Listopad 2012

Survivor Pearl Islands: Epizoda 9

30. listopadu 2012 v 15:02 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands
Lillian se necítila nijak zvláště špatně, naopak, cítila se skvěle. Prostě to prý oplatila Morganům za to, že ji devátý den vyloučili. Za to ti se cítili velice špatně a vypadá to, že na další kmenové radě to odnese další z nich. Aby si ji Rupert podržel na své straně, začal jí říkat, jak je silná žena atd. Ryan O. věděl, že nyní je další na řadě, jelikož byl s Andrewem veliký kamarád. Ryan O. však nechtěl jen tak odejít a tak navrhl Burtonovi, že jeho trojka by se spojila s Burtonem a Lillian a společně vyloučili Ruperta, který tu představuje až moc velkou hrozbu. A skutečně o tom Burton začal přemýšlet. Burton pak šel rybařit a podařilo se mu chytit docela pěkného rejnoka. A všichni si na něm pochutnali. T vážně žárlila na to, kolik tu je jídla, přitom v jejich táboře, hladem umírali a tady už dokonce ani nemohou nějaké jídlo celé sníst, jak jsou najezení.

A teď už k soutěži o odměnu. Každý má takovou tyč, na které jsou talíře. Jejich cílem bylo sestřelit všechny své talíře na tyči, aby tak podpálili stojan na hoře tyče. Stříleli prakem a hrálo se opět vyřazovací metodou. A teď k odměně. Hraje se o velice chutnou snídani - lívance, slanina s vejci a další různé pochoutky.

V soutěži naprosto dominoval Rupert, který také soutěž vyhrál. Mohl si odměnu nechat, nebo ji někomu předat a rozhodl se, že když mu dal Burton imunitu na minulé radě, tak on mu dá odměnu. Burton si tedy mohl někoho vybrat sebou a rozhodl se pro Lillian.

Ihned jak přišli do tábora, Burton na kameru řekl, že nikdy nebyl ani nebude loajální k Rupertovi, Jonovi, Christě a Sandře. A potom rozjel svůj ďábelský plán. Šel si promluvit s Jonem o tom, že by možná bylo dobré vyhodit Ruperta, protože je to veliká hrozba v soutěžích. Pak už si pro Burtona a Lillian přijela loď a odvezla je na krásné místečko, kde se najedli a taky popovídali o hře, hlavně o vyhození Ruperta. Jenže nebyli jediný, kdo by rád Ruperta vyhodil, dokonce i jeho spojenec Christa o tom se Sandrou přemýšlela. Ruperta už opravdu začalo štvát to, že všichni v táboře pracují, jenom Darrah a T polehávají v přístřešku a řekl, že pokud chtějí jeho ulovené ryby, měli by se víc zapojit do práce.

Ale teď už nás čeká soutěž o imunitu. V dnešní soutěži se bude Jeff ptát na otázky týkající se historie Perlových ostrovů. Pokaždé, když někdo odpoví správně na otázku, vezme jeden svůj kokos a dá ho do díry druhého soutěžícího. Osoba, která bude mít všechny díry zaplněné kokosy, vypadá. Poslední, kdo zůstane vyhrává imunitu.

Soutěž hodně ukázala, jak si kdo stojí ve kmeni a také, kdo koho nemá rád. Nicméně soutěž vyhrál Rupert.

A to, že Rupert vyhrál imunitu znamená, že všechny plány na jeho vyřazení jsou v háji. Ryan O. to však stále nevzdával a společně s T a Darrah se domluvili, že Ryan O. ještě zkusí promluvit si s Burtonem a vyřazení někoho jiného z Drakeovců. Vypadá to tedy, že Rupert, Christa, Sandra a Jon stojí na jedné straně, zatímco Ryan O., T a Darrah na druhé. Rozhodující hlasy dnes tedy budou mít Burton s Lillian, naši dva navrátilci, které nikdo nechce vyřadit, jak dříve chtěli.

Na kmenové radě se probíralo to, jak se teď všem ve kmeni daří, když minule proběhlo to sloučení. Christa potom řekla, že T a Darrah vůbec nepracují, na rozdíl od ostatních. Darrah a T se tu snažili vysvětlit tak, že to stačí jít na dřevo jednou za den, ne stodvacetkrát. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byl vyřazen Ryan O., pro kterého hlasovali úplně všichni, včetně jeho spojenců.

V příštím díle nás čeká: Rupert začne lov na žraloka, zatímco ostatní se ho snaží zbavit

Zbývající trosečníci:
Christa, Sandra, Jon, Rupert, Tijuana, Darrah, Burton, Lillian

Survivor Pearl Islands: Epizoda 8

27. listopadu 2012 v 17:13 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Následující díl pokračuje tam, kde skončil ten minulý - začíná kmenová rada Vyděděnců. Bylo to poprvé, co byl celý kmen nadšen z kmenové rady, všichni byli natěšení, jestli se vrátí do hry. Nejdřív každý z nich řekl, proč by se právě on, nebo ona, měl/a vrátit do hry. A teď jak to bude, jeden po jednom budou muset jít hlasovat pro dva lidi, pro které chce, aby se vrátili do hry, nesmí hlasovat pro sebe. Pak už Jeff přečetl hlasy. První osobou vracející se do hry je...
….
….
….
Burton!
Druhou je…
….
….
….
….
Lillian!
Trochu nevšedně si tak proto oba zapálili pochodeň. Pro Nicole, Ryana S., Michelle a Trish to tak byl definitivně konec hry a proto se tedy museli jeden po druhém odejít. Potom se ještě hlasovalo, kdo půjde do, kterého kmene. Zůstane to nakonec stejné. Lillian se vrací k Morganům, zatímco Burton ke Drakeovcům.

Večer začalo opravdu silně, ale silně pršet. Drakeovci netrpělivě čekali, kdo to asi bude. Rupert tipoval Burtona. Snad všichni ale měli strach z toho, jestli se nevrátí Burton (který se také vrátí). Všichni šli spát, nebo se o to aspoň pokoušeli, když jim tam z ničeho nic přišel Burton a jejich největší obavy se potvrdili. Všichni se mu tedy ihned začali omlouvat, za to, že ho vyřadili, alespoň teď mají dalšího silného člena pro soutěže. Ráno si Rupert vzal Burtona stranou a řekl mu, proč ho tenkrát vyloučil. Řekl mu, že ho vyloučil za to, jak se mu smál kvůli jeho vousům, jeho triku, nebo jeho sukni. Rupert řekl, že posmívání a šikanování už si užil dost jako malé dítě. Také mu řekl, že pokud půjdou na kmenovou radu, vyloučí Jona.

I Morganovci velice netrpělivě čekali, kdo se k nim asi připojí, nebo vrátí. Dočkali se Lillian a ihned ji začali vítat a omlouvat se jí a utěšovat ji, ale nikdo ani minutu nezapochyboval o tom, že jim to nesežere. Lillian byla asi nejvíc naštvaná na Savageho, který ji lhal, kvůli tomu že před jejím vyloučením ji prý měl říct jestli to bude ona, jenže jí nic neřekl. Zatímco ráno ostatní polehávali a spali, Lillian opět pracovala jako kůň. Savage vstal a chvíli mu trvalo, než si uvědomil, co tu sakra dělá Lillian. A potom si udělali poslední rýži, co jim zbyla - poslední a to je teprve 20. den.

Ale teď už nás čeká soutěž o odměnu. Vlastně ne tak docela. Na trosečníky čekal další zvrat a nemohlo to být nic jiného, než sloučení! Dneska nás tedy čeká první soutěž o individuální imunitu. V dnešní soutěži musí všichni skočit pod plošinu a podplavat pod ní se zadrženým dechem a vylézt znovu na plošinu. Hrálo se vyřazovací metodou.

Do finále se nakonec dostal Rupert, Jon, Burton a Ryan O. V něm to však bylo jinak, tam museli přemístit pět medailon z jednoho konce plošiny na druhý. Vítězem se stal o sekundu Burton, který už tak vyhrál druhou imunitu, protože má jednu automaticky, že se vrátil do hry. Jeff mu však řekl, že na kmenové radě si může promyslet, jestli jednu někomu předá, stejně bude imunní.

Když přijeli do tábora Drakeovců, kde teď budou žít, čekala na ně veliká hostina. Kmen se jmenuje Balboa podle Rupertova hada. Po hostině se však opět muselo začít plánovat. Burton a Lillian jsou na kmenové radě imunní, tudíž pro ně nemohou hlasovat. Savage a jeho aliance hned rozhodla, že by měli vyřadit Jona. Za to Rupertova aliance zase chtěla přetáhnout někoho z druhého kmene, aby měli převahu hlasů a v tom se jim ihned nabídla Lillian, která se Savagovi stále nedokáže odpustit. Savage však vytušil, že se něco chystá, tak šel za Lillian začal jí říkat, aby je nezradila, nebo jsou všichni v loji.

Na kmenové radě se mluvilo o dnešním sloučení. Také se mluvilo tom, že tu byl zvrat s Vyděděnci a den poté se ihned koná sloučení. Potom přišla otázka na Burtona, jestli někomu předá druhou imunitu a nakonec se rozhodl, že jí dá Rupertovi. Pak už se šlo hlasovat. Lillian nakonec skutečně přeběhla a dalším vyřazeným se tak skutečně stal Andrew Savage.

V příštím díle nás čeká: aliance se rozpadají a veliké zásoby jídla

Zbývající trosečníci:
Christa, Sandra, Jon, Rupert, Tijuana, Darrah, Ryan O., Burton, Lillian

Survivor Pearl Islands: Epizoda 7 - the big twist

25. listopadu 2012 v 11:47 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Jakmile Drakeovci přišli z kmenové rady, Rupert nemohl uvěřit, že dostal hned dva hlasy - teď musel zjišťovat, kdo to byl, věděl, že jeden hlas mu dala Trish, ale kdo mu sakra dal ten druhý. Měl podezření na Jona, což byla také pravda a Rupert se naštval a začal po něm řvát, bylo to docela strašidelné. Pak se ale usmířili, s tím, že za to všechno může Trish. Ráno se však Jon pohádal ještě víc a tentokrát se Shawnem.

Celou noc silně pršelo, tudíž museli Morganovci, jen sedět ve přístřešku. Savage, T a Ryan O. chtěli zkusit chytit nějaké ryby, jak je to učil Rupert, jenže bez výsledku. Věděli, že nutně potřebují sloučení, nebo jim tu jídlo moc dlouho nevystačí. Osten pak opět začal ty řeči, jako, že to tu už moc dlouho nevydrží a že chce opět skončit. Savage řekl, že má špatné dny a dobré dny.

Ale teď už k soutěži. Všimli jste si, že jsem neřekl jaká soutěž? Jeff všem řekl, že je minulost pronásleduje. A najednou z ničeho nic tam přišel třetí kmen, který se skládá z Nicole, Ryana S., Lillian, Burtona, Michelle a Trish. Jmenují se Vyděděnci a je to šest lidí, kteří byli vyřazení na předchozích kmenových radách. Všichni zírali s otevřenou pusou a nevěděli, co na to říct. Jeff všechno vysvětlil - teď se bude konat soutěž, pokud budou Vyděděnci v souboji první, Morgan i Drake půjdou na kmenovou radu, kde vyloučí jednoho člena. Pak na radu půjdou Vyděděnci, ti také budou hlasovat pro dva lidi, jenže pro dva lidi, kteří se vrátí do hry. Člověk, který se vrátí do hry bude také imunní na další kmenové radě, aby měl nějakou šanci. Ale nyní už tedy k soutěži. Každý kmen má vězení se třemi cely. Celý kmen tam bude zavřený, kromě jednoho zachránce. Ten musí běžet na pláž pro vlajku, pak se vrátí a prohrabe se do první cely, kde musí osvobodit spoutaného člena kmene. Společně se prohrabou do další cely, kde osvobodí další dva hráče. Na zemi pak najdou materiál na výrobu tyčky, která musí dosáhnout ke dvěma klíčům. Těmi klíči odemknou celu a také zbývající členy kmene. V poslední cele, musí opět použít tyčku, aby dosáhli na další klíč. Tím se dostanou z vězení. První kmen, který bude venku, vyhrává.

Všichni by řekli, že Vyděděnci mají slabý kmen, ale to tak nebylo, hlavně díky Burtonovi. Vyděděnci tak skutečně byli první a znamená to, že se dva lidi vrátí do hry.

Morganovci tomu nemohli uvěřit, byli naštvaní a ihned se domluvili, že při první příležitosti hráče, který se vrátí do hry, vyřadí. Potom tu byla další otázka, dnes musí někoho vyřadit a to už byli tak silní. Osten okamžitě navrhnul jeho, protože už tu stejně nechce být. Savage mu to ještě chtěl rozmluvit, aby toho odchodu později nelitoval.

I Drakeovci byli hodně naštvaní, že se jim někdo, koho vyloučili, vrátí do hry. Sandra řekla, kdo se hlásí dobrovolně, aby odešel, ale tady to není, jak v druhém kmeni, nikdo se nepřihlásil. Moc teď měli v rukouch Sandra, Christa a Rupert a museli rozhodnout jestli domů půjde buď Shawn, nebo Jon. Nemohli se však rozhodnout, tak oběma řekli, aby řekli, proč by tu měli zůstat. Shawn hlavně řekl, že Jon je šmejd, který je všechny po sloučení může zradit, Jon zase řekl, že je loajální ke kmeni a tvrdě pracuje.

Ale teď už ke kmenové radě Drakeovců. Samozřejmě se probíralo ten twist s Vyděděnci, co to sakra mělo znamenat a také to, že oba kmeny prohráli a že se dva lidé vrátí do hry. Také se probíralo, kdo se asi vrátí do hry na to všichni řekli, že určitě Burton. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byl obětován Shawn.

Ale nyní nás čeká kmenová rada Morganovců, při které se nám trošku rozpršelo. Probíralo se už tady na kmenové radě dlouho nebyli. Opět se probíralo to stejné, co na minulé radě - ten velký twist. Potom se také mluvilo tom, co se dělo, když přišli do tábora - Savage řekl, že Osten chce skončit. Když se tedy Jeff zeptal Ostena, jestli chce skončit, on řekl ano, proto se tedy ani nehlasovalo, Jeff Ostenovi zhasnul pochodeň a hodil jí na zem.
Ale nyní už kmenová rada Vyděděnců…..

Pokračování příště....

V příštím díle nás čeká: oba kmeny čekají na nového příchozího a dva lidé se vrátí do hry

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Jon, Rupert
Morgan: Tijuana, Darrah, Andrew, Ryan O.
Vyděděnci: Nicole, Ryan S., Lillian, Burton, Michelle, Trish

Survivor Pearl Islands: Epizoda 6

24. listopadu 2012 v 10:49 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Všichni byli na kmenovou radu naštvaní, jaké Jeff pokládal otázky, Rupert si řekl, že je to jeho první kmenová rada a pěkně na nic. Také řekl, že někteří stále nevidí to, že dali druhému kmeni naději, že dokáží vyhrát a nyní už se tak i stane. Rupert si pak povídal se svým hadem Balboou o tom, že lituje, že hlasoval pro Michelle a ne pro Shawna. Ráno se Rupertovi stala další nemilá věc - Balboa umřel a proto ho šel pohřbít. Později se Rupert rozhodl, že by mohli zvýšit podlahu přístřešku, aby je večer pořád něco nekousalo. Proto začali celý přístřešek rozebírat. Shawn pronesl poznámku, že je to docela zbytečné plýtvání energií. To naštvalo zejména Jona, který se s ním pohádal. Co se ale stalo potom? Shawn to skoro celé udělal sám, určitě si uvědomil, že nyní má hlavu na špalku.

Morganovci měli ráno nemilou návštěvu, do tábora jim přišla taková husa, nebo, co to bylo. Všem to připadalo roztomilé, Ryan O. se s ním dokonce mazlil a dal mu jméno Pete. Jediný Osten ho tam nechtěl, protože se ho bál - ostatní si pomysleli, čeho se Osten proboha ještě bojí. Darrah řekla, že Osten je velký a má hodně svalů a přitom se bojí, každé malé maličkosti - jako třeba husa, nebo, když si myslí, že list je had. Potom radši Peta odvedli pryč, protože si Osten začal brousit mačetu, Savage řekl, že je to velký idiot.

Ale teď už nás čeká soutěž o odměnu. Dnes se bude střílet z děla. Vždycky musí jeden člen kmene nabít a vystřelit, aby trefil terč druhého kmene. Každý kmen má čtyři terče. První kmen, který zničí všechny terče druhého kmene, vyhrává. Hrálo se o koření a grilování. Navíc se hrálo o rabování druhého kmene a také Morganovci mohli získat druhý díl mapy.

Drakeovci opět zakusili vítězství, když v napínavém souboji nakonec vyhráli 4:3.

Drakeovci přišli ze soutěže, opět nabuzení na další vítězství a okamžitě okusili odměnu - humry a steaky, co víc si přát. Všichni se pořádně najedli. Ráno se společně rozhodli, že tentokrát pojede drancovat Jon, ten ještě nedrancoval.

Ráno Morganovci čekali, kdo tam asi přijede, což byl Jon. Jon si však nejdříve umyl vlasy a využil sprchy, kterou Morganovci vyhráli. Pořád si stále machroval, že příští soutěž určitě vyhrají a všichni ho měli sto chutí zabít. Také se dozvěděli, že tenkrát tu soutěž zahodili, jen, aby se zbavili Burtona. Jon se nakonec rozhodl, že jim vezme kotlík. Morganovce, ale pěkně naštvalo, že Jon sem nepřišel rabovat, ale naštvat je. Savage řekl, že jim to na další soutěži oplatí.

Ale teď už k soutěži o imunitu, která bude později velice známá. Z kmene musí být vybráni tři nejsilnější členové, kteří budou na svých ramenech držet dřevěnou tyč. Na tyče se budou přikládat těžké pytlíky, takže tyč bude čím dál těžší. Rozhodovat však bude o tom, komu se má pytlík na tyč pověsit druhý kmen. Až nebudou moct tyč udržet, upustí ji. Kmen, který vydrží déle, vyhrává. Soutěže se nezúčastní Sandra.

Za Morgany bude tyč držet Savage, Ryan O. a Osten, za Drakeovce to bude Rupert, Shawn a Christa. Jako první odpadl Osten, který měl 80 kg. Potom odpadl Rupert, který měl neuvěřitelných 120 kg. Potom z ničeho nic skončil Shawn na 70 kg. Pro Drakeovce tedy zbyla jen Christa, která už to nedokázala udržet a imunitu tak znovu vyhráli Morganovci.

Drakeovci nemohli uvěřit, že ze začátku vyhráli hned tři soutěže a najednou bude stav vyrovnaný - pět na pět. Navíc byl všichni naštvaní na to, že nedokázali zvládnout tu soutěž. Rupert řekl, že dnes odsud dostanou Shawna, protože je to poslední člověk, co držel s Burtonem a ještě tu zůstal. Trish pak ale řekla nemilou věc před Jonem a Sandrou, co vyřadit Ruperta, který si myslí, že má moc nad kmenem, stejně podle ní brzo bude sloučení. Jon o tom docela hodně přemýšlel, ale Sandra to hned vykecala ostatním a ti se tedy domluvili, že by možná bylo dobré vyřadit Trish.

Na kmenové radě se probírala ta soutěž, jak ji nedokázali zvládnout, ale například se připomnělo, že taková Christa vydržela déle, než nejsilnější člen druhého kmene - Osten. Jeff pak řekl, že vidí na Rupertovi, že ho něco štve, Rupert řekl, že ano a, že za to může to, že byli ze začátku tak silní a nakonec to takhle dopadlo. Pak už se šlo hlasovat. Kmen nakonec opustila Trish.

V příštím díle nás čeká: Rupert se naštve na Jona, Osten chce znovu skončit a minulost se vrací, aby se pomstila

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Jon, Rupert, Shawn
Morgan: Tijuana, Darrah, Andrew, Ryan O., Osten

Survivor Pearl Islands: Epizoda 5

23. listopadu 2012 v 17:13 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Shawn a Michelle si teď uvědomovali, že nyní jsou vyděděnci kmene, jelikož vypadl Burton. Shawn pak před všemi stejně řekl, že chtěl Burtona vyřadit. A další na odstřel je nyní Michelle, protože společně s Burtonem, jako jediný dva hlasovali pro Christu - Shawn skutečně pro Burtona hlasoval. Trish se začala obávat, že Rupert druhému kmeni vyzradí až moc informací o jejich kmeni, tudíž to řekla i před ostatními - ti souhlasili.

Rupert se skutečně smál, jak tábor u Morganovců vypadá. Řekl jim, že pokud ten přístřešek vážně nepřesunou, tak jejich přístřešek sežere voda. Proto tedy začal přesun. Jenže okamžitě, jak začal přesun, všichni začali říkat, že tam to bude lepší, ne vlastně támhle a Rupert nemohl uvěřit tomu, co vidí. Jediný, kdo měl proti přesunu námitku byl Osten, který říkal, že voda jim přístřešek ještě nezničila, tak proč to dělat teď, udělají to, až to nastane, ale to se ostatním nelíbilo. Jenže nejen, že se jim přesun nějak zvlášť nedařil, ale dokonce se jim konstrukce rozpadla a tak museli udělat nový. Později si Rupert řekl, že je naučí chytat s harpunou a společně s Ryanem O. se tedy vydali na rybišky. Rupert nachytal hezkou řadu ryb a Morganovci se poprvé pořádně najedli. Všichni se shodli na tom, že ukradení Ruperta byla ta nejchytřejší věc, co kdy udělali.

Soutěž o odměnu je pro nás nyní připravena. V této soutěži budou muset pádlovat ke čtyřem bednám, zakotvených na dně moře. Vedle ní leží na hladině dvě prkna. Vždycky se někdo musel potopit a získat prkna. Až měli všechny prkna, museli z nich složit žebřík. Sestavit žebřík je však zároveň skládačka. Potom poběží jeden člověk do džungle pro malou zlatou sošku. Nakonec musí jeden člen z kmene vylézt po žebříku na konstrukci a tam postavit zlatou sošku. Kmen, který to dokáže jako první, vyhrává. Hrálo se o přenosnou sprchu, o dva kanistry na vodu, o nějaké ty šampóny a kartáče a jako vždycky vyrabovat druhý kmen a kdyby vyhráli Morgani získali by první část mapy ke schované truhle. Drakeovci nemusí nikoho nechat sedět, jelikož to v téhle soutěži není zapotřebí.

Morganovce nabudila minulá výhra a proto překvapivě vyhráli oni, ale hlavně jím tím pomohl i Rupert, který i nadále musel být stále s nimi. Potom ale přišla důležitá otázka, jestli chce Rupert nadále zůstat u Morganovců, nebo se připojí ke starému kmeni. Neváhal ani chvilku a okamžitě hned přešel ke svému starému kmeni - tedy Drake.

Savage řekl, že se druhý kmen konečně začíná hroutit, ale možná je to i tím, že tam dnes neměli Ruperta, kdo ví. Také řekl, že konečně spolupracovali a tím vyhráli soutěž. Navíc získali šampóny a sprchu, z čehož byla nejvíc nadšená T. Všichni toho okamžitě využili a očistili se a osprchovali se. Darrah řekla, že bylo super, když se Savage, Osten a Ryan O. nedívali, když se sprchovala. Všichni věděli, že se jejich kmen dal konečně dohromady.

Drakeovci okamžitě Ruperta přivítali a byli mu vděční, že je nezradil, teď už prý konečně zase začnou vyhrávat. Rupert jim popovídal, jak to v druhém kmeni vypadá, že jejich tábor je o hodně hezčí a krásnější a vybavenější. Morgan poprvé vyjeli drancovat, byl vybrán Savage, který za chvíli dorazil do tábora Drakeů. Savage samozřejmě vyjednával hlavně s Rupertem, se kterým se už znal. Nevypadalo to však, jak drancování, ale jako, kdyby Rupert chtěl pomoci. Savage věděl, že nemají dostatek jídla, proto si od nich nakonec vzal polovinu jejich rýže a Rupert mu to s radostí dal. Kmenům přišla zpráva, že další soutěž bude nepochybně o jedení mořských plodů - tedy nechutnosti a domluvili se, že je Michelle podrží, protože té to prý nedělá problém. Rupert potom našel zraněného malého hada, velikého asi jako nějaká propiska. Začal se o něj starat, jako o nějakého člena jeho kmene a pojmenoval ho Balboa, dokonce ho vzal i na soutěž.

Ale nyní už tedy k té soutěži. A skutečně se budou jít nechutnosti jako třeba chobotnice, olihně, nebo nějaké hnusné mušle.

Drakeovci měli plán - když dojde na to, že všichni nechutnost sní, což se také stalo, bude Michelle předstírat, že s tím má problém, jenže přitom jí to vůbec nevadí. Potom by ji druhý kmen vybral na rozstřel a ona by vyhrála. Jenže Michelle se nedržela plánu a ukázala jaký je borec, proto tedy byla vybrána Sandra, která to pochopitelně nemohla zvládnout a imunitu si tak podruhé odnesli Morgan.

Sandru štvalo to, že díky ní teď půjdou na kmenovou radu a možná ji i vyloučí. Michelle však věděla, že je to částečně i její chyba, protože měla zahrát to divadlo a držet se plánu. Jona neuvěřitelně naštvalo to, že se Michelle nedržela plánu a společně s Trish před Christou a Rupertem navrhli zbavit se právě Michelle, stejně by byla na odstřel, protože držela s Burtonem. Ti dva však nebyli jediný, dokonce i Shawn navrhl před Rupertem vyřadit právě Michelle, která se nedržela plánu, držela s Burtonem (i když to on taky) a navíc by jim mohla uškodit při fyzických soutěžích.

Na kmenové radě se probíralo to, že to ze začátku vypadalo, že oni budou hvězdný kmen této show, jenže najednou se všechno podělalo, jen kvůli tomu, že chtěli jednou prohrát. Také se probíralo to, co proboha vyváděli při soutěži o odměnu, kdy naprosto vyhořeli. Pak už se šlo hlasovat. Nebylo překvapením, že kmen skutečně opustila Michelle.

V příštím díle nás čeká: Morganovci mají hosta a Drakeův kmen se nadále rozpadá

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Jon, Rupert, Shawn
Morgan: Tijuana, Darrah, Andrew, Ryan O., Osten

Survivor Pearl Islands: Epizoda 4

22. listopadu 2012 v 16:36 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Morganovci ráno přišli na další problém. Večer byla veliká bouře a moře bylo tak rozvodněné, že jim voda sahala téměř až na přístřešek. Proto museli stále stavět přehrady, jelikož bude za chvíli úplněk, což bude znamenat, že bude ještě větší voda a oni opravdu nechtějí svůj přístřešek zase někam stěhovat. Morganovci se ale celkově vedli katastrofálně - jejich morálka je naprosto na dně a zatím stále nevyhráli žádnou soutěž.

Za to Drakeovci si naopak vedou skvěle - zatím vyhráli všechny soutěže a Rupert je stále zásobuje hezkou várkou ryb. I přesto však někteří lidé, se už trochu začínají nesnášet. Potom se ale ve kmeni začala říkat věta, která je pro nás fanoušky, opravdu debilní - "Už mě nebaví vyhrávat, chci někoho vyřadit". Kdo by to řekl, že jeden kmen skoro umírá a druhý chce někoho vyřadit. Christa pak řekla, že by ráda vyřadila někoho z trojice Shawn, Burton a Michelle, protože ji neuvěřitelně lezou na nervy. Jenže i Rupertovi lezli na nervy, kvůli tomu, že se mu pořád smáli, že nosí sukni.

Ale teď už k soutěži o odměnu. V dnešním díle budou kmeny skládat skládačku, která je složená z šestnácti kusů. Osm kusů je zahrabaných v písku, osm jich je ve vodě. Až bude mít kmen všech šestnáct kusů, může začít skládat. První kmen, který vyřeší skládačku, vyhrává. Tentokrát se však bude hrát o něco, co by tu nikdo nečekal, ačkoliv jim to pomůže - šicí stroj s materiálem. A také opět o kousek mapy k pokladu a vyrabování druhého kmene. Soutěže se nezúčastní Shawn, Michelle a Christa.

Při soutěži šel Osten (ačkoliv neumí plavat) pro kus do vody. Nebylo překvapením, že se začal topit. Savage (Andrew - jeho příjmení, jak mu nyní Jeff říká) a Ryan O. mu tedy museli pomoci, čímž ztratili čas a soutěž tedy opět vyhráli jak jinak Drakeovci.

Drakeovci si okamžitě začali šít nové obleky. Rupert ukázal, jak skvěle (na to, že je muž) umí šít a udělal si krásnou novou sukni. Shawn a Burton ho však stále nenechali na pokoji a smáli se mu dál. Potom také zkusili hledat svoji truhlu s jídlem, teď už mají všechny tři kusy mapy (jsou jen tři). Teď už bylo hledání poněkud lehčí. Shawn na to přišel a skutečně truhlu našli! Bohužel to tam bylo tak dlouho, že většina věcí, byla zkažená a plesnivá, ale některé se dali použít. Večer, kdy ostatní spali řekl Burton Rupertovi nejdebilnější plán v historii Survivora. Prohrajme soutěž o imunitu, ať vyloučíme nějaké slabé lidi, jinak se spojí a vyřadí ty silnější.

Savage a Ryan O. zkusili jít na druhý konec ostrova s harpunou, protože chytat ryby na straně, kde žijí se nevyplatilo. Potom jim tam přijela Trish, která jim přišla vzít nějakou tu jejich věc. Ta si naštěstí pro ně vzala jejich lampu, která, ale stejně nefunguje. Savage a Ryan O. bohužel nenašli to, co chtěli, navíc byli pěkně naštvaní - neměli vodu, byli daleko od tábora, nic nenašli, ani nechytili a navíc se začalo stmívat. Oba dva věřili, že soutěž o imunitu projedou ještě víc, než ty ostatní.

Tak tedy pojďme už k té zmiňované soutěži o imunitu. Na políčka, která jsou spojená, jak nějaká stolní hra se postaví pět hráčů proti pěti. Vždycky se budou po jednom posouvat z jednoho políčka na druhé. Když se setká z nepřítelem, svedou boj a pokusí se toho z druhého kmene dostat do vody. První kmen, který bude mít všechny členy na druhé straně hracího pole, vyhrává imunitu a ještě něco, co se dozvíme později.

Drakeovci asi skutečně chtěli prohrát a proto posadili hráče, které by jim v soutěži určitě pomohli zvítězit - Burton a Rupert, potom ještě Trish. Skutečně se tak stalo a Morganovci tak vyhráli svoji první soutěž, ačkoliv si to vůbec nevyhráli sami. A teď už k tomu překvapení - Morganovci musí vybrat někoho z druhého kmene, který s nimi bude žít až do další soutěže o odměnu - byl vybrán Rupert a také tedy nebude vyřazen.

Všichni teď začali být trochu naštvaní, že tu nemají Ruperta. Co to proboha bylo za nápad, schválně prohrát soutěž! Teď díky Burtonově debilitě musí na kmenovou radu. Okamžitě bylo jasné, že Burton, Shawn a Michelle budou držet při sobě, stejně tak Trish, Sandra a Christa, rozhodující hlas je tak Jon, kterého se obě strany celé odpoledne snažili přilákat na svoji stranu. Zatímco tři ženy chtěli vyřadit Burtona, druhá aliance zase Christu. Jon to však začal hrát na obě strany a oběma spojenectví začal říkat, že je s nimi.

Na kmenové radě se mluvilo o tom, že zatím prohráli jen jednu soutěž a tady na kmenové radě sedí teprve poprvé, jenže bez Ruperta. Také se probíralo to, co proboha všichni vyváděli na soutěži o imunitu. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byl s naprostým šokem ve tváři vykopnut Burton, tedy druhý nejsilnější člen tohoto kmene - další debilní rozhodnutí.

V příštím díle nás čeká: Drake začínají panikařit a Rupert loví pro Morganovce

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Michelle, Jon, Rupert, Shawn
Morgan: Tijuana, Darrah, Andrew, Ryan O., Osten

Survivor Pearl Islands: Epizoda 3

18. listopadu 2012 v 13:07 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands


Z Morganova kmene byli všichni zdecimovaní. Naprosto zdecimovaní. Nejvíc byla Lillian, která věděla, že pokud příště opět prohrají, tak půjde ona. Lillian teď tedy nemůže dělat nic, než jen přemlouvat Andrewa, aby vyřadil nejdřív slabou Darrah, než jí, ale Andrew si vůbec nemyslí, že je Darrah slabá. Osten se potom rozhodl, že teď už neskončí.

U Drakeovců se rozhodli, že by se konečně měli opřít do hledání té truhly s jídlem. Proto začali prohledávat celý ostrov. Jenže nic najít nemohli, ani žádnou nápovědu, proto hodně doufali, že vyhrají další soutěž, aby získali další vodítko a mohli tak truhlu najít lépe, než teď. Jon potom pronesl poznámku o tom, kdo bude v další soutěži sedět a řekl, že Sandra není dobrý plavec, což, ale Sandru naštvalo a vznikla mezi nimi veliká hádka.

Ale nyní už soutěž o odměnu. Každý kmen bude mít dvě lodě, na každé lodi budou tři lidi. Každá loď bude mít osm děr. Díry jsou ucpané zátkou. Kmeny tedy budou bojovat proti sobě tak, aby vždycky vytáhli zátku. Cílem je potopit nepřátelské lodě. Hrálo se o věci jako deky, přikrývky, matraci atd. K tomu také další díl mapy k pokladu. A nakonec i drancování v druhém kmeni. Soutěže se nezúčastní Jon a Michelle.

Byla to velice dobrá soutěž na podívanou. Nakonec zase vyhráli Drakeovci.

U Drakeovců ihned začali zkoumat mapu. Společně se rozhodli, že rabovat tentokrát půjde Christa. Jenže nevěděli, co jim vzít, někteří řekli jejich jediný kotlík, ale zas tak krutí být prý nechtějí, protože jinak by nemohli uvařit vodu, nebo jídlo. I přesto si však Rupert řekl, jsou přece piráti, mu nedělá problém něco ukrást - jako tenkrát ty boty ve vesnici.

Morganovci opět dostali na prdel. Pro všechny už to začíná být otrava, že pořád prohrávají a prohrávají. Lillian si ráno odešla na ryby. Což docela všechny trošku naštvalo, protože nic nedělají společně. Lillian se na rybách nedařilo nic, jen ztratila háček. Což všechny naštvalo ještě víc, protože teď už jim zbývá jen jeden. Andrew ale byl překvapený, že skautská vedoucí neumí ani pořádný rybářský uzel. Pak už přijela Christa a zjistila, že mají dva kotlíky, tak si naštěstí jeden vzala. Andrew se však snažil zjistit nějaké informace o jejich kmeny, ale nic moc jim nepověděla.

Ale nyní už soutěž o imunitu nás čeká. Nad vodou bude volně viset nejmenší člen kmene (Michelle, Darrah). Ostatní je budou přidržovat ve vzduchu, tak, že budou držet provaz. Každých pět minut bude jeden člen kmene nucen pustit provaz, až nakonec zůstane jen nejsilnější člen (Rupert, Osten). Pak už to bude jen na nich, kdo z nich udrží svého nejmenšího člena déle. Kmen, který vydrží déle, vyhrává imunitu. Soutěže se nezúčastní Burton a Trish.

Všichni odházeli jeden po druhém, až nakonec zbyli jen nejsilnější chlápci z kmenů. Rupert nakonec vydržel déle a proto už po třetí v řadě si imunitu odnesli Drakeovci.

Nemohli tomu uvěřit. Už zase to projeli. Všichni začali přemýšlet, jestli náhodou nejsou zakleti nějakou kletbou a už neví, co mají dělat, aby vyhráli. Ryan O., Andrew, Osten a T (Tijuana, jak ji teď začali říkat) se domluvili, že dnes půjde buď Darrah, nebo Lillian. Podle toho, co zatím Andrew říkal, to vypadalo na to, že půjde Darrah, jenže s Lillian zase nemusejí mít, tak dobrou alianci, jako s Darrah. Taková T však spíš chtěla, aby vypadla Lillian, protože s Darrah jsou dobré kamarádky. Rozhodně to bude mezi těmi dvěmi.

Na kmenové radě docela hodně foukalo. Na kmenové radě se probíralo, že mohou vytvořit rekord nejvíce prohraných soutěžích a také to, že to je zatím jeden z nejhorších kmenů této soutěže, což nikomu na morálce nepřidalo. Všichni však řekli, že jsou dobrý kmen, akorát jim prostě nejdou soutěže, jenže to je to nejdůležitější. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byla obětována Lillian a musela tak opustit tento kmen. Jenže, jak tak hrozně foukalo Jeff měl veliké problémy, zhasnout jí pochodeň. Smějící se

V příštím díle nás čeká: Drakeovci už nechtějí vyhrávat a Osten se začíná topit


Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Michelle, Jon, Rupert, Shawn, Burton
Morgan: Tijuana, Darrah, Andrew, Ryan O., Osten

Survivor Pearl Islands: Epizoda 2

17. listopadu 2012 v 13:11 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Tijuana řekla, že noci tady na ostrovech jsou nejhorší, protože je zima, tak musí být u ohně a nemůže tak spát. Andrew řekl, že za tři noci všichni spali tak maximálně dvě hodiny. Nejtěžší to asi bylo pro Ryana S., který na tohle vůbec není připraven.

Zatímco u jednoho kmene se vůbec nespalo, u Drakeovců se spalo nádherně. Rupert si pochvaloval, že to není Survivor, ale dovolená. Rupert pak opět šel rybařit a opět chytil hezké úlovky. Potom ostatní varoval, že pokud půjdou rybařit, musí si dávat pozor na harpunu, je trošku zlomená.

Ale nyní už nás čeká první soutěž o odměnu. V moři je pro každý kmen ukotveno na dně pět předmětů, které vypadají, jako pirátské poklady. Vždycky se jeden z členů kmene potopí pro předmět. Všech pět předmětů, musí dát do bedny, která je také na dně. Až budou mít všechny poklady v bedně, musí bednu dotáhnout na břeh. Kdo jako první dotáhne truhlu do cíle, vyhrává. Odměna zněla takhle - na každém ostrově je bedna s jídlem, ovšem zakopaná a dobře skrytá. Odměna je tedy nápověda, kde asi bedna může být. Nápovědy budou celkem tři. Potom jim Jeff řekl další věc, která se bude dít vždycky po soutěži o odměnu - kmen, který vyhrál soutěž o odměnu, může druhému kmeni ukrást jednu věc, jako to dělali piráti. Soutěže se nezúčastní Sandra.

Morganovci ze začátku nasadili Ryana S. a to se jim vymstilo, protože celou soutěž opět vyhráli Drakeovci.

Jakmile Drakeovci přišli ze soutěže, ihned zkoumali mapu pokladu. Také se rozhodli, že do druhého kmene vyšlou Sandru, aby jim něco ukradla. Potom se ale stalo něco, co vyvolalo veliký konflikt. Shawn šel rybařit, jenže proud mu urazil špičku harpuny. To nejvíc naštvalo Ruperta, který rád rybařil a chtěl Shawna zabít. Navíc byl naštvaný, že špička harpuny se teď někde plaví po moři. Teď nemůžou lovit ryby a ryby byly jejich nejlepší zdroj potravy. Rupert tedy šel zpátky do moře a zkusil špičku najít. A ejhle! Rupert skutečně špičku našel a byl z toho hodně nadšený. Dokonce přestal být naštvaný na Shawna.

Morganovci byli zlomení. Nejvíc byl asi Ryan S. Byli ještě zlomenější, protože věděli, že někdo z druhého kmene, jim může ukrást něco, co tu potřebují. Pak už jim tam přijeli Sandra, která nemohla uvěřit tomu, jak hrozně si vedou. Sandra se jim rozhodla hodně uškodit a rozhodla se, že si vezme jejich celtu, což je hodně naštvalo, tak ji ani nepomohli ji sundat. Sandra si to ale hodně užila, protože jim schválně rozbořila celý přístřešek, aby získala celtu. Teď byli zlomenější ještě víc, museli postavit nový přístřešek a navíc neměli ani žádnou celtu a začalo dokonce i pršet. Potom všechny šokoval Osten, když řekl, že už tu nechce být, ať ho vyřadí. Ostatní ho tedy začali přemlouvat, aby zůstal, hlavně Tijuana.

Ale teď už nás čeká soutěž o imunitu. Tři členové z kmene budou uvězněni provazem k bambusové tyči připojené k voru. Ostatní členové musí pomocí kladky táhnout svázaného člena do moře a on se zatím musí snažit osvobodit. Pak může odvázat i další dva členy. Až budou všichni odvázaní, musí plavat zpátky na břeh, cestou však musí přinést provazy, kterými byli připoutány a taky tu bambusovou tyčku. Uvnitř bambusu jsou souřadnice. Také je tam velký kruh, na kterém jsou právě ty souřadnice. Musí tedy natáhnout provazy, tak jak jsou souřadnice. Tam kde se provazy protnou je vlajka. První kmen, který vztyčí vlajku, vyhrává imunitu. Soutěže se nezúčastní Christa.

I když Morganovci začali lépe, vítězi se opět stali Drakeovci.

Morganovci byli opět hodně zlomení ze tří soutěží ještě nevyhráli ani jednu. Osten okamžitě opět navrhoval, aby ho vyřadili, protože chce jít pryč. Jenže Andrew řekl, že má Osten má velkou sílu - to Ryan S. nemá ani náhodou a proto by se měli zbavit právě Ryana S., který je v tuto chvíli nejslabším členem kmene. Lillian se všemožně snažila zachránit Ryana S., protože pokud on vypadne, nebude tu mít nikoho s kým by se mohla spojit. Proto řekla, že Osten pořád říká, že chce jít pryč, ale přitom si s Ryanem O. hraje házenou. Očividně to tedy bude mezi Ostenem a Ryanem S.

Na kmenové radě se probíralo, že si zatím vedou příšerně - nevyhráli žádnou soutěž, druhý kmen už jim pořádně nemá, co ukrást, pokud znovu vyhraje, jejich přístřešek je teď žalostný. Ryan S. řekl, že potřebují nějakého vůdce, ostatní jen přikývli a všichni mysleli, že by to mohl být Andrew. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec tento kmen opravdu opustil Ryan S.

V příštím díle nás čeká: Drakeovci marně hledají poklad a Sandra vyjede po Jonovi

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Michelle, Jon, Rupert, Shawn, Burton
Morgan: Tijuana, Darrah, Lillian, Andrew, Ryan O., Osten

Survivor Pearl Islands: Epizoda 1

16. listopadu 2012 v 21:34 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Nacházíme se v oblasti kousek od Panamy - na Perlových ostrovech. Těmito vodami se nyní plaví šestnáct Američanů, kteří nevědí, že hra začala. Myslí si, že se jedou fotit pro společnost - proto na sobě mají velice drahé obleky a s těmi obleky půjdou do hry. Další zvrat - na ostrov si vezmou jen to co mají na sobě - tentokrát žádné luxusní předměty. Perlové ostrovy však mají také temnější historii. Na těchto ostrovech hodně drancovali a vraždili piráti. 39 dní, 16 soutěžících, jen jeden z nich přežije!

Poté co se loď ukotvila kousek od malé vesničky, Jeff jim sdělil tu strašnou novinu. Naštěstí ale dostanou sportovní boty. Také jim řekl, že je rozdělí do dvou kmenů a po cestě na rohožku barvy svého kmene, musí odevzdat všechny nezbytnosti, co si chtěli vzít sebou. Například takový Osten musel odevzdat dvě láhve vína a MP3. Kmeny jsou pojmenovány podle dvou neblaze proslulých pirátů - Drake a Morgan. Potom se dozvěděli, ještě horší věc. V táboře nebude vůbec nic. Skutečně nic, ani žádná mačeta, prostě nic. Naštěstí jim řekl, že ve vesnici, u které zakotvili, je trh, takže oběma kmenům rozdal 100 balboa (panamské peníze) a řekl jim, ať si za to koupí, co potřebují. Také si ale určitě musí najmout loď, která je doveze do tábora (dostali mapu). Ostatním tedy nezbývalo nic jiného, než v drahých oblecích skočit do vody a doplavat do vesnice.

Drakeovci dorazili do vesnice jako první. Rupert byl tak vyčerpaný, že si sedl na záchranný kruh a chvíli si odpočinul. Zanedlouho dorazili i Morganovci a položili svoje krásné botičky, které si vyměnili za sportovní, vedle Ruperta. Rupert si řekl, že tohle bude pirátská řada, tak všechny ty boty ukradl a vydal se je prodat za užitečné věci. Drakeovcům se také lépe dařilo vyjednávat s vesničany - k tomu pomáhala i Sandra, která uměla stejný jazyk jako lidé z vesnice. To se ale vůbec nedalo říct o Morganovcích, kteří po vesničanech neustále jen křičeli a dokonce jim kradli zboží, s tím, že už zaplatili. Oba kmeny však nakoupili, to co potřebovali a nakonec získali i loď a vyrazili ke svým táborům.

Morganovci dorazili do tábora jako první a tam se stalo totéž, co ve vesnici. Každý si dělal, co chtěl, každý pořád někam běhal a všude panoval chaos a zmatek. Nejvíc za vše asi mohl Osten, který pořád běhal od místa k místu a hledal vhodné místo pro přístřešek a pořád říkal, že potřebují oheň a ostatní samozřejmě za ním. Do ohně se nakonec pustila vedoucí skautů Lillian, která dokonce měla i skautskou uniformu na sobě. Podařilo se jí rozdělat oheň. Andrew a Ryan O. se dohodli, že by mohli postavit přístřešek o skálu, kterou tam na ostrově mají. Moc toho ale nestihli, protože se začalo stmívat a tak jediné co měli, byla jen konstrukce střechy, pokrytá celtou.

Drakeovci dorazili o trošku později - ale to bylo jedno, protože toho měli tolik a připadali si jako dobrý kmen, protože ve vesnici všichni spolupracovali a měli skutečně vše na pěkné bydlení tady na ostrovech. Burton a Shawn se okamžitě pustili na plány k přístřešku. Všichni se tedy opřeli do stavby přístřešku. Při stavbě však skvěle spolupracovali a za deset minut měli krásný přístřešek. Potom se ale objevila první trhlinka, kdy Burton našel kokos a podělil se jen se Shawnem a Michelle. Všichni si okamžitě všimli, že se Burton a Shawn pasují do role vůdců. Všichni věděli, že chodit pro vodu bude ta nejotravnější věc, protože všude kolem studny bylo hrozně moc moskytů.

Morganovci museli řešit další problém - koupili docela dost lahví vody, jenže všechny už byli vypité. Navíc totiž nenašli svoji studnu, takže žádnou jinou nemají. Proto po celém ostrově hledali vodu, která nevypadá podezřele. Večer litovali, že postavili přístřešek u skály, protože slyšeli jak padá, naštěstí to nebylo na jejich přístřešek. Také to postavili (nevěděli o tom) v hnízdě krabů, takže je kousali do zadku. Večer proto nikdo nespal, ale spíš si z toho dělali srandu. Najednou Osten uviděl hada a začal panikařit a utíkat a všechny odtahovat pryč a zjistilo se, že to byl list, ne had, tudíž se opět měli čemu smát. Andrew řekl, že když se mu jen něco otře o nohu, tak hned začíná panikařit. Určitě to byla jejich nejšílenější noc v životě. Ráno tedy začala nová stavba přístřešku na novém místě. Jenže ihned po začátku stavby se Tijuana a Darrah rozhodli, že nejdříve potřebují vodu, takže opět nikdo nevěděl, co vlastně dělat dřív. Potom si uvědomili, že v mapě je ukázáno, kde se studna nachází - čímž ze sebe udělali pěkné idioty. Ryan S. a Lillian se tedy vydali hledat studni. Oba dva po cestě vytvořili takové malé spojenectví. A také se jim konečně podařilo najít tu studnu.

U Drakeovců se tohle nedělo, ti si večer popíjeli vínko - díky Jonovi, který ho vyměnil za ukradené boty. Jinak, kdo to nevíte Jon je "Jonny Fairplay". Všichni si ale hodně užívali svoji první noc. Jon pak začal pořád něco kecat o holkách, o cigaretách, o alkoholu - ostatní se tomu smáli a Jon si tak usmyslel, že tu může zůstat tím, že se bude starat o zábavu. Ale ne všichni si ho oblíbili - například taková Sandra, kterou jeho vtipy štvali. Jon se pak už docela hodně opil - byl docela sprostý a začínal to přehánět. Ráno litovali toho, že si ve vesnici nekoupili žádné jiné oblečení - tudíž museli žít v tom, co měli, nebo, co si dokázali vyrobit - navíc se jím to ztížilo, protože celou noc propršelo. Například takový Rupert věděl, že v jeho riflích nemůže soutěžit, tak tedy Christa ustřihla svoji dlouhou sukni a Rupert si jí vzal - sice to vypadalo dost nechutně, ale řekl, že se teď rozhodně cítí lépe. Všichni tedy začali obchodovat s oblečením. Shawn neměl na výběr a musel si rozstříhat svůj velice drahý smoking. Přátelská dvojice Shawn a Burton poté vzali harpunu (kterou si koupili) a zkusili něco ulovit. Všichni oslavovali, že chytili jednu jedinou rybu. Rupert si řekl, že to dokáže taky a taky že ano, ještě dokonce lépe, chytil tak aspoň šest ryb najednou, ale potom měl hodně spálené záda.

Pojďme na naši první pirátskou soutěž o imunitu. V této první soutěži budou muset přemísťovat pirátská děla. Nejdřív ho musí rozebrat, aby se dostali přes dvě bambusové zdi. Potom museli vyčistit dráhu od kamení. Potom musí dělo protlačit, přes bambusovou překážku a bahno. Nakonec je čeká finální sprint do cíle. První, kdo bude v cíli se svým dělem, vyhrává imunitu.

Děla byla pěkně těžká, takže táhnout je nebylo nic snadného. Bohužel pro kmeny tam byla cestička, jen pro jedno dělo, takže ve většině případů, byl ve vedení jeden kmen. Zábavná chvíle soutěže přišla ve chvíli, kdy se Osten, Ryan O. a Andrew vyslíkly do naha, aby to bylo pohodovější. Bylo to velice vyrovnané, ale s první imunitou nakonec odešel kmen Drake.

Jakmile Morganovci přišli ze soutěže - Andrew se pasoval do role vůdce kmene a před všemi řekl, že sice prohráli a teď musí někoho vyloučit, ale poučili se a příště se to už nestane. Tijuana, Darrah, Nicole, Andrew a Ryan O. se sešli a spolu se dohodli, že dnes musí vyloučit slabé články - to je prý Ryan S. a Lillian. Najednou však Nicole přišla za Lillian a řekla jí, že by se měli zbavit Tijuany. Lillian to tedy okamžitě vykecala Andrewovi a Ryanovi O. Ti to zase okamžitě Tijuaně. Tijuanu to naštvalo, takže se rozhodla, že by možná měli vyřadit Nicole. Všichni totiž věřili Lillian, protože ta by prý nikdy nelhala.

Ale nyní už nás čeká první pirátská kmenová rada. Na ní se probíralo, proč se Andrew, Ryan O. a Osten při soutěži svlékli - bylo to pro ně ještě trapnější, když tu soutěž prohráli. Také se probíralo, kam si postavili svůj první přístřešek - do krabího hnízda. Pak už se šlo hlasovat. První osobou, která odchází z kmene je Nicole.

Pěkně dlouhý díl, co? Smějící se

V příštím díle nás čeká: Shawn naštve Ruperta a někdo chce skončit

Zbývající trosečníci:
Drake: Christa, Sandra, Trish, Michelle, Jon, Rupert, Shawn, Burton
Morgan: Tijuana, Darrah, Lillian, Ryan S., Andrew, Ryan O., Osten

Koho uvidíme v Survivor: Pearl Islands?

15. listopadu 2012 v 18:09 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands
Nicole

Trish

Tijuana

Shawn

Ryan S.

Ryan O.

Osten

Michelle

Lillian

Christa

Darrah

Burton

Andrew

Sandra

Rupert

Jon ("Jonny Fairplay")

Do komentářů prosím napište, kdo vás zaujal a komu z těhle šestnácti lidí budete fandit v následující sérii :-)

Survivor Amazon: Finale

15. listopadu 2012 v 17:01 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Před třiceti šesti tady u řeky Rio Negro v Amazonii začalo pro šestnáct Američanů, jejich největší dobrodružství svého života. Začali jako kmeny mužů a žen a nyní už zbývají jen čtyři. Jenna, Rob, Matt a Butch. Jeden z těch čtyř soutěžící v tomto posledním díle vyhraje jeden milion dolarů a titul poslední trosečník.

Nikdo z nich nemohl uvěřit, že to dotáhli až do poslední čtyřky. Jenna pak řekla, že zítra končí, protože je to poslední žena. Jenna řekla, že si to tu hodně užila a její jediná šance na výhru je vyhrát imunitu. Ráno se všichni rozhodli, že trochu uklidí tábor, proto rozbourali jejich starý přístřešek, který byl z části spálen a k ničemu. Také však opět začalo zásobování dřeva, aby na ty poslední tři dny nemuseli chodit pro dřevo, tak si udělali slušnou zásobu. Butch jim pak opět začal tancovat jeho tanec. Potom ale začalo pršet.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu, která se bude konat v krásném lijáku. Bylo tam takové velké bludiště. Jejich cílem bylo získat čtyři náhrdelníky na čtyřech stanovištích, která jsou v bludišti. Náhrdelníky však mají znaky vody, ohně, země a větru. Jenže to má háček - budou mít zavázané oči. Tudíž vždycky podle ukazatele - pokud ho najdou - musí pomocí prstů zjistit o jaký znak živlu se jedná, aby dvakrát nesebrali náhrdelník vody. První člověk, který se vrátí do středu se čtyřmi náhrdelníky, vyhrává imunitu.

Jenně se docela v soutěži vedlo - to se vůbec nedalo říct o Butchovi, který byl úplně zmatený. Bohužel pro tři muže - imunitu vyhrála Jenna.

Jenna tomu nemohla uvěřit - právě se zachránila před vyloučením na kmenové radě. Tím to pevné alianci mužů pěkně ztížila, teď budou muset vyřadit někoho z nich. Nejtěžší to asi bylo pro Roba, který neustále říkal, že prý Matt a Butch budou držet při sobě, protože jsou spolu už dlouho v alianci. Jenže i Butch si myslel, že by ho Matt s Robem mohli vyřadit, tak Jenně navrhl, že by on, Jenna a Matt mohli být poslední trojice. Rob pak skutečně řekl Mattovi, že by mohli dnes vyřadit Butche, Matt souhlasil. Jenže k tomu ještě potřebovali Jennu, aby to nebyla remíza - Jenna by ovšem ráda vyřadila Roba, který ji už tolikrát podrazil - to Butch a Matt neudělali ani jednou. Nepochybně to tedy bude volba mezi Butchem a Robem.

Na kmenové radě se probíralo to, že už tu vydrželi 37 dní - což je docela pěkný výkon. Potom všichni museli odpovídat na otázky typu - jakým způsobem ses dostal až takhle daleko? Potom se také mluvilo o tom, jak je imunita důležitá. Pak už se šlo hlasovat. Dalším porotcem se nakonec skutečně stal Butch.

Večer, když přišla poslední trojice z kmenové rady, si sedli k ohni a mluvili. Potom je začal otravovat různý hmyz. Hlavně můry. Nejdřív si mysleli, že už konečně přestalo pršet a pak do nich začali narážet můry - Rob řekl, že do nich naráželi jako kamikadze. Ráno se přejedli natolik, že to skoro vyzvraceli - protože už jsou jen tři, tak si řekli, že si udělají o to víc manioku. V poště jim potom přišla váha - tak se všichni mohli zvážit. Například Matt zhubl 16 kilogramů, což je opravdu hodně. Robovi to zase vyšlo tak, že každý den zhubl jednu libru. Nejméně z nich zhubla Jenna. Jenna řekla, že to bude docela sranda, zase to všechno nahánět zpátky. Později toho dne do tábora přišel Jeff Probst. Ten jim řekl, že už tady v Amazonii moc dlouho nebudou, tak jim řekl, že nastoupí do letadla a mohou se podívat, jak to vlastně vypadá seshora. Po letu půjdou na určené místo, kde se nazdobí. Potom je čeká poslední soutěž o imunitu.

Pojďme tedy na ni. Bude se odehrávat, kde jinde, než na kmenové radě. Všichni tři si musí stoupnou na úzké dřevěné prkno. Nad hlavou budou držet čelenku, která jim bude provazy připoutána k tělu, takže se nebudou moct hnout. Když někdo spadne z prkna, vypadl. Poslední, kdo zůstane stát vyhraje imunitu.

Jako první vypadl Matt. Rob pak navrhl Jenně, ať seskočí a Rob ji vezme do finále, ale Jenna řekla, ať je to spravedlivý. Poslední imunitu nakonec skutečně vyhrála Jenna. Pak už se šlo hlasovat. Jenna se nakonec rozhodla, že si sebou do finále vezme Matta a posledním porotcem se tak stal Rob.

Další ráno, tedy spíš poslední ráno pršelo, tak Mattovi a Jenně nezbývalo nic jiného, než jen sedět v přístřešku - potom si ještě zavzpomínali na vypadnuté hráče, tím jim tedy vzdali čest. Jenna ale nemohla uvěřit - že před dvěma dny si myslela, že je venku a najednou vyhrála dvě imunity a aliance mužů se musela rozpadnout. Matt si pak naposledy vyjel rybařit. Potom, jak už je tradicí spálili všechno, co jim přišlo pod ruku. A pak už se vydali na poslední kmenovou radu.

Jako vždycky nejdřív oba dva dostali možnost říct, proč by si zasloužili vyhrát. Jenna toho moc neřekla, pouze řekla, že si myslí, že hrála čestně. Matt zase řekl, že hodně pracoval v táboře - donášel dřevo, staral se o ryby. Také řekl, že hrál čestnou hru a vyhrál pár soutěžích, takže byl i dobrý hráč po soutěžní stránce. Pak už přišli na řadu otázky porotců. Nevím co se stalo, ale když chtěl Butch položit otázku, těsně vedle něj spadla velká větev, která by mu určitě ublížila. Pak už se šlo naposledy hlasovat. Hlasy ovšem zůstali zavřené. Potom jsem však uviděl jednu z největších hovadin v historii téhle show, kde bylo ukázáno, jak Jeff odjíždí z Amazonie do USA na vodním skútru. Potom už se přečetli hlasy. S počtem šesti hlasů se vítězem této řady stala Jenna Morasca.

Večer pokračoval Reunion show, ve které se všichni pobavili. Potom jsme jen čekali, kde se bude odehrávat další řada. Další řada se bude odehrávat na Perlových ostrovech. Těším se s vámi u další řady, Survivor: Pearl Islands!

Survivor Amazon: Epizoda 13

13. listopadu 2012 v 16:34 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Ráno Jenna řekla, že asi bude mít zánět hrtanu. Rob si nyní všiml, že už na něj Jenna a Heidi nejsou vůbec naštvané, dokonce mu jsou vděčné, za to, že je tu nechal. Rob pak řekl, že už je docela v háji, protože už tu snad podrazil každého a neví, co má dělat, ale Heidi mu stejně připomněla, že už je na to docela pozdě. Rob s Butchem potom později toho dne nanosili tolik dřeva, že si byli jisti, že tak čtyři dny nebudou muset pro dřevo. Nikdo ale nechápal, proč je Butch takový blázen a chce tolik dřeva. Jenna si myslela, že se snad Butch zbláznil natolik, že s tím dřevem dokonce i mluví. Potom se ale Butch zbláznil ještě víc a začal tancovat nějaký nesmyslný tanec. Ještě před odchodem na soutěž, rozdělali malý oheň, až, když se vrátí, mohou si něco udělat na ohni, který už budou mít připravený.

Ale teď už nás čeká úplně poslední soutěž o odměnu. Dnes to bude soutěž, složená s těch předchozích. Nejdřív se musí dostat z klece tím, že odvážou uzly. Potom je čeká skládačka. Potom se musí zhoupnout na liáně. Potom je čeká hádanka. Vyřešením hádanky, získají klíč. Klíčem si odemknou kladku a sjedou se s ní až do cíle. První v cíli, vyhrává. Hrálo se o zatím nejlepší o odměnu - o auto Saturn lon. Vítěz si také užije hostinu.

Matt celou dráhu rychle proletěl a proskákal a byl to tedy on, kdo vyhrál auto a hostinu. Jako obvykle si někoho mohl vzít sebou a to byl Rob.

Matt a Rob si hostinu opravdu skvěle užívali. Jenže to se o ostatních nedalo vůbec říct. Jakmile přišli do tábora, uviděli úplnou katastrofu. Oheň, který rozdělali před soutěží, se natolik rozhořel, že byl celý přístřešek spálený, všechny dřevo spálené, celé okolí spálené, některé bundy a batohy ostatních spálené a také Butchův nápis Věř v sebe sama. Butch si ale myslel, že asi za to může on, protože to byl on, kdo rozdělal oheň. Když přišli Rob a Matt, nemohli tomu uvěřit stejně jako ostatní. Heidi řekla, že by ráda vyřadila Butche. Jenže jak to může provést, když jsou společně jen s Jennou proti třem mužům, kteří asi budou stát při sobě. Tak se tedy rozhodli, že jim nebudou pomáhat se stavěním přístřešku, stejně je vyloučí.

Teď už nás ale čeká soutěž o imunitu, která je ale trochu ohořelá. Nejdřív se musí soutěžící dostat přes malinké disky, které jsou připevněny ke provazům, které se zase hýbou, to nebude nijak lehké. Potom se musí dostat skrz provazový tunel. Pak se zhoupnou z jedné strany na druhou. Potom na ně čekají kývající prkénka. Až je přejdou, tak je čeká další tunel, tentokrát ve tvaru V. Na konci získají barevné pero, které musí donést, až na začátek dráhy. První, kdo bude mít pěr barevných per v cíli, vyhrává imunitu.

Bylo předem jasné, kdo vyhraje. Matt opět proskákal celou dráhu a vyhrál imunitu.

Když přišli ze soutěže, Jenna se zhroutila stejně jako tenkrát Shawna. Heidi tedy začala docela zajímavě přemýšlet o tom, že by toho mohla využít a dnes vyřadit Jennu, jen ať tu zůstane déle. Je to zajímavé, protože společně drží tyhle dvě asi už od druhého dne. Teď ale musela přesvědčit muže, aby hlasovali pro Jennu, zejména Roba.

Na kmenové radě se samozřejmě mluvilo o tom, jak se vrátili ze soutěže o odměnu a uviděli tu úplnou katastrofu. Takže se také mluvilo o tom, kdo za to asi může, přičemž samozřejmě padlo Butchovo jméno. Nakonec se také probíralo to, jak je Jenně v posledních dnech zle. Pak už se šlo hlasovat. Byl to nakonec docela šok, protože byla vyřazena Heidi.

V příštím díle nás čeká: finále!!

Zbývající trosečníci:
Jenna, Rob, Matt, Butch

Survivor Amazon: Epizoda 12

12. listopadu 2012 v 15:37 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Dnes je to přesně rok, co byl můj blog založen a kvůli této události je tu rekap (v pondělí by jinak nebyl).

Jenna a Heidi si připadali, jako kdyby je někdo zabil. Stále nemohli uvěřit tomu, že je Rob zradil. Rob pak před všemi řekl, že je možná někdo šokovaný, že už tu Alex není, ale řekl, že pro něj hlasoval, protože mu prý Alex lhal. Heidi si pak připadala docela dost zmanipulovaná, protože v této hře pomohla se ostatním dostat dál a to byli - Butch, Matt a Rob a všichni tři ji teď dostali do potíží. Proto to taky před Jennou, Robovi řekla. Ráno byli všichni docela mokří, protože večer silně pršelo a voda prosakovala přes jejich střechu. Matt se tedy rozhodl, že by mohli postavit další takový malý přístřešek, kam by se vždycky mohli schovat. Stavba se trošku zhoršila, když opět začalo pršet. Heidi si ale řekla, že se nevzdá jen tak, proto zašly s Jennou za Christy a řekli jí, že když vypadnou ony dvě, Christy stejně vypadne potom, tak proč teď nevyřadit nějakého muže. Christy jim řekla, že o tom bude přemýšlet. Potom však šel Rob a Christy na procházku, Rob ji opět nakecal něco, co není pravda, že jí Jenna závidí, že se dostane dál, než ona. Christy řekla, že sice s Jennou a Heidi, by se mohla dostat dál, ale s muži si zase hodně rozumí.

Ale teď už nás čeká soutěž o odměnu. Všichni nejdřív musí z písku vyhrabat čtyři pádla. Jenže byli jen čtyři pádla a šest soutěžících, tedy hned dva soutěžící vypadli. Ostatní čtyři nasednou do malé loďky a musí doplout až k takové malé bedně, kde je čeká jedna otázka o Amazonii. Jsou tam čtyři odpovědi, každá odpověď má svoji barvu a stejnou barvu, jako nějaká odpověď má pytlíček skládačky na bedně. Takže když se třeba rozhodnou pro bílou odpověď, vezmou bílý pytlíček. Potom musí zpátky na břeh, kde vysypou pytlík. Pokud budou mít správný pytlíček, se dozví, když budou sestavovat skládačku. Bohužel stoly pro skládání, jsou jen dva, takže pak další dva vypadnou. Kdo jako první ze posledních dvou složí skládačku vyhraje. Hrálo se o velice pěknou odměnu, hrálo se totiž o tohle - výherce si užije den se svým blízkým.

V prvním kole vypadli Butch a Heidi. Potom zase Jenna a Christy. Do finále se tedy dostali Rob a Matt, kde nakonec vítězně vyšel Matt. Dostal ale nabídku, buď stráví odpoledne s matkou, nebo nestráví, ale zato ostatní z tábora ano. Matt si nakonec zahrál na hrdinu a rozhodl se, že vzdá návštěvy své matky a dá tu možnost ostatním. Najednou tedy přiběhli všichni blízcí ostatních trosečníků. Díky Mattovi tedy měli deset minut na to si popovídat se svojí rodinou, nebo přáteli. Pak už se ale všichni museli rozloučit a to byl konec. Potom však ale stejně přijela Mattova máma. Ten to ale bude mít jiné, s mámou stráví celý večer v nějaké amazonském kmeni. Odměnu si docela užili, ale Mattova máma se trochu bála.

Zatímco Matt se cpal různým jídlem, ostatní v táboře si jedli maniok, ale byli tak šťastný, že viděli svoje rodiny, že jim to bylo úplně jedno. Ostatní však měli starost u Butche, který se na večerní hostině s pěti lahvemi vína ožral a ostatní ho museli hlídat, taktak nespadl do ohně. Jenže nebyl jediný, kdo se ožral Rob byl taky docela ožralý a Jenna a Heidi byli tak ožralé, že si na sebe vzali bikiny. Rob se to však snažil využít v to, aby ho Jenna a Heidi začali mít zase trochu rádi. Rob řekl, že měl v plánu se dostat do finálové dvojky s Mattem, protože pro magora by prý nikdo nehlasoval, jenže jakmile Matt všem udělal radost s těmi rodinami, všechno musel promyslet znovu. Proto Rob zašel za Jennou a začal jí říkat, že by mohli být poslední dvojka. Jenna to pochopila, tak, že pro něj nebude ve finále nikdo hlasovat, tak prý chce, aby vyhrála ona a to znamená, že chce vyřadit všechny, kromě Jenny - tudíž podrazit Matta, Butche a Christy. Tím by si ovšem zajistil skutečně to, že by pro něj hlasoval tak maximálně Dave. Rob řekl, že si připadá, jako kdyby Jenna a Heidi byli jeho bývalé přítelkyně a byli na něj naštvané - to je taky pravda, až na ty přítelkyně. Potom se už však Jenna skutečně naštvala a před všemi řekla, že jí nabídl, že s ní bude ve finále.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu. V prvním kole soutěže dostanou všichni prak a deset kuliček. Musí sestřelit, co nejvíc svých talířů, než jim dojde munice. Vždycky, když sestřelí jeden svůj talíř, budou mít puk. Potom se přesunou na desku, kde využijí ty puky, které nasbírali. Budou muset vrhat puky tak, aby doklouzali, co nejblíže k X. Kdo bude nejblíže k X získá imunitu.

V prvním kole, získal každý alespoň nějaký puk, nejvíc jich měla Jenna, které ale pomohli i ostatní, když sestřelili, nechtěně její talíř. Pak už se všichni přesunuli k desce, od které nakonec vítězně odešla Jenna.

Rob zjistil, že Christy bude asi hlasovat pro Heidi. Rob se jí ale stejně zeptal, jestli bude hlasovat s ním, nebo s holkami. Rob pak ale dostal brilantní plán. Společně se pokusí říct Jenně a Heidi, aby vyřadili společně Christy, čímž by si je mohl opět získat na jeho stranu. Ty dvě se nakonec rozhodli, že se o to skutečně pokusí.

Na kmenové radě se mluvilo o tom, jestli někdo věděl, že se dostane, takhle daleko, už jsou tu 33 dní. Potom se ale stalo něco, co nikdo nečekal. Jenna dala svoji imunitu Heidi. Pak už se šlo hlasovat. Matt se nakonec přidal k Robovi a dalším vyřazeným se tak skutečně stala Christy.

V příštím díle nás čeká: Heidi přemýšlí o vyřazení Jenny a oheň opět všem připomene, kdo je tu pán

Zbývající trosečníci:
Jenna, Rob, Matt, Heidi, Butch

Survivor Amazon jde do finále!

11. listopadu 2012 v 12:20 | James-Fairplay |  Ankety
Hlasujte o vašem favoritu!

Survivor Amazon: Epizoda 10 a 11

11. listopadu 2012 v 12:16 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Desátá epizoda byla pouze rekapitulační, proto pokračujeme hned jedenáctou.

Po včerejší kmenové radě si všichni uvědomili, že osud hry mají teď v rukou Rob, Alex, Jenna a Heidi, zatímco Matt, Christy a Butch jsou odstrčeni a znamená to, že na příští radě, by někdo z nich mohl být vyřazen. Jenně se potom začalo stýskat po rodině, ale hlavně po matce, protože ta prý má rakovinu. Neslyšela už o ní nic za celou dobu, co tady je, tak se bojí, jestli se jí nic nestalo. Ti tři vyděděnci byli těmi čtyřmi docela znechucení, protože oni chytají ryby, chystají jídlo, chystají dřevo, zatímco ti čtyři se jen opalují.

Ale teď už nás čeká tradiční Survivor aukce. Sýrový koláč koupila Heidi. Další položka byla zakrytá, koupil ji Alex, ale Jeff mu řekl nabídku, jestli to nechce, může to vyměnit za jinou skrytou položku. Nakonec si ale vzal to co koupil a to byla manioková mouka. Další položka byla také zakrytá, koupil ji Matt a byl to cheesburger. Potom další, jídlo důvěrně známé Jenně a Heidi burákové máslo a čokoláda. Koupila to Jenna. Další položka byli palačinky, míchaná vajíčka a slanina a k tomu ještě něco, co Jeff odhalí. Koupil to Butch. A to, co ještě Jeff odhalí, byla postel. A tak to šlo stále dál a dál, až Jeff oznámil konec a všichni se vydali zpět do tábora.

Po aukci byli všichni velice šťastní, někteří se dobře najedli, Jenna a Christy zase měli dopisy z domova. Nálada byla ještě šťastnější, když se Jenna z dopisu dozvěděla, že matčin nádor se o 50 % zmenšil. Když Matt a Butch vyjeli rybařit, probírali strategii, co asi udělají, když mají o jednoho člena míň. Dohodli se, že zkusí přetáhnout Roba. Pokud se to nepovede, tak jsou v háji. Alex a Rob si ráno popovídali, Alex ale řekl, že pokud se jejich čtyřčlenná aliance dostane do finále, tak ví, že Jenna a Heidi nebudou hlasovat proti sobě, tudíž mu Alex řekl, že pokud vyhraje imunitu Alex bude hlasovat pro Roba, pokud ji vyhraje Rob, bude hlasovat pro Alexe. Jenže Roba to docela naštvalo, říct někomu, že pro něj bude ve finálové čtyřce hlasovat je trochu zvláštní. Ráno jim přišla velice podivná pošta, pro každého tam byl takový list s otázky a oni na ně měli sami odpovědět. Potom si Rob a Matt promluvili o tom, jak se bude hlasovat na další kmenové radě. Matta ale překvapilo, že mu Rob řekl, že chce vyřadit Alexe.

Ale teď už k soutěži o imunitu. Bude to souviset s otázkami, které dostali ráno. Tudíž se třeba Jeff zeptal, kdo je největší povaleč a takové otázky a když to měl někdo správně získal bod. První, kdo měl pět bodů zvítězil.

Imunitu nakonec vyhrál Rob.

Alex, Heidi a Jenna se domluvili, že půjde Matt, protože nevyhrál imunitu. Mysleli si, že to si myslí i Rob. Jenže to tak docela nebyla pravda. Mattovi neustále říkal, že vyřadí Alexe, ale zároveň dělal před Alexem, že je s ním. Rob to tedy hraje na obě strany. Rob věděl, že tato kmenová rada, bude znamenat, která aliance se dostane dál. Rob tedy věděl, že má rozhodující hlas.

Na kmenové radě si všichni pogratulovali, že už tu jsou měsíc, bohužel pro jednoho z nich, tu také měsíc bude znamenat jeho konec v soutěži. Všichni odpovídali na otázky typu - jak si tady v džungli vedou jejich těla. Pak už se šlo hlasovat. Rob skutečně zradil jeho bývalou alianci a odešel tedy s naprostým šokem ve tváři Alex.

V příštím díle nás čeká: Rob svojí zradou naštval Jennu a Heidi a velice příjemná soutěž o odměnu

Zbývající soutěžící:
Jenna, Rob, Matt, Heidi, Christy, Butch

Survivor Amazon: Epizoda 9

10. listopadu 2012 v 12:15 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Rob si ráno s Mattem opravdu hodně přivstal, byla ještě tma, aby mu řekl, že je všechno v pořádku. Také mu Rob nakecal, že ho chce Deena vyloučit. Ráno už za světla vyjel Butch a Matt rybařit. Společně začali mluvit o strategii, Butch se totiž snaží nějak zachránit, už je ve hře sám. V táboře si dělali srandu z toho, že je Matt tak hloupý a poslouchá Roba. Rob si řekl, že nejdřív možná vyloučí Matta, protože stále neví, jestli je chce, nebo nechce zabít, než Butche, který je v pohodě. V poště jim přišel luk a šípy, foukačka a oštěp čehož se ostatní báli, protože Matt má další zbraň.

Ale nyní už soutěž o odměnu. V prvním kole soutěže dostanou všichni foukačku. Jen čtyři lidé, kteří budou mít nejvíc bodů, postupují dál. V druhém kole bude házet oštěpem. Do posledního kola postoupí dva, kde se bude střílet z luku. Hrálo se o velice zajímavou odměnu. Hrálo se totiž o pobyt v takové malinké kavárně.

V soutěži se ukázalo, jaký je Matt zabiják, když v prvních dvou kolech dominoval. Do posledního kola se dostal právě Matt a Alex. V posledním kole však překvapivě vyhrál Alex. Mohl si vzít někoho sebou, neváhal ani chvilku a vybral si Jennu. Odměnu si opravdu skvěle užili a hodně se naládovali.

V táboře se do toho Deena opřela. Před Heidi a Robem si dovolila říct, že Alex a Matt jsou nejsilnější chlápci ve hře, tak by se jich měli zbavit, přitom je Alex v jejich alianci. Řekla tedy, že pokud Matt vyhraje imunitu, Alex jde domů. Ve skutečnosti však i na odměně Alex a Jenna probírali, jestli by nebylo lepší vyloučit Deenu. Ve skutečnosti jsme se ale nedozvěděli, jestli Rob souhlasí s vyřazení jeho nejlepšího parťáka. Když se Jenna a Alex vrátili ze soutěže, vypadalo to, že jsou pěkně sjetí (měli totiž asi pět šálků kávy) a dokonce řekli, že budou celý večer hlídat u ohně. Deenu trošku urazilo tohle chování. Jenže pak vytáhli sušenky a to stačilo k tomu, že jim všichni odpustili. Jenže Matt a Butch byli na lodi a ti žádné sušenky nedostali. Těm dvěma se na rybám tentokrát moc nedařilo. Butchovi se podařilo vytáhnout jednu pirani. A pak se to stalo. Oba dva si mysleli, že je piraně mrtvá, což taky byla, jenže z ničeho nic ožila a silně kousla Butche do prstu. Když se ti dva vrátili z ryb, Alex jim dal každému sušenku. Jenže to nebyli sušenky, ale prášek ze sušenek, které byli tak rozdrobené. Potom se stala taková nemilá věc. Deena řekla Heidi, aby plán na vyřazení Alexe neříkala Jenně, jenže jakmile se ti dva vrátili ze soutěže, Heidi Jenně všechno vykecala. Nakonec se to dozvěděl i Alex a tak se rozhodli, že musí Deenu dostat pryč. Rob tedy neměl na práci nic jiného, než že najednou začal říkat, že je s Alexem, přitom souhlasil s Deenou. Večer se Heidi stala taková nemilá věc, protože ji prý kousl nějaký pavouk a ona se teď cítí zpomalená.

Ale nyní už nás čeká soutěž o imunitu. Dnes ovšem budou jíst různé Amazonské delikatesy, což budou nějací pavouci, červy, larvy atd. V každém kole soutěže budou vyřazeni dva lidé. Nakonec nám zůstane poslední dvojice. Kdo z nich sní něco nechutného dřív, než protivník, vyhrává imunitu.

V prvním kole museli sníst amazonskou kobylku. Tam vypadli Jenna a Heidi. V druhém kole to bylo deset červů. Tam to nezvládli Butch a Rob. Ve třetím kole museli sníst pět nějakých brouků. Tam vypadli Alex a Christy. Do finále se tedy dostal Matt a Deena. V tom museli sníst takového hodně velikého červa. Zatímco Deena to hodně rozkousávala, Matt se s tím nepáral a spolkl celého červa okamžitě, takže teď se v Mattově břiše červ pěkně plazí. S imunitou tedy odešel Matt.

Teď si skutečně všichni mysleli, že je Matt blázen, nejdřív je chce všechny zabít s mačetou a nyní nechá, ať se mu v těle plazí velký hnusný červ. Pro Deenu to teď prý vypadalo dobře, protože Alex nevyhrál imunitu, tudíž podle Deeny vyřadí právě Alexe. Jenže Alex řekl to stejné, Deena nevyhrála imunitu, tudíž jde ona, protože je to špinavá zrádkyně. Jen Rob snad nevěděl na kterou stranu se má vlastně připojit, s Alexem jsou dobří parťáci, s Deenou má pevné spojenectví.

Na kmenové radě se probíralo to, jak Heidi kousl ten pavouk, protože má koleno čím dál víc oteklejší a oteklejší. Vůbec s tím totiž nemůže chodit. Jak se teda sakra dostala na kmenovou radu? Pak se také probíralo, jak si všichni stejně jednou vrazí kudlu do zad. Pak už se šlo hlasovat. Dalším vyřazeným se nakonec stala Deena.

V příštím díle nás čeká: rekapitulace Usmívající se

Zbývající soutěžící:
Jenna, Rob, Alex, Matt, Heidi, Christy, Butch

Survivor Amazon: Epizoda 8

9. listopadu 2012 v 19:19 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Ráno ve kmeni zjistili, že jim tam Roger něco nechal, jeho trenýrky. Deena si hodně začala myslet, že má všechno pod kontrolou, ve skutečnosti je to Rob. Dave si teď uvědomil, že nyní půjdou po něm, protože se radši nejdřív zbaví jeho, než Butche. Dave a Butch se rozhodli, že pro ostatní vytvoří takový malý přístav, protože vždycky, když nasedají do loďky, tak se musí brodit vodou. Později toho dne se ale stala taková nemilá věc. Všichni si všimli, že Matt za tento den nabrousil mačetu už asi dvacetkrát a po všech se díval vražedným pohledem, jako kdyby je chtěl všechny zabít. Všichni se tedy radši začali Mattovi vyhýbat a moc dlouho s ním nebyli, protože se ho báli. Všichni si usmysleli, že se Matt chystá všechny na kmenové radě zabít.

Mattovi plány na zabití ostatních musí být přerušeny, protože nás čeká soutěž o odměnu. V soutěži byli dvě části. V první části soutěže budou hrát jako týmy po třech. Bylo tam takové malé bahnité jezírko v něm byla vlajky pro každý tým. Každý tým také bude k sobě svázán lanem. První tým, který jako první vytáhne pět vlajek z bahna, postupuje do druhé části. Tam už se tým rozpadává. V tom to bude stejné, jako v tom předchozí, akorát se třemi vlajkami. První, kdo získá tři vlajky z bahna, vítězí. Vítěz si užije krásnou relaxaci a sprchu, potom také hostinu.

Do finále se dostal tým složený z Deeny, Alexe a Daveho. Odměnu nakonec vyhrál Dave. Mohl si někoho vybrat, rozhodl se, že to udělá spravedlivě, tak nechal, ať Deena a Alex losují a nakonec si odměnu užije také Deena. Hostinu si opravdu skvěle užili. Dave se ale spíš odměnu snažil proměnit v to, aby přemluvil Deenu, ať ho tam ještě chvíli nechají.

V táboře byli na Daveho naštvaní, protože už je na třetí hostině a na druhé sprše. Jenna a Heidi se potom šli umýt, protože byli od bláta. Společně probírali strategii a obě věděli, že to, že vzal Dave Deenu na odměnu, bylo ze strategického hlediska. Rob a Alex se snažili šmírovat, ale bohužel pro ně se tentokrát Jenna a Heidi nesvlékli. Předvečerem se už Dave a Deena vrátili z odměny a začali všem povídat, jaké to tam bylo. Deena ovšem řekla, že má docela hlad a ráda by si dala maniokovou mouku, co si uvařili na večeři. Což Jennu opravdu naštvalo a do rozhovoru řekla, ať už jde to tlustý prase (Deena) do háje, celý den se prý cpala zmrzlinou. Rob si večer všiml něčeho, co ho trochu znepokojilo. Dave a Heidi spali hned u sebe a drželi se za ruce. Rob řekl, že člen jeho aliance, přece nemůže spát s nepřítelem, ale řekl bych, že Rob spíš žárlil. Rob se potom se všemi domluvil, že pokud Dave vyhraje imunitu, domů letí Butch.

Kmeni přišla pošta, ve které byly masky, pro každého jedna. Měly si je nějak nazdobit a vzít ji na soutěž. Čeká nás tedy soutěž o imunitu. Byla to tradiční soutěž, kdy se Jeff ptal na různé otázky okolo Brazílie a Amazonky. Vždycky,když někdo odpověděl správně, mohl někomu přeseknout provaz. Když někdo měl přeseknuté tři provazy, uvolnila se kláda a rozbila dotyčnému masku, což znamenalo konec hry. Kdo zbyl jako poslední, vyhrál.

Imunitu nakonec vyhrála Jenna.

Matt si to nijak v táboře nepolepšil, když opět vzal mačetu a začal s ní sekat do jeho boty, prý má v plánu udělat z nich sandále. Někteří okamžitě řekli, že pro něj budou hlasovat, protože je to blázen a chce každého zabít. Ovšem Rob teď měl jasno, půjde Dave, protože nevyhrál imunitu a je to největší hrozba ve fyzických soutěžích, navíc je to pro něj prý velký nepřítel (stejně bych řekl, že žárlí, kvůli té scéně s Heidi).

Na kmenové radě měli všichni štěstí, Matt si nevzal mačetu, takže nikdo neumře. Probíralo se to, jak se při soutěži o imunitu všichni vyhazovali ven ze soutěže a dalo to docela jasnou představu, kdo jak si v kmeni stojí. Všichni mysleli, že Jeffa zabijou, protože připomněl, že Matt byl první, kdo vypadl v soutěži, což v Mattovi možná vzbudilo záminku skutečně všechny zabít. Pak už se šlo hlasovat. Nebylo překvapením, že se prvním porotcem stal Dave.

V příštím díle nás čeká: na Butche zaútočí piraně a Robova aliance se rozpadá

Zbývající trosečníci:
Jenna, Deena, Rob, Alex, Matt, Heidi, Christy, Butch

Survivor Amazon: Epizoda 7

8. listopadu 2012 v 17:05 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Jakmile přišli z kmenové rady všichni byli hodně otřesení, nejvíc Alex a Deena. U Deeny nevím proč, u Alexe proto, že vypadl jeho miláček. Rob řekl, že to Alexe naštvalo, ale zase by prý mohl začít myslet na hru. Rob se pak musel ujistit, aby se nic nepokazilo, proto všem řekl, že pokud bude teď někdy sloučení, Alex, Rob a Matt nakecají dalším třem mužům, že jsou stále s nimi, ale budou hlasovat s Jaburu. Potom prý přesvědčí Heidi na svou stranu a tak můžou vyloučit někoho z druhého kmene. Rozhodli se na vyloučení Daveho, protože je nyní nejsilnějším hráčem z celé hry.

Oba kmeny dostali na začátku hry tu velkou bednu, kde byli nějaké užitečné předměty. V bedně byl také takový kufřík, který ale měl být otevřen, až k tomu dostanou pokyn. A nyní oběma kmenům přišla pošta s klíčem, že je načase kufřík otevřít. V kufříku byl dopis, ve kterém stálo, že se kmeny slučují, dostanou mapu, podle které mají plout na nové místo, vzít sebou nějaké předměty a hlavně svoje věci. Všichni tedy začali šílet, aby si nic nezapomněli. A potom už oba kmeny vyrazili.

Na určeném místě, což se ukázalo, že je to jen malinký ostrov je čekal Jeff. Ten jim skutečně řekl, že se kmeny slučují. Jeff jim také rozdal nové šátky a řekl jim, kam poplují, tam si vybudují nový přístřešek a také udělají vlajku kmene a pojmenují kmen.

Když nový kmen přijel na určené místo, čekala je tam hostina, jak pro krále. Rozhodli se, že se nový kmen bude jmenovat Jacaré. Pak už ale Roger vstal a začal všechny komandovat, ať nechají toho jídla a pustí se do přístřešku, což všechny naštvalo. Alex řekl o Rogerovi, že je to hlučný, protivný blbec, že si myslí, že všechno ví, že chce být vůdcem. Všichni si všimli, že mezi Deenou a Rogerem je docela napětí, protože Deena byla vůdce v jednom táboře, Roger se o to snažil zase v druhém. Pak už začala stavba přístřešku. Zatímco někteří stavěli přístřešek, Rob naopak obcházel celý tábor a s každým se dohodl, že by s ním chtěl alianci, hlavně s Heidi, kterou tolik chtěl přetáhnout na svoji stranu. Heidi se ráda přidala, ale navrhla, ať nejdřív radši vyloučí Rogera, který ji prý vážně vadí. Jenna radši navrhla dva nejsilnější muže - Daveho a Matta, ale Heidi na to šla takticky a řekla, že pokud by se některá žena dostala do finále a Roger by byl v porotě, určitě by nedal hlas ženě, protože je prý nemá rád. Což byla taky pravda, protože Roger všem mužům řekl, že prostě musí držet pohromadě a vyřadit všechny ženy. Roger totiž věří, že muži zůstanou pohromadě, pravda je taková, že Roger je jeden z cílů, koho na kmenové radě vyřadit. Večer si to Roger nijak nevylepšil, když spal a chrápal, zatímco ostatní se bavili a pili. A stejně tak i ráno, kdy všichni spali a Roger začal mlátit mačetou a sekat stromy, což všechny vzbudilo.

Ale nyní už nás čeká první soutěž o individuální imunitu. Soutěž to byla velmi prostá, bylo tam deset takových malých věžiček, které byli zatlouklé ve vodě. Poslední, kdo zůstal stát na své věžičce vyhrál imunitu.

Při soutěži všechny samozřejmě Jeff všechny tahal dolů díky nějakému jídlu. Nejzajímavější okamžik soutěže a jeden z nejlepších momentů vůbec nastal, když Jeff přinesl čokoládu a burákové máslo. Jenna a Heidi navrhli, že pokud čokoládu a burákové máslo dostanou jen ony dvě, tak se svléknou do naha. Což se také stalo a muži měli krásný pohled, my moc ne, protože to CBS opět "začernili". Soutěž se ale ještě zhoršila pro soutěžící, když přišla bouře. Deena se ničím zlákat nenechala a proto to byla ona, kdo vyhrál první imunitu.

Pro všechny to tedy byla docela snadná volba. Buď to bude nějaký silný muž, který může vyhrát soutěže - jako třeba Matt, nebo Dave, nebo to bude Roger, kterého tu nemá snad nikdo rád. Roger si stále myslel, že muži drží při sobě, ale to nebyla pravda. Alex řekl, že to pro nej byl nejlepší den - viděli nahou Jennu a Heidi, dostali pizzu a Roger nevyhrál imunitu. Pak se samozřejmě stále mluvilo o tom, co Jenna a Heidi udělali při soutěži.

Na kmenové radě se probíralo to, co dělali, když se sloučili. Když byla Deeně položena otázka, jestli ženy pracovali na přístřešku, Deena řekla, že ne, protože k tomu pořádně nedostali prostor. A potom se také mluvilo o Jenně a Heidi. Pro Rogera, Daveho a Butche to byl obrovský šok, když byl vyřazen Roger.

V příštím díle nás čeká: Matt se zbláznil a chce zabít všechny okolo a Heidi s Davem navazují vztah

Zbývající trosečníci:
Jenna, Deena, Rob, Alex, Matt, Heidi, Christy, Butch, Dave

Survivor Amazon: Epizoda 6

6. listopadu 2012 v 16:50 | James-Fairplay |  Survivor: Amazon

Christy byla šokována, že vypadla Jeanne a uvědomila si, že ji Heidi zradila a nyní je v této hře sama. Christy se pak zeptala, proč vyloučili právě Jeanne a Roger jí odpověděl, že je pro kmen přínosnější. Ve skutečnosti ji ale vyloučili, protože Dave věděl z jeho romantické schůzky, že pokud by ženy prohráli, tak by stejně vypadla. Ráno však Heidi začala přemýšlet jestli na radě udělala správnou věc, protože muži si jí a Christy vůbec nevšímali a odešli na ryby.

Ve kmeni Jaburu si Matt poprvé za celou hru vyčistil zuby, protože ženy tenkrát vyhráli ty hygienické potřeby. Deena pak řekla, že se jí tento nový kmen moc nelíbí, protože je nejstarší z nového kmene a navíc pokud by šli na radu, tak by prý mladí drželi při sobě. Potom nám v tomto kmeni začal takový malý románek, kdy si Alex lehl k Shawně a ta mu začala hladit vlasy a společně flirtovali.

Ale nyní už nás čeká soutěž o odměnu. Dnes to bude tvrdý souboj. Vždycky šel jeden člen z kmene proti druhému členovi z druhého kmene. Byli tam dvě klády, které se neustále otáčeli. Jejich cílem bylo zůstat na kládě dřív, než soupeř, když se jim to podařilo, získali bod pro kmen. První kmen, který získá pět bodů vítězí. Hrálo se o zeleninu, ovoce a koření. Soutěže se nezúčastní Deena.

Soutěž byla vyrovnaná až do samotného konce, vítězi se nakonec stali Tambaqui.

Jaburu si z toho nic nedělali, protože prý šlo jen o odměnu, až půjde o imunitu, tak prý vyhrají. Pak se šli všichni umýt do malého jezírka. Muži si koupel samozřejmě užili, když stále koukali na Jennu a Shawnu, navíc se spolu myli. Rob si všiml, že se Alex přestal soustředit na hru, tak se rozhodl, že potřebuje jiného spojence, proto zašel za Deenou. Společně se dohodli, že se pokusí na svou stranu získat ještě Matta. Rob mu napovídal, že zatím s nikým jiným nemá alianci a Matt mu to skutečně uvěřil. Rob řekl, že Matt je naprostý idiot, který nemá o téhle hře ani páru. Matt pak opět chytil asi deset ryb a Rob řekl, že si ho tady zatím nechá, pro potravu. Večer začali opět všichni flirtovat se Shawnou. Ráno se zase Matt přetahoval s Alexem o Shawnu.

Zatímco jeden kmen si užíval koupel, druhý si zase pochutnával na ovoci, které tu ještě neměli. Jediné, co tady totiž jedli byla manioková mouka a ryby. Všichni si uvědomili, že nejsou tak slabí, jak si mysleli a že druhý kmen dokáží porazit. Butch pak začal vychvalovat Christy, jak byla při soutěži dobrá, protože to byla ona, kdo získal rozhodující bod.

Ale nyní už k soutěži o imunitu. Oba kmeny dostanou hodně veliký kus masa. Každý člen kmene bude mít zavázané ruce a jen pusou se bude snažit urvat, co nejvíc masa a přenést ho do košíku. Kdo v košíku bude mít za deset minut víc utrhlého masa, vyhrává. Soutěže se nezúčastní Jenna.

Soutěž to byla docela hodně nechutná. Imunitu nakonec vyhráli Tambaqui.

Po prohrané soutěži si všichni sedli do přístřešku. Shawna řekla, že je asi další na řadě, ale to tak Alex nenechal a okamžitě řekl, že bude hlasovat pro Matta a Matt zase pro Alexe. Shawna tedy okamžitě také řekla, že bude hlasovat pro Matta. Rob v rozhovoru řekl, že chtěl také vyloučit Matta, jenže, když mu Matt tolik věří, proč nevyřadit třeba Shawnu.

Na kmenové radě se mluvilo o tom, že tomuto kmeni všechno vyhovuje, kromě toho, že dnes musí někoho vyloučit. Alex pak řekl, že se s Shawnou klidně po soutěží sblíží ještě víc. Pak už se šlo hlasovat. Matt však dostal pouze dva hlasy, dalším vyloučeným se tedy stala Shawna.

V příštím díle nás čeká: tajemný kufřík a nahé ženy při soutěži

Zbývající trosečníci:
Jaburu: Jenna, Deena, Rob, Alex, Matt
Tambaqui: Heidi, Christy, Butch, Roger, Dave

Můj žebříček Survivor sérií

5. listopadu 2012 v 20:59 | James-Fairplay |  Survivor
Řekl jsem si, že v tomto článku se s vámi podělím o můj žebříček Survivor sérií (možná budete nespokojeni s některými sériemi, ale tak to prostě pro mě je)(může obsahovat spoilery):

1. HvV - super série a tudíž moje nej. série ze všech, nechybí ji skoro nic

2. Micronesia - v celku podobná jako HvV, také nejlepší vítěz pro mě ze všech sérií
3. All Stars - další super série a bez tajné imunity
4. Pearl Islands - také super série (bez tajné imunity), hlavně díky jednomu zvratu
5. Fiji - tahle řada je hodně podceňovaná, ale náhodou je docela super (hodně dobré kmenové rady)
6. Tocantins - podle mě nejhezčí prostředí ze všech Survivorů (pro mě) a určitě jedna z nejvtipnějších sérií
7. Cook Islands - asi nejlepší obsazení trosečníků ze všech řad a tohle rozhodně není všechno nejlepší na této řadě
8. Australia - asi nejdrsnější série a na to, že je to teprve druhá série, si zaslouží obdiv
9. China - Další krásné prostředí a hodně pěkné intro
10. Gabon - další docela podceňovaná řada, obsazení není nic moc, ale vývoj hry je docela dobrý
11. Amazon - asi nejlepší série muži vs. ženy
12. Palau - další velice krásné prostředí, ale vývoj hry už byl horší
13. Borneo - ačkoliv první série, ve které trosečníci jeli spíš na dovolenou, nějak to začít muselo a začalo to docela dobře
14. RI - asi jediná série po HvV, o které se dá říct, že byla aspoň trochu dobrá
15. Samoa - tahle série nemá kromě exceletní hry Russella Hantze nic
16. Guatemala - první řada, kterou jsem viděl, myslel jsem si, že je dobrá, ale po zhlédnutí dalších řad, už si to nemyslím
17. Vanuatu - jedna z těch horších řad, ale sopky jsou nádherné
18. Africa - asi první horší řada Survivora, ale určitě né nejhorší
19. Nicaragua - myslím, že Nicaragua začala prokletí Survivora, od této řady nebyla žádná dobrá (kromě RI)
20. Marquesas - myslím, že pokud by se Boston Rob dostal dále, nebyla by to tak špatná řada
21. Thailand - podle většiny lidí nejhorší řada, rozhodně je jedna z těch nejhorších, ale nejhorší není
22. Panama - tak tahle řada mě fakt nebavila, už kvůli tomu, že ve sloučení mi zbyl jen jeden favorit a jeden z nejhorších vítězů
23. South Pacific - další katastrofální řada a to, že tam bylo tolik lidí věřících, bylo ještě horší
24. One World - tahle řada nemá absolutně nic dobrého, zatím nejhorší řada Survivora, kterou jsem viděl

Co se týče Filipín, které právě probíhají, po zatím sedmi shlédnutých epizodách bych ji zařadil někde kolem 12. místa