Leden 2013

Survivor All - Stars: Epizoda 3

13. ledna 2013 v 13:22 | James-Fairplay |  Survivor: All - Stars

V Mogo Mogo byli všichni neuvěřitelně poštípaní a měli strašné nutkání se to pořád škrábat, ale to se nesmí dělat. Jenna M. pak začala neustále říkat, že chce jít domů a ostatní neví, proč. Richard pak šel rybařit. A pod kamenem našel žraloka. Snažil se ho vytáhnout. Pak mu ovšem žralok vyklouzl z ruky a dvakrát ho kousl do ramene a zůstal zakousnut v Richardově ruce. Richard proto vyplaval zpět na břeh a omlátil ho o kameny, nakonec se pustil. A ostatní tomu nemohli uvěřit. A pak si na něm pořádně pochutnali.

Ve kmeni Saboga měli všichni, až na Ruperta nutkání něco dělat a stavět. Rupert opět chytil rybu. Na to šel Ethan, že to zkusí taky. Nic ovšem nechytil. Rupert řekl, že to není žádná soutěž, Ethan pouze chce být užitečný.

Pak všem kmenům přišla zpráva, že musí udělat domeček, dostali k tomu dobré nářadí. Kmen, který bude mít nejlepší domeček, vyhraje. Hrálo se o matrace, sítě proti moskytům a další, no a také lepší přístřešek. První bude mít také zároveň další nápověda ke klíči k bedně s rýží a pro druhý tým, pouze nápovědu s klíčem. Někteří se při stavbě hádali, jiní zase chtěli udělat svůj názor a tak dále. Pan Raffa, který to měl posoudit všechny překvapil tím, že se všechno snažil při prohlídce rozbít a ujistit se, jak je to pevné. První nakonec byli Chapera, hlavně díky Bostonovi Robovi, který opět byl ve svém živlu. Druzí byli Mogo Mogo a poslední byli Saboga, kterým to pohnojil zejména Rupert, který postavil podzemní přístřešek, jenže si neuvědomil, že až bude příliv, tak voda poteče právě do přístřešku.

Chapera si odměnu skvěle užili, měli tam všechno možné, dokonce i vínko a tak celou dobu popíjeli. Amber se docela hodně opila a pak společně s Bostonem Robem flirtovali.

V noci se prohnala opravdu veliká bouřka a ráno byli Mogo Mogo úplně zlomení. Jenna M. pak řekla, proč chce jít domů. Její matka má rakovinu, a ona chce být u ní. Kathy si jí poslechla a řekla jí, že pokud chce být se svojí matkou, měla by odjet. Někteří však chtěli, aby zůstala, protože jako tým, ještě neprohráli.

A teď už nás čeká soutěž o imunitu. Nejdříve se Jeff zeptal, jak se všem vede. Když přišla otázka na Mogo Mogo, Jenna M. řekla, že chce odejít, aby mohla být u někoho, kdo je doma nemocný. Jeff se proto ptal ostatních, co na to říkají. Když se tedy Jeff zeptal Jenny M., jestli chce jít na kmenovou radu, řekla, že ne, že chce odejít okamžitě. Jeff tedy zavolal loď a Jenna M. tak oficiálně odstoupila ze hry.

Jak jsme se v závěrečných titulcích dozvěděli, Jennina matka o osm dní později, boj s rakovinou prohrála.

V příštím díle nás čeká: Boston Rob a Amber se sbližují, bouřka zasáhne Sabogu, a soutěže začnou být brutální

Zbývající trosečníci:
Chapera: Boston Rob, Rob C., Tom, Sue, Amber, Alicia
Saboga: Rupert, Ethan, Jenna L., Jerri
Mogo Mogo: Richard, Colby, Lex, Shii Ann, Kathy

Survivor All - Stars: Epizoda 2

11. ledna 2013 v 17:19 | James-Fairplay |  Survivor: All - Stars

Saboga opravdu trpěli žízní, mysleli si, že na kmenové radě dostanou alespoň oheň a stejně se nepovedlo. Všem bylo mizerně, kromě Rudyho, který je zvyklí z Vietnamu, takže spí na písku, pije nepřevařenou vodu a to, že pořád prší mu nijak nevadí.

Nebyli však jediný, kdo potřeboval vodu, stejně tak Mogo Mogo. Ti se však rozhodli, že jakmile začne pršet, budou tu vodu nabírat a pít. Tak se taky stalo. A opravdu ždímali vodu ze všeho, co se jen dalo, dokonce olizovali i mokré prsty a nikdy nebyli tak vděční za déšť, jako teď. Jediný kdo si z toho nic nedělal byl Richard, který neustále chodil nahý a déšť mu nijak nevadil.

A i třetí kmen Chapera, nabíral dešťovou vodu. Ti si však snažili udržet dobrého ducha tím, že společně zpívali a Tom dělal svůj obvyklí pošahaný tanec. Poté všechny kmeny dostali truhlu se třemi zámky, které nemohli otevřít, protože neměli klíče.

A teď už nás čeká soutěž o odměnu. V dnešní soutěži budou stavět schodiště z dřevěných klád. V moři je zakotveno pět klád pro každý kmen. Společně musí celý kmen doplavat ke kládě, odháknout ji a doplavat zpátky, pak tu kládu dát jako schod na schodiště. Pro každou klánu však musí vždycky chodit kmen o jednoho člena míň, až tu poslední ponese jen jeden. První kmen, který budr mít hotové schodiště a vyleze po něm na plošinu, vyhraje. Hrálo se o přikrývky. Soutěže se nezúčastní Tom a Jenna M.

Richard se opět svlékl a tím naše soutěž začala. Soutěž byla docela vyrovnaná. První kmen, který dokončil soutěž byli Saboga. Ještě před tím, než jim však Jeff dal odměnu, řekl jim, že v bednách, které dostali je rýže. Když se Saboga vzdá přikrývek, dostane mapu pro vykopání prvního klíče k bedně, dostane oheň a dostane hrnec. Ovšem, když to vymění, tak to stejné dostanou i zbývající dva kmeny. Nakonec se rozhodli, že odměnu získají všechny tři kmeny.

Když Mogo Mogo přišli do tábora, nemohli uvěřit tomu, že vyloučili Tinu. Všichni si tedy uvědomili, že se jde po vítězích. Ačkoliv se hodně snažili rozdělat oheň, nepovedlo se jim to a navíc začalo pršet a museli to tak odložit. Jako jediní tedy neměli oheň a večer hodně mrzli. Ráno se jim to však stejně podařilo. A také začali hledat první klíč k truhle. Nakonec to našel Richard.

I Chapera si uvědomili, že se půjde po vítězích, jenže v jejich kmeni žádný vítěz není. Alicia chtěla zkusit rozdělat oheň, jenže Tom a Boston Rob se rozhodli, že to zkusí oni. Nikomu se to však nedařilo. Boston Rob řekl, že Alicia až moc radí a to by ji mohlo uškodit. Nakonec se do Bostonovi Robovi podařilo a Chapera tak měli oheň.

U Sabogy se oheň pokoušel rozdělat Rupert s Jerri. Ethan moc dobře věděl, že pokud znovu prohrají bude další na řadě a proto, když šel s Jennou L. pro vodu, tak s ní mluvil o tom, jestli by ještě nemohl zůstat. Nakonec to Jerri zvládla a i Saboga tak měla oheň. Když však rozfoukávali plamínek, tak Jenna L. měla obličej až moc blízko, takže ji chytli vlasy, naštěstí to hned uhasila. Další den si všimli, že Rudy nějak kulhá, boleli ho nohy a až moc to začalo být podezřelé s tím, jak pil špinavou vodu.

A nyní už nás čeká soutěž o imunitu. Všichni začnou na plovoucí plošině. Musí se potopit a doplavat na dno moře, kde najdou loď naplněnou čtrnácti bedny. Musí rozvázat uzly a uvolnit bedny. Pak musí těžké bedny dostat z lodi pryč. Až budou všechny bedny venku, loď vyplave na hladinu. Potom z ní musí vylít vodu. Pak si musí vzít pádla a potom to už bude jen závod na břeh. První dva kmeny v cíly vítězí. Soutěže se nezúčastní Shii Ann a Alicia.

Na začátku soutěže se Richard svlékl, začalo pršet a soutěž započala. Soutěž byla docela vyrovnaná, ovšem dostat vodu z loďky a dostat se do loďky, aby se nepotopila, bylo velice obtížné. První byli Chapera, druzí byli Mogo Mogo, což pro Sabogy znamenalo další kmenovou radu.

Ethan věděl, že je nyní velký terč, navíc byl jeden z těch, kteří loďku potápěli tím, že se jí drželi. Proto se snažil chytit ryby. Navíc se však snažil navrhnout, ať vyřadí slabého Rudyho, který jim soutěže docela kazí. Jenna L. a Jerri o tom hodně přemýšleli, ovšem Rupert řekl, že s Rudym má spojenectví a nechce ho porušit. Ethan se z ryb vrátil s prázdnou, na to vyrazil Rupert a chytil rybu.

Na kmenové radě se probíralo to, že nejdříve v soutěži pěkně vedli, jenže potom to pěkně podělali. Navíc se mluvilo o tom, že už tu jsou podruhé a po radě budou už jen čtyři. Pak už se šlo hlasovat. Rupert slovo neporušil, společně s Rudym hlasovali pro Ethana. Jenže ostatní nakonec hlasovali pro Rudyho a náš starý hrdina se tak musel odebrat domů.

V příštím díle nás čeká: Rupert a Jerri se pustí do sebe, zatímco Richard bude bojovat se žralokem

Zbývající trosečníci:
Chapera: Boston Rob, Rob C., Tom, Sue, Amber, Alicia
Saboga: Rupert, Ethan, Jenna L., Jerri
Mogo Mogo: Richard, Colby, Lex, Shii Ann, Kathy, Jenna M.

Survivor All - Stars: Epizoda 1

6. ledna 2013 v 15:01 | James-Fairplay |  Survivor: All - Stars

Přátelé, je to konečně tady! Vracíme se zpátky na Perlové ostrovy, kde právě začíná osmá řada Survivora. Tahle ovšem bude velkolepá. Spolu s Jeffem Probstem se vrátilo i osmnáct bývalých trosečníků, kteří byli natolik oblíbení, že dostali možnost, zahrát si znovu! 39 dní, 18 hvězd, jeden přežije!

Už dávno byli rozděleni na tři kmeny, netuší ale, jací lidé jsou v jiných kmenech. Až dorazí do tábora, bude tam na ně čekat jen mačeta a to je vše. Pojďme si tedy znovu představit naše trosečníky. Ve kmeni Mogo Mogo je Jenna M. z Amazonie, Kathy z Markéz, Richard z Bornea, Colby z Austrálie, Lex z Afriky a Shii Ann z Thajska. Kmen Saboga se skládá s Rudyho z Bornea, Tiny z Austrálie, Jenny L. z Bornea, Ethana z Afriky, Jerri z Austrálie a Ruperta z Perlových ostrovů. Ve kmeni Chapera je Rob C. z Amazonie, Boston Rob z Markéz, Alicia z Austrálie, Sue z Bornea, Amber z Austrálie a Tom z Afriky.

Jakmile Chapera dojeli do tábora, uviděli, že mají jenom mačetu, nebyli nijak překvapení, něco takového tušili. Měli tam také mapu, ke studni tak se ji vydali hledat. Nakonec ji našel Tom. Ovšem byla docela dost znečištěná a oni neměli oheň, což znamenalo žádná voda. No a jelikož už jednou hráli, nikomu se nemuselo nic říkat a všichni se pustili do stavby přístřešku. Bohužel měl každý svůj plán, jak by měl přístřešek vypadat. Sue se do toho chtěla pustit, nakonec to celé vedl Boston Rob, který je stavař, takže měl asi nějaký ten plán.

I ve kmeni Saboga nebyli překvapení z toho, co dostali. Okamžitě začali zkoumat mapu ke studni. Rupert řekl, že tentokrát to nebude nějaký vůdce, protože ho tu pomalu nikdo nezná - Rupert byl v Perlových ostrovech a ty se vysílali zrovna v tu dobu, kdy se točilo All - Stars. Podařilo se jim najít banánovník. Zatímco Jenna L. myslela jen na to, jak vykopnout ty dva vítěze, Jerri se trošku strachovala, protože je ve kmeni s Tinou, která ji v Austrálii neměla nijak ráda. Společně našli studni, ale viděli, že je hodně špinavá a stejně jako v předchozím kmeni, potřebovali oheň. Rudy to chtěl vypít, protože měl žízeň, naštěstí ho ostatní zachránili. Rudy ovšem řekl, že když byl voják, tak pil ještě větší špinavou vodu, takže mu to nijak nevadí.

U Mogo Mogo to bylo trošku jiné. Ti hned začali myslet na přístřešek. Chlapci chrlily nápady na přístřešek, zatímco ženy se šli podívat do džungle. Okamžitě začali podezřívat chlapce, že se domlouvají na alianci, proti jim ženám. Richard to zaslechl, tak si to z Kathy urovnali, naštěstí to všichni brali s humorem. Lex nakonec řekl, ať se teď všichni vykašlou na nějaké aliance a nejdřív společně udělají pohodlný přístřešek. Richard se šel vykoupat a během toho, udělal to co vždycky, svlékl se do naha.

Amber, Tom, Boston Rob a Rob C. se snažili rozdělat oheň. Bohužel se jim to nepodařilo. Jenže oni oheň nutně potřebovali, jinak nebude voda. Alicia řekla, že kmen, který bude mít, co nejdřív oheň, se dostane nejdál. Sue jim samozřejmě pomáhala tím, že stála vedle a říkala, jak ji to v Borneu vůbec nešlo. Sue pak šla ke studni s tím, že ačkoliv je ta voda špinavá, ona nebude dehydrovaná a proto ji začala pít s tím, že prý také pila i větší špíny. Ostatní tomu nemohli uvěřit, že vypila čtyři dávky špinavé vody. Boston Rob pak vytvořil alianci s Amber.

I Sabogané se pokoušeli rozdělat oheň, tedy konkrétně Rupert, Jenna L. a Tina. Rupert řekl, že je to hodně těžké, když nemají oheň a vůbec nic nemůžou pít, udělali by to jako Rudy, ale nikdo z nich prý nechce umřít. Chtěli oheň tak moc, že se snad všichni vystřídali, aby se jim to povedlo, ale nic. Rudy pak vytvořil takovou alianci společně s Rupertem. Oba si řekli, že tomu druhému mohou věřit.

V Mogo Mogo se oheň pokoušeli udělat Lex s Colbym. Nemohli tomu uvěřit, že byli vybráni jako hvězdy Survivora a teď nemohou udělat ani oheň. Richard na kameru řekl, že ten oheň může rozdělat během okamžiku, ale to oni nevědí. Všichni si všimli, že tu Richard skoro nic nedělá. Shii Ann řekla, že jediné, co tu Richard dělá je, že pořád chodí nahý. Všichni si řekli, že v Borneu mu to vyšlo, ale tady ho všichni znají a budou se ho pokoušet vyřadit jako prvního.

Ale nyní už nás čeká první soutěž o imunitu, kdy se kmeny poprvé spatřili, jaké hvězdy jsou vlastně v druhých kmenech. Dnešní soutěž bude hodně podobná úplně té první, která kdy v Survivoru byla. Celý kmen začne na plovoucích plošinách. Musí se potopit, aby odhákli svůj vor. Na voru je pět pochodní a centrální oheň, musí zapálit všechny pochodně a pak jít zpátky na pláž. Cestou na pláž musí zapalovat další pochodně. Až se dostanou na pláž, zapálí další pochodeň, protáhnou vor pod bambusovou ohrádkou a zapálí poslední pochodeň. První dva kmeny za finálovou čárou vítězí.

Jak jinak mohla začít první soutěž, než tím, že se Richard opět svlékl. První kmen, který dokončil soutěž byli Chapera. Pak to bylo mezi Mogo Mogo a Sabogou, ale nakonec to byli Mogo Mogo a pro Sabogu to tak znamenalo výlet na kmenovou radu.

Pro Sabogu to nebylo nijak dobré, když jako první budou muset někoho vyloučit. A to se nabízelo hned několik cílů. Jenna L. chtěla vyloučit dva vítěze, kteří si tu prý nezaslouží být, protože už jednou vyhráli - Ethan a Tina. Někdo zase mohl vyloučit Rudyho, protože je starý a ve fyzických soutěžích by jim mohl uškodit. Jenna L. všechny přesvědčovala, aby se zbavili jednoho z vítězů, protože nechce, aby vyhráli další milión, Jerri souhlasila. Záleželo tedy, na jakou stranu se připojí Rupert s Rudym. Ethan se samozřejmě snažil přesvědčit Ruperta, že mu dá své slovo, protože to on udělá, to samé prý udělal i v Africe.

Na první kmenové radě nemohlo být lepší počasí, než to, že pršelo. Jeff se ptal na otázky, typu jaké to bylo když šli znovu na ostrov, nebo jestli je to horší, než to bylo minule. Také se probíralo, že nikdo nepil vodu. Proto se tedy všichni snažili chytat kapky, které pršeli. Pak už se šlo hlasovat. První vyloučeným se stal skutečně vítěz - Tina.

V příštím díle nás čeká: všichni chtějí vodu a Ethan bojuje o přežití

Zbývající trosečníci:
Chapera: Boston Rob, Rob C., Tom, Sue, Amber, Alicia
Saboga: Rupert, Rudy, Ethan, Jenna L., Jerri
Mogo Mogo: Richard, Colby, Lex, Shii Ann, Kathy, Jenna M.

Survivor Pearl Islands: Finale

5. ledna 2013 v 15:31 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

A je to tady! Před třiceti šesti dny začalo pro 16 Američanů jejich největší dobrodružství života. Teď už zůstali jen čtyři. Sandra, Jon, Darrah a Lillian. Jeden z nich v dnešním finále vyhraje jeden milion dolarů a stane se posledním trosečníkem!

Ráno všechny vzbudila přijíždějící loď s Jeffem Probstem. Všechny je přivítal do nového dne a řekl jim, že teď když už jsou jen čtyři, chtělo by to nějakou oslavu, tak jim donesl tác se snídaní. Ještě než však odjel všem čtyřem dal dopisy z domova. Nikdo neudržel své emoce na uzdě, ale nejvíc se opět rozbrečela Lillian. Jon si tak řekl, že to její věčné brečení by mu mohlo pomoci při finále, pokud by se tam dostal, protože jestli tohle Lillian udělá před porotou, moc hlasů asi nedostane. Zároveň však věděl, že pokud se chce dostat dál, tak se musí nějak dostat do jejich aliance, nebo vyhrát imunitu. Proto, když byl v přístřešku pouze s Lillian a Darrah, tak jim řekl, že nechce, aby se Sandra dostala dál, než on. Lillian také řekla, že nechce skončit třetí ani čtvrtá. Také ji řekl, že Sandra ani Darrah ji do finále nevezmou a pak se stalo přesně to co chtěl. Lillian začala Darrah vyslýchat a ta se z toho zkoušela vykroutit. To nakonec vyústilo v to, že se Lillian naštvala a odešla si číst dopisy, při čemž se znovu rozbrečela. Jon pak řekl v přístřešku Darrah, že se mohou pokusit vyloučit Lillian už teď, ale Darrah o tom začala přemýšlet, protože ji Lillian naštvala tím, jak ji vyslýchala. Darrah si proto šla promluvit se Sandrou jestli by nebylo výhodné teď Lillian podrazit. Potom však za Sandrou zašla právě Lillian a začala jí říkat, jestli teď nepodrazí Darrah. A proto se společně ještě s Jonem domluvili na tom, že na další kmenové radě podrazí Darrah. Sandra řekl, že je jedno, která z nich odejde, pouze uvidí, která z nich vyhraje imunitu.

Dnešní soutěž o imunitu se však bude konat na kmenové radě. V této soutěži budou hrát roli opět vyloučení hráči. Zatímco ti čtyři budou soutěžit sami za sebe, ovšem porota, která se do dnešní soutěže přidá bude soutěžit jako skupina. Pokud vyhraje porota, imunita pro ně nemá cenu a imunita tak nebude ve hře. V samotné soutěži se Jeff ptal na otázky okolo trosečníků a pirátů. První jednotlivec nebo tým s pěti body vyhrává imunitu.

Porota měla výhodu v soutěži, protože jich bylo víc. Imunitu nakonec získala porota a imunita tak skutečně nebude na kmenové radě ve hře. Pak už pokračovala samostatná kmenová rada, na které se Jeff zeptal na to, jaký bude mít ve hře dopad, že na dnešní radě nebude imunita. Pak se probírali dopisy z domova. Pak už se šlo hlasovat. Vyřazování byli skutečně mezi Darrah a Lillian, do poroty se nakonec odebrala Darrah.

Sandra řekla, že se nakonec rozhodli pro Darrah, protože by byla schopná vyhrát poslední soutěž o imunitu a všichni ji mají rádi, tudíž by ve finálové dvojici byla velkou hrozbou. Uprostřed noci jim přišla pošta. V ní se psalo, že musí dojet do zátoky ještě před východem slunce, bude tam na ně čekat poslední soutěž o imunitu. Proto tedy ráno přijeli za Jeffem, počasí jim moc nepřálo, bylo větrno a pršelo. Jeff jim řekl, že nyní vzdají hold všem vypadnutým hráčům tím, že vezmou jejich pochodně, dají je na vrak lodi a tu loď spálí. A potom už pojedou na poslední soutěž o imunitu.

A teď už k té soutěži. V této soutěži byli tři plošiny na moři, jedna plošina pro jednoho soutěžícího. Soutěžící si stoupnou na plošinu. Poslední, kdo zůstane na plošině stát vyhraje imunitu. Nebylo to nic lehkého. Podobnou soutěž jsme už viděli v Survivor Marquesas, kde soutěžící vypadávali jeden po druhém, tady to bude snad ještě těžší, protože byl oceán opravdu rozbouřen.

První odpadla Sandra. Jon se chtěl při soutěži dohodnout s Lillian, ale ona nechtěla. Nakonec odpadl i Jon a finální imunitu si tak nakonec odnesla Lillian.

Bylo to teď celé na Lillian, jen na ní bylo, koho si sebou vezme do finále. Buď si vezme Jona, nebo Sandru. Sandra i Jon však věděli, že pokud není Lillian blbá, vezme do finále Jona, který snad všechny naštval, zatímco Sandra se sice z většinou také hádala, ale je to rozhodně těžší volba do finále, než Jon. Jon a Sandra se však přesto snažili si Lillian přiklonit na svou stranu.

Na kmenové radě se Jeff ptal jaké to bylo, když vzdávali hold všem vypadnutým hráčům. Pak se mluvilo o poslední soutěži o imunitu. A pak se nakonec mluvilo i o tom, jak se musí Lillian rozhodnout. Pak už šla hlasovat. Lillian nakonec nehlasovala díky strategii, ale díky tomu, kdo si to zaslouží víc, tedy posledním porotcem se stal Jon.

Sandra nemohla uvěřit tomu, že je Lillian tak hloupá a nevyřadila, i když je stejně možné, že může být vítězka, obě jsou u poroty docela oblíbené. Neustále tedy Lillian děkovala. Lillian řekla, že si vybrala Sandru, protože si myslí, že má míň přátel v porotě a navíc Jonovi by ty peníze nechtěla dát. Ráno však zapomněli na tradici, nebo se jim možná nechtělo a těsně před odchodem na radu, nic nespálili.

Finální kmenová rada začala jako vždycky tím, že nejdříve obě dvě měli říct, proč by si zasloužili vyhrát. Sandra řekla, že byla vždycky týmový hráč a snad každému pomohla ve hře někoho vyřadit. Lillian řekla, že byla na všechny milá, hodně pracovala v táboře a nikomu neublížila. Pak už přišli na řadu otázky porotců - ty jsou na poslední kmenové radě vždycky to nejlepší. Jakmile všichni řekli svoje otázky, na řadě bylo hlasování. Hlasy však zůstali zavřené a přečetli se až o půl roku později v Los Angeles v Hollywoodu v USA. S poměrem hlasů 6:1 se vítězem 7. řady stala Sandra Diaz-Twine!

Večer však pokračoval dál, kdy se konalo tradiční Reunion Show. No a my se uvidíme u další řady, která bude velkolepá - Survivor All - Stars!

Survivor Pearl Islands: Epizoda 13

4. ledna 2013 v 12:11 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Těsně než poslední pětice došla do tábora, Jon řekl Sandře, že ji Christa chtěla vyřadit. Poté Jon na kameru řekl, že si Sandra myslí, že je další na řadě, jenže přesně to je velice dobrá volba do finále, protože nikoho v soutěži neporazí a proto musí vyřadit Darrah, která už dvakrát vyhrála imunitu. Sandra si však řekla, že ještě před odchodem tady rozpoutá peklo a řekla si, že začne tím, že schová dvě konve na vodu. Také má v plánu schovat síť, krumpáč, všechny nože a mačety. A hlavně si řekla, že schová harpunu. Burton a Jon poté řekli Lillian, že nejdřív vyloučí Darrah, ještě před Sandrou, z toho ale Lillian moc nadšená nebyla. A tak si řekla, že jestli dokážou podrazit Darrah, můžou podrazit i ji.

Ale teď už je pro nás připravena soutěž o odměnu. Soutěž se skládá z několika předchozích. Začnou tím, že ruce a nohy budou mít připoutány ke kůlu provazy a musí se z nich osvobodit. Poté se musí podhrabat pod bambusovou klecí. Pak se dostanou ke kompasu, kde pomocí mapy, musí napnout provazy tak, aby tam, kde se překřížili, mohli vyhrabat klíč. Klíčem odemknou jednu stranu klece. Aby se dostali ven, musí vyrobit tyč, díky které získají druhý klíč na otevření druhé strany klece. Jakmile vylezou z klece, musí pomocí praku rozbít tři talíře. Jeden rozbitý talíř uvolní pytlík se skládačkou, tedy pytlíky byli tři. V pytlících byli písmenka a z nich museli poskládat slavné pirátské slovo. První kdo to dokáže vyhrává odměnu. A tou bylo přenocování v ruinách staré Panamy.

Nejrychleji začala Lillian, tu ale potom předehnal Burton a nakonec to byl on, kdo vyhrál odměnu. Mohl si někoho vybrat sebou a to byl Jon. Ovšem když přijeli do Panamy, čekalo je další překvapení. Burton také vyhrál zbrusu nové auto GMC Envoy SUV. Odměnu si skvěle užili, konečně mohli být oni na dva na odměně.

Ovšem když jeli na odměnu nepočítali s tím, že tři ženy v táboře se o něco nepokusí. Lillian totiž řekla před Sandrou a Darrah, že se bojí Burtonovi a Jonovi důvěřovat. Darrah a Sandra ji proto začali říkat, ať se spojí a vytvoří ženskou alianci, jiná možnost už nebude. Lillian tak byla velice na vážkách, ale vypadalo, že se nakonec k ženám přidá, protože řekla, že když ji ti dva tak snadno dokáží podrazit ona je taky. Potom však Lillian řekla, že se stejně dostane do finálové trojky, to ji ovšem Sandra řekla, že dokáže v pohodě vyhrát soutěž, na rozdíl od ní. Proto se tedy dohodli, že počkají, kdo vyhraje soutěž o imunitu. Ráno se však Lillian rozbrečela, jako kdyby byla z něčeho úplně zlomená. Prý vůbec neměla cit v ruce a noze. Odpoledne už přijeli Burton a Jon z odměny. To už ovšem ženy rozjeli svůj ďábelský plán. Darrah a Lillian ihned začali těm dvoum namlouval, že tu Sandra celou dobu nic nedělá a že skučí, aby šla domů. Burton si však začal myslet, že to na ně určitě ženy jen hrají. Proto začal vyslýchat hlavně Lillian. A Jon zase Sandru.

Ale nyní už k soutěži o imunitu. V dnešní soutěži bude mít každý soutěžící pět prken. Jsou ovšem zamčené. Klíč je v takové trubici, aby ho mohli vzít, musí vylévat vodu, aby klíč vyplaval nahoru. Tak se spustí prkno, které je dovede k dalšímu. První člověk, který odemkne všech pět prken a vrátí se zpět s vlajkou, vyhrává imunitu.

Soutěž to byla především o rychlosti a hlavně, potřebovali mít dobrý balanc. Nejrychleji začala Darrah. Pak se k ní začali přidávat i ostatní. Nakonec imunitu už potřetí vyhrála Darrah.

No a jelikož byla Darrah cíl číslo jedna a vyhrála imunitu, je znovu v bezpečí. Proto se Jon s Burtonem rozhodli že podrazí svoji spojenkyni Lillian, která je totálně na dně. To je také pravda, protože skoro pořád brečí. Proto museli přemluvit Sandru, aby hlasovala s nimi proti Lillian. Teď ovšem záleželo, jestli bude ženská aliance držet při sobě a vyřadí ze hry nejsilnějšího muže Burtona.

Na kmenové radě se Jeff zeptal Darrah jak se jí vede. Ta řekla, že už je tady každý slabí, protože například jdou pro dřevo a jsou vyřízení. Také tu prý hodně zhubla, to ji ovšem pomohlo v soutěži. Pak se také probíralo, že je to poslední pětka a z toho tři ženy a že Lillian je silná v tom, že hodně pracuje, Sandra je prý taky silná a Darrah už tři imunity za sebou. Pak už se šlo hlasovat. Ženy skutečně drželi při sobě a domů se tak odebral Burton a už po druhé mu musel Jeff zhasnout pochodeň.

V příštím díle nás čeká: Finále!!

Zbývající trosečníci:
Sandra, Jon, Darrah, Lillian

Survivor Pearl Islands: Epizoda 12

3. ledna 2013 v 14:41 | James-Fairplay |  Survivor: Pearl Islands

Už je to hodně dlouhá doba od toho, kdy byl naposledy rekap, věřte mi, že se to pokusím vynahradit jak nejvíc to jen půjde.

Sandra a Christa nyní věděli, že jsou docela nahrané, protože jsou to ony dvě proti Burtonovi, Jonovi a Lillian. Pak je tu ale ještě Darrah, která na minulé radě ztratila svého spojence. Ale proč si to vlastně ty dvě tak zavařili? No zkrátka uvěřili tomu, že jim Jon slíbil finálovou čtyřku společně s Burtonem. Jon však řekl, že sice přísahal na babičku, ale klidně to poruší, protože je mu to úplně jedno. Christa však Jonovi stejně moc nevěřila a tak si usmyslela, že společně se Sandrou by se spojili s Darrah a Lillian a vytvořili ženskou alianci. Nejprve šla Sandra za Darrah a zeptala se jí, jestli by byla ochotná na další kmenové radě vyřadit Burtona. Darrah teda stojí mezi dvěma aliancemi a musí se rozhodnout zvolit si stranu. Pak se Burtonovi podařilo chytit pořádný úlovek.

Ale nyní už nás čeká soutěž o odměnu. V této soutěži se soutěžící rozdělí na dva týmy po třech. Jeden člen z kmene, musí nejdříve přeběhnout velice úzkou kladinu, která plave na vodě. Jakmile to dokáže, musí se potopit a odvázat dvě pádla. Na další plošině se přidají k druhému členovi. Oba dva se musí potopit znovu a odháknout tři barely, zavěšené na dně moře. Potom poplavou k třetí plošině, kde odváží další pádlo. Tam se také připojí k třetímu členovi a společně poplavou na břeh. Tam nasednou na loď a budou pádlovat zpátky na první plošinu. Hrálo se o hodně velkou odměnu. Vítězný tým poletí letadlem na jeden ostrov, kde na ně budou čekat lázně. Mohou si tam užít i masáž a všechny tyhle věci. A hlavně i večeře, kde si můžou dát úplně všechno. Dokonce tam na ně bude čekat i bazén.

Týmy i pozice na kterých soutěžící budou se losovali, takže to dopadlo hodně divně. První tým byl Sandra, Christa a Burton z toho nejvíc musela plavat Sandra a ta není žádná plavkyně. Druhý tým byl Darrah, Lillian a Jon. No a byl to nakonec druhý tým, který vyhrál soutěž, hlavně díky Sandře, která to svému týmu pěkně pokazila. Odměnu si skvěle užili, Jon se zase snažil Darrah přesvědčit na svoji stranu.

Burton nebyl zrovna nadšený z toho, že zůstal v táboře s Christou a Sandrou, ty dvě moc rád nemá. Když šli Burton a Christa pro mušle, Christa navrhla zbavit se Darrah, ta holka je prý silná a všichni z poroty ji mají rádi. Burton však věděl, že si chce Christa prostě zachránit krk. Potom však začal uvažovat, jestli by nebylo lepší si nechat Christu do finálové čtyřky, protože pak by ji snadno porazil v nějaké té soutěži. Christa potom Burtonovi řekla, že klidně zradí i Sandru, jen, aby ji nechal déle ve hře. Další den už přijeli ti tři z odměny. Sandra sice žárlila na ty tři, ale řekla jim, ať povypráví úplně všechno, co na odměně zažili. Jon pak řekl Burtonovi, že Lillian na odměně docela vyváděla ohledně toho, jak moc lžou a že ji tedy Jon slíbil finálovou trojku, zatímco byla Darrah ve sprše. To samé ovšem slíbil i Darrah. Společně se domluvili, že jako další poletí Christa. Burton věděl, že pokud bude s Jonem ve finále, tak bude porota naštvaná na něj, ne na Burtona. Lillian v noci začala pochybovat o tom, jestli ji Burton vezme do finálové dvojky, tak jak jí to sliboval, nakonec ji však Burton uklidnil.

Ale teď už k soutěži o imunitu. V dnešní soutěži se bude střílet z pirátských pušek. Každý má tři terče. První, kdo trefí všechny svoje terče, vyhrává imunitu.

Imunitu nakonec znovu vyhrála Darrah.

Christa věděla, že její plán na vyřazení Darrah je v háji a začala si myslet, že je další na řadě. Sandra věděla, že musí přesvědčit Darrah a Lillian, aby se spojili a hlasovali pro Burtona, další možnost už být nemusí. Společně se však domluvili s Darrah na vyloučení Lillian. Jon pak nakecal Lillian, že Christa řekla, že chce vyřadit buď ji, nebo Sandru. Lillian tomu uvěřila a slíbila Jonovi, že bude dnes hlasovat pro Christu. Vypadalo to, že Darrah bude mít rozhodující hlas. Christa a Sandra věděli, že ti dva se Lillian nikdy nevzdají a asi jim nezbývalo nic jiného, než jít do remízy, ale co takhle Jonovi připomenout, že přísahal na svoji "mrtvou" babičku.

Na kmenové radě se Jeff ptal na otázky typu, je lhaní součástí hry a musí se to dělat, nebo ne. Když se naopak Jeff zeptal Sandry koho by nechtěla ve finále, ukázala na Lillian s tím, že ji prý mají všichni rádi. Když se Jeff zeptal Christy, proč by dnes neměla být vyřazena, řekla, že udělala pár věcí, díky kterým by byla dobrá volba do finále. Pak už se šlo hlasovat. Nakonec byla vyřazena Christa.

V příštím díle nás čeká: muži jsou arogantní, zatímco ženy toho už mají dost

Zbývající trosečníci:
Sandra, Jon, Darrah, Burton, Lillian