali přes dvě bambusové zdi. Potom museli vyčistit dráhu od kamení. Potom musí dělo protlačit, přes bambusovou překážku a bahno. Nakonec je čeká finální sprint do cíle. První, kdo bude v cíli se svým dělem, vyhrává imunitu.

Děla byla pěkně těžká, takže táhnout je nebylo nic snadného. Bohužel pro kmeny tam byla cestička, jen pro jedno dělo, takže ve většině případů, byl ve vedení jeden kmen. Zábavná chvíle soutěže přišla ve chvíli, kdy se Osten, Ryan O. a Andrew vyslíkly do naha, aby to bylo pohodovější. Bylo to velice vyrovnané, ale s první imunitou nakonec odešel kmen Drake.

Jakmile Morganovci přišli ze soutěže - Andrew se pasoval do role vůdce kmene a před všemi řekl, že sice prohráli a teď musí někoho vyloučit, ale poučili se a příště se to už nestane. Tijuana, Darrah, Nicole, Andrew a Ryan O. se sešli a spolu se dohodli, že dnes musí vyloučit slabé články - to je prý Ryan S. a Lillian. Najednou však Nicole přišla za Lillian a řekla jí, že by se měli zbavit Tijuany. Lillian to tedy okamžitě vykecala Andrewovi a Ryanovi O. Ti to zase okamžitě Tijuaně. Tijuanu to naštvalo, takže se rozhodla, že by možná měli vyřadit Nicole. Všichni totiž věřili Lillian, protože ta by prý nikdy nelhala.

Ale nyní už nás čeká první pirátská kmenová rada. Na ní se probíralo, proč se Andrew, Ryan O. a Osten při soutěži svlékli - bylo to pro ně ještě trapnější, když tu soutěž prohráli. Také se probíralo, kam si postavili svůj první přístřešek - do krabího hnízda. Pak už se šlo hlasovat. První osobou, která odchází z kmene je Nicole.

Pěkně dlouhý díl, co? Smějící se

V příštím díle nás čeká: Shawn naštve Ruperta a někdo chce skončit

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Michelle, Jon, Rupert, Shawn, Burton
Morgan: Tijuana, Darrah, Lillian, Ryan S., Andrew, Ryan O., Osten
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama